Skocz do zawartości

chwilowy brak mocy przy ruszaniu


81raf

Rekomendowane odpowiedzi

objawy

pod czas ruszania (zawsze chwile po odpaleniu) samochód jedzie jak by mu się nie chciało obroty rosną bardzo pomału (jak wcisnę sprzęgło do końca i dodaje gazu obroty rosną normalnie) 5-10s i auto jedzie już normalnie

po podłączeniu do komputera jedyny błąd to P0504-wyłacznik hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> objawy

> pod czas ruszania (zawsze chwile po odpaleniu) samochód jedzie jak by mu się nie chciało obroty

> rosną bardzo pomału (jak wcisnę sprzęgło do końca i dodaje gazu obroty rosną normalnie) 5-10s

> i auto jedzie już normalnie

> po podłączeniu do komputera jedyny błąd to P0504-wyłacznik hamulca

Pierwszy podejrzany to zacinający się zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pod czas ruszania (zawsze chwile po odpaleniu) samochód jedzie jak by mu się nie chciało obroty

> rosną bardzo pomału (jak wcisnę sprzęgło do końca i dodaje gazu obroty rosną normalnie) 5-10s

> i auto jedzie już normalnie

Objaw wskazuje na niedomykający się EGR , no ale ...

> po podłączeniu do komputera jedyny błąd to P0504-wyłacznik hamulca

Błąd jest aktywny czy ma status zapamiętanego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Objaw wskazuje na niedomykający się EGR , no ale ...

> Błąd jest aktywny czy ma status zapamiętanego ?

EGR jest częściowo przysłonięty

Błąd nie jest aktywny

ten brak mocy to sporadyczne przypadki od początku roku z 4-5 razy tak mi się przytrafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Lybrze - jeżeli Ci się powtórzy spróbuj kilkukrotnie mocno nacisnąć na hamulec, pewnie krańcówka przy pedale hamulca się zacina i wtedy nie przyspieszysz bo komp widzi, że naciskasz pedał hamulca. Jeżeli chcesz zrozumieć jak to działa, to podczas normalnej jazdy przyciśnij lekko hamulec tak żeby się tylko zapalił stop i naciśnij gaz, zobaczysz, że nie będzie przyspieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem to samo w Lybrze - jeżeli Ci się powtórzy spróbuj kilkukrotnie mocno nacisnąć na hamulec,

> pewnie krańcówka przy pedale hamulca się zacina i wtedy nie przyspieszysz bo komp widzi, że

> naciskasz pedał hamulca. Jeżeli chcesz zrozumieć jak to działa, to podczas normalnej jazdy

> przyciśnij lekko hamulec tak żeby się tylko zapalił stop i naciśnij gaz, zobaczysz, że nie

> będzie przyspieszał.

Cały czas coś człowieka zaskoczy yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

dla zainteresowanych może się kiedyś przydać po wymianie czujnika przy pedale hamulca objawy się już nie pojawiły (od połowy lutego) elektryk powiedział ze czujnik ten powoduje także ograniczenie obrotów silnika (koszt wymiany z czujnikiem w ASO niecałe 50zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla zainteresowanych może się kiedyś przydać po wymianie czujnika przy pedale hamulca objawy się

> już nie pojawiły (od połowy lutego) elektryk powiedział ze czujnik ten powoduje także

> ograniczenie obrotów silnika (koszt wymiany z czujnikiem w ASO niecałe 50zł)

Zawsze można czujnik sprzęgła i hamulca przetestować włączając tempomat... jeśli się nie włączy to prawdopodobnie jedno z 2-ch jest uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dla zainteresowanych może się kiedyś przydać po wymianie czujnika przy pedale hamulca objawy się

> już nie pojawiły (od połowy lutego) elektryk powiedział ze czujnik ten powoduje także

> ograniczenie obrotów silnika (koszt wymiany z czujnikiem w ASO niecałe 50zł)

Co do tego błędu P0504 styk pedału hamulca, też ostatnio miałem go jako aktywny, jedynym efektem ubocznym był nie działający z tego powodu tempomat, wyczyściłem styki przy włączniku bo były lekko zaśniedziałe, teraz błąd od czasu do czasu pojawia się ale tylko jako zapamiętany do skasowania, wiem to po tym że znowu tempomat nie działa, zapodam mu jeszcze jedno czyszczenie jak nie pomoże to wyłącznik idzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do tego błędu P0504 styk pedału hamulca, też ostatnio miałem go jako aktywny, jedynym efektem

> ubocznym był nie działający z tego powodu tempomat, wