Skocz do zawartości

Zabrany dowód rejestracyjny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowna Brać AK. Mam do Was pytanie, dzisiaj mojemu dobremu znajomemu drogówka zabrała DR za brak mocowania akumulatora oraz za wycieki oleju z silnika z tym że mocowania faktycznie nie było, natomiast jesli chodzi o wycieki to silnik był mokry ale nic nie cienkie bo jest po remoncie, plamy zostały sprzed awarii. Pacjent to seicento van z 2006r. Pytanie czy mogli mu zabrać DR?

P.s.

Dodam że najpierw chcieli zatrzymać DR za przeciazone auto-niestety po przeliczeniu im nie wyszło, pózniej za ledy ze źle zamontowane-kolega pokazał im wytyczne montażu na smartfonie i znowu musieli sie obejść smakiem a wiec drażyli dalej i wzięli za to co napisałem. Odnośnie przeciazenia chcieli tez mu zabrać dlatego ze góra koła schowała sie za rant blotnika.... Sa na to jakies paragrafy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja może zatrzymać DR w przypadku PODEJRZENIA, że samochód może zagrażać środowisku lub bezpieczeństwu na drodze.....

Przez te podejrzenia mogli zatrzymać DR .... Pojedzie na SKP , stwierdzą ,że ok ... zapłaci za 2 elementy do sprawdzenia i odbierze DR i po sprawie ...

Na bałwanów nie ma rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policja może zatrzymać DR w przypadku PODEJRZENIA, że samochód może zagrażać środowisku lub

> bezpieczeństwu na drodze.....

> Przez te podejrzenia mogli zatrzymać DR .... Pojedzie na SKP , stwierdzą ,że ok ... zapłaci za 2

> elementy do sprawdzenia i odbierze DR i po sprawie ...

> Na bałwanów nie ma rady

40 zł i stracony czas nie "po sprawie". Wypadało by na bałwanów skargę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 40 zł i stracony czas nie "po sprawie". Wypadało by na bałwanów skargę napisać.

No, ale akumulator nie był przymocowany , tak ?

Silnik był z oleju , tak ?

Policjant nie jest mechanikiem i nie wie , czy cieknie z niego faktycznie czy już nie , stąd skierował auto do SKP na weryfikacje...

Więc skarge to sobie można i do ministerstwa pisać smile.gif

Byli skurczybykami i dalej nimi są .... chcieli się dowalić to się dowalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, ale akumulator nie był przymocowany , tak ?

> Silnik był z oleju , tak ?

> Policjant nie jest mechanikiem i nie wie , czy cieknie z niego faktycznie czy już nie , stąd

> skierował auto do SKP na weryfikacje...

> Więc skarge to sobie można i do ministerstwa pisać

> Byli skurczybykami i dalej nimi są .... chcieli się dowalić to się dowalili

W sumie racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, ale akumulator nie był przymocowany , tak ?

A jak mój aku w moto jest "przymocowany" taśmą gumową, to się liczy? grinser006.gif Gliniarz nie jest mechanikiem, ale fabryka tak to wypuściła...

> Silnik był z oleju , tak ?

> Policjant nie jest mechanikiem i nie wie , czy cieknie z niego faktycznie czy już nie ,

Ale powinien znać treść rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów i ich wyposażenia, skoro zabiera się za kontrolę stanu technicznego. Chyba że to był jakiś powiatowy krawężnik, a nie drogówka... to nie dziwota, że niekumate... hahaha.gif

Dział III

Warunki techniczne pojazdu samochodowego i przyczepy przeznaczonej do łączenia z tym pojazdem

Rozdział 1

Warunki ogólne

§ 9. 1. Pojazd powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby:

9) nie występowały wyraźne wycieki w postaci spadających kropel materiałów eksploatacyjnych z zespołów i układów

pojazdów;

Więc silnik "spocony" może być, byle nie lał pod siebie.

> Byli skurczybykami i dalej nimi są .... chcieli się dowalić to się dowalili

Ale nie ma się co dziwić: sama zmiana nazwy z MILICJA (z komunistycznymi korzeniami i nawykami) na POLICJA nie zmieni nic, skoro "nowych" przyuczają do zawodu starzy wyjadacze, którzy niejeden mandat wystawili bezpodstawnie... osobiście mam do tej instytucji "stosunek negatywny".

Edit: doczytałem, że jednak drogówka... hmm.gif

A co do bezpodstawnych mandatów - piszę z własnego doświadczenia.

Teraz bym ich olał sikiem prostym, ale na początku lat '90 dostałem mandat za przekroczenie prędkości... problem w tym, że ci (tu każdy wstawia, co o "nich" sądzi biglaugh.gif) "suszyli" na oko, bez radarowego miernika prędkości... ot milicja IV RP... screwy.gifpad.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój znajomy musiał coś zacwaniaczyc bo WRD nie dowala się tak sam z siebie... a wygląda że się

> dowalili

musiał się z nimi kłócić , ja tak niedawno robiłem - przy dostaniu mandatu za prędkość , to też te mendy zaczęły szukać dziury w całym , kazał otworzyć maskę , a ja mu sarkastycznie powiedziałem , '' zapewniam że silnik tam jest '' hehe.gif , i właśnie sprawdzał czy jest aku przypięty , itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twój znajomy musiał coś zacwaniaczyc bo WRD nie dowala się tak sam z siebie... a wygląda że się

> dowalili

Właśnie nie cwaniaczyl, to nie ten typ człowieka, po prostu oni go chcieli za przekroczenie ladownosci a tu zonk bo ladownosci ma 505kg a miał na aucie jakies 250kg plus on około 80.

I tak jak pisałem pózniej gasnica i trójkąt i znowu zonk bo wszystko jest i ważne a wiec dalej ledy i kolejny zonk bo z homologacja i prawidłowe odległości w montażu a wiec kazali maskę otworzyć.

P.s.

Acha jeszcze mu wpisali wytarta gumę na pedale sprzęgła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie cwaniaczyl, to nie ten typ człowieka, po prostu oni go chcieli za przekroczenie

> ladownosci a tu zonk bo ladownosci ma 505kg a miał na aucie jakies 250kg plus on około 80.

> I tak jak pisałem pózniej gasnica i trójkąt i znowu zonk bo wszystko jest i ważne a wiec dalej ledy

> i kolejny zonk bo z homologacja i prawidłowe odległości w montażu a wiec kazali maskę

> otworzyć.

> P.s.

> Acha jeszcze mu wpisali wytarta gumę na pedale sprzęgła...

Napisał bym skargę, przynajmniej tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) drogówka zabrała DR (...) Pytanie czy mogli mu

> zabrać DR?

Oczywiście, że drogówka może zabrać DR.

>

> Dodam że najpierw chcieli zatrzymać DR za przeciazone auto-niestety po przeliczeniu im nie wyszło,

A to co za dziecinada? Niby co przeliczali? Czy kolega miał pełne gacie ze strachu czy nie?

> pózniej za ledy ze źle zamontowane-kolega pokazał im wytyczne montażu na smartfonie i znowu

> musieli sie obejść smakiem

Oczywiście. Bo policjant z drogówki to idiota i będzie narażał się na odpowiedzialność karną i dyscyplinarną tylko dlatego, że nie wie jak powinny być zamontowane światła do jazdy dziennej?

(...). Odnośnie

> przeciazenia chcieli tez mu zabrać dlatego ze góra koła schowała sie za rant blotnika.... Sa

> na to jakies paragrafy ???

Nie wierzę. To kolega nie ma takich oczywistych rzeczy w smartfonie? Przecież każdy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja nie mam a poci mi się uszczelka pod miską olejową, ale nie cieknie chyba faktycznie będę się

> musiał wyposażyć w dane rozporządzenia i przepisy.

> PZDR VEN

Naprawdę masz smartfona bez dostępu do internetu? zlosnik.gifzlosnik.gif Przecież to tak, jakbyś kupił sobie 50 calowy telewizor 3D tylko po to, żeby oglądać Flipa i Flapa. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisał bym skargę, przynajmniej tyle.

Lepiej napisz list do Świętego Mikołaja - większe szanse powodzenia. wink.gif

Nikt nie wykaże, że funkcjonariusz nie miał "uzasadnionego przypuszczenia" np. zagrażaniu bezpieczeństwu. Już sam fakt poruszania się 8-letnim seicento takie daje. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej napisz list do Świętego Mikołaja - większe szanse powodzenia.

> Nikt nie wykaże, że funkcjonariusz nie miał "uzasadnionego przypuszczenia" np. zagrażaniu

> bezpieczeństwu. Już sam fakt poruszania się 8-letnim seicento takie daje.

