Skocz do zawartości

Zamiana na żarówki LED


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio widzę wielkie parcie na żarówki LED. W prasie, na stronach www reklamy, a w centrach handlowych nawet specjalne wyspy poustawiane sprzedające tylko LED we wszelkich kształtach.

I teraz mam pytanie. Mam do kupienia kilka reflektorów z mocowaniem GU10, 230V, 35W.

Czy zamiast takich tradycyjnych można zastosować coś takiego ??

lg-sp1011w17411.jpg

Jak dobrać moc - odpowiednik 35W ??

Jak z barwą światła ??

Świecą one podobnie do tradycyjnych ??

No i potrzebuję tradycyjnych żarówek 75W których durna unia nam zabrania posiadać sick.gif

Kupiłem jakieś żarówki 'specjalne' antywstrząsowe, ale już druga albo trzecia pali się po niecałym miesiącu.

Również można je zastąpić LED-ami ?? Np. w takim świetle podwieszanym pod sufitem (mniejsze chyba odprowadzanie ciepła) ??

Jak również z mocą - odpowiednik 75W ??

zarowka-led-e27-cosmb102-18w-1410lm.jpg

Zdjęcia przykładowe z wyszukiwarki google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wątek o ledach poszukaj. Ja zawsze jak mam klientowi montować ledy kupuje kilka(3-5) na próbę montuje w pokojach w których mają być i dopiero dokupuje resztę. Przeważnie obstaje przy strumieniu światła na poziomie ponad 500lm i barwie ciepłej. Mało kto zauważa podczas oglądania, że żarówki to ledówki zamiast tradycyjnych. Polecam zajrzeć do hurtowni, poczytać w sieci o producentach i unikać kupowania w castoramach itp.

A i jeszcze jedno lepiej stosować kilka źródeł światła i wtedy dawać ledówki. Do takich plafonów jak z linku założył bym żarówkę energooszczedną i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie jak przedmówca. Tylko, że ja mam blisko hurtownie, która sprzedaje na allegro.

Zamawiam jedną, która wg opisu wygląda najlepiej, odbieram osobiście, ale zakup z internetu daje mi prawo do zwrotu jakby coś mi nie podpasiło. Jak świecą OK to dokupuje w hurtowni po cenie z allegro resztę i finito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz mam pytanie. Mam do kupienia kilka reflektorów z mocowaniem GU10, 230V, 35W.

> Czy zamiast takich tradycyjnych można zastosować coś takiego ??

> Jak dobrać moc - odpowiednik 35W ??

Używam ledów NOXA GU10 36SMD-WW 4W. Kupowane w Leroy w promocji po 12 zł, teraz są drożej.

> Jak z barwą światła ??

> Świecą one podobnie do tradycyjnych ??

Włożyłem halogen 35W dla porównania i zrobiłem zdjęcie. Oceń sam. Halogen po lewej, na żywo świeci słabiej od ledów.

287502574-P1020497%28Small%29.JPG

Halogen to ta z tyłu.

287502574-P1020496%28Small%29.JPG

post-31534-14352523089783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam ledów NOXA GU10 36SMD-WW 4W. Kupowane w Leroy w promocji po 12 zł, teraz są drożej.

> Włożyłem halogen 35W dla porównania i zrobiłem zdjęcie. Oceń sam. Halogen po lewej, na żywo świeci

> słabiej od ledów.

> Halogen to ta z tyłu.

Tylko że zdjęcie to powinieneś zrobić nie źródeł światła, a powierzchni przez nie oświetlanej. wtedy różnica wyjdzie w przeciwną stronë.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że zdjęcie to powinieneś zrobić nie źródeł światła, a powierzchni przez nie oświetlanej.

> wtedy różnica wyjdzie w przeciwną stronë.

Zdjęcie kibla chcesz? 270751858-jezyk.gif Nie chce mi się zmieniać żarówek (najlepiej wszystkich) i ładować baterii do drugiego aparatu, żeby w manualu zdjęcia przy tych samych parametrach robić. Być może na zdjęciach byłoby tak jak mówisz.

Wystarcza mi to, że w moim odczuciu (i serce.gif też) mam w pomieszczeniu jaśniej niż na halogenach, a to prawdopodobnie z powodu innego kąta świecenia żarówek. 120 st. ledów lepiej oświetla ściany niż ~40 stopni halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdjęcie kibla chcesz? Nie chce mi się zmieniać żarówek (najlepiej wszystkich) i ładować baterii

> do drugiego aparatu, żeby w manualu zdjęcia przy tych samych parametrach robić. Być może na

> zdjęciach byłoby tak jak mówisz.

> Wystarcza mi to, że w moim odczuciu (i też) mam w pomieszczeniu jaśniej niż na halogenach, a to

> prawdopodobnie z powodu innego kąta świecenia żarówek. 120 st. ledów lepiej oświetla ściany

> niż ~40 stopni halogenów.

jasno jasnym, ale powiniennes sprawdzic odwzorowanie barw. Prostym, testem z uzyciem lustrzanki jest zrobienie zdjecia z ustawieniem tego samego balansu bieli powierzchni oswietlonej dwoma zrodlami swiatla (oczywiscie po jednym zdjeciu na zrodlo). Jesli nie masz lustrzanki, tylko malpke, to wstawiasz nieprzezroczysta przegrode pionowa miedzy zrodla swiatla i fotografujesz dwie powierzchnie rownoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli Wam to pasuke, to ok. Ale to jest oświetlenie ogólne, a ja pisałem o barze, przy którym

> także często czytam. Mam tam halogeny 35W i mimo woelu prób żadne ledy ich nie zastąpią.

Kolega zmieni zdanie, jak sie zona umaluje pod swiatlo z ledow, a wyjdzie z tego koszmar w swietle dziennym grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega zmieni zdanie, jak sie zona umaluje pod swiatlo z ledow, a wyjdzie z tego koszmar w swietle

> dziennym

Sufitowe ledy mają Ra=75, nad lustrem Ra=80. Problemów brak. Zresztą jaki problem wrzucić żarówkę halogenową nad lustro w razie potrzeby niewiem.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem do łazienki 8x Samsung LED , wcześniej miałem 6x35W i teraz mam wyraźnie jaśniej.

Światło ma bardzo ładną barwę, niczym nie ustępuje tradycyjnym halogenom.

Moja serce.gif stwierdziła że jest OK, a miałem też inne ledy i stwierdziła że mają "trupi" kolor światła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i potrzebuję tradycyjnych żarówek 75W których durna unia nam zabrania posiadać

Ja stosuję takie halogenowe.

Cena od ok. 5zł (np Biedronka) do ma 5zł

Moc np. 53W (odpowiednik tradycyjnej 70W)

Oczywiście różne inne moce (odpowiedniki 40, 60, 95W) rózni producenci (PHILIPS, OSRAM itd)

zarowka-halogenowa-e14-18w-ecoclasic-b35-230v-cl-philips.jpg

Jak się przepala, wymieniam na nową.

Na wszelkie LEDy czy inne świetlówki szkoda moich oczu i komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.