Jak zauważyłeś dodałem "chociaż tyle". Nie spodziewam się konsekwencji. Co najwyżej nagrał bym wszystko komórą i wrzucił na YT podając nazwiska policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> która decyzja była bezpodstawna ?

Jeśli w rozporządzeniu jest o kapaniu płynów, a nic nie kapało to gdzie podstawa?

Jak by policja musiała wypłacać odszkodowania trzy razy by się zastanowili zanim by coś wywinęli. Nie było by przypadków jak w Drogówce ze światłami dziennymi w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty masz jakieś fiksacje- czy to dlatego, że nie dali pozwolenia na chodzenie z klamą niczym Cordel

> Walker ?

Nie wiem co to są fiksakcje. Wkurza mnie jedynie samowolka i nieprofesjonalizm. A na brak pozwolenia nie narzekam.

P.S. Kto to jest Cordel Walker?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co to są fiksakcje. Wkurza mnie jedynie samowolka i nieprofesjonalizm. A na brak

> pozwolenia nie narzekam.

ale co Ciebie wkurza, ktoś napisał post na zasadzie nie byłem, nie widziałem, mój znajomy miał/ma, a reszta skacze i bębenek podbija zlosnik.gifzlosnik.gif

Życie uczy, że póki czegoś samego się nie pomaca i nie zobaczy to wszelkie osądy i jednoznaczne opinie mozna sobie w buty włożyć zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co Ciebie wkurza, ktoś napisał post na zasadzie nie byłem, nie widziałem, mój znajomy miał/ma,

> a reszta skacze i bębenek podbija

> Życie uczy, że póki czegoś samego się nie pomaca i nie zobaczy to wszelkie osądy i jednoznaczne

> opinie mozna sobie w buty włożyć

Wkurza mnie to, że urzędnik może zrobić coś na podstawie swojego widzimisia, człowiek musi udowadniać, że nie jest wielbłądem, a urzędnik się z tego śmieje. Czy olej cieknie czy nie nie ma tutaj znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co Ciebie wkurza, ktoś napisał post na zasadzie nie byłem, nie widziałem, mój znajomy miał/ma,

> a reszta skacze i bębenek podbija

> Życie uczy, że póki czegoś samego się nie pomaca i nie zobaczy to wszelkie osądy i jednoznaczne

> opinie mozna sobie w buty włożyć

To mi przypomina trochę tą sytuację, pewnie wam znaną: jakiś tekst

BTW z absurdów. Nie wiem czy tak jest nadal ale jakiś czas temu na SKP po zabranym dowodzie np. za ten cieknący olej, sprawdzali dodatkowo amortyzatory, za co kasowali (zgodnie z przepisami) - a absurd jest taki że normalny przegląd roczny sprawdzania amortyzatorów nie wymagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkurza mnie to, że urzędnik może zrobić coś na podstawie swojego widzimisia, człowiek musi

> udowadniać, że nie jest wielbłądem, a urzędnik się z tego śmieje. Czy olej cieknie czy nie nie

> ma tutaj znaczenia.

Ma znaczenie - gdyby akumulator był przymocowany, a auto nie było zarzygane olejem to nie mieliby się do czego przyczepić. Poza tym sporo kontroli już w życiu przeszedłem i nigdy nie spotkałem się z tym, żeby Policja czepiała się bez powodu - kierowca często już samą rozmowę zaczyna złym tonem, potem rzuca jak wesz na grzebieniu, a wreszcie dziwi, że ktoś chce mu utrzeć nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy czytam ten i podobne watki to smiac mi sie chce. Jesli auto jest niesprawne, to nie jest troche sprawne. Wiekszosc z Was wyznaje zasade, ze "JA" moge i mi nic nie moga. Mam mnostwo znajomych i nikt nie mial problemow z policja. A teksty ze przekroczylem predkosc, bo musialem i mi sie mandat nie nalezy jest conajmniej smieszny. On nawet smieszny nie jest w niektorych przypadkach.

Prawo jest po to, by go przestrzegac. Czesto.nawiacujecie do zachodu, OK ale tam od ludzi prawo jest egzekwowane. W Polsce znajdzie sie kilka ospb, co prawa chca przestrzegac, to sa gnojeni , wypisywane sa rozne glupstwa na ich temat w internecie itp.

Zastanowcie sie czego Wy chcecie, bo wiekszosc by chcialo rosje i Niemcy jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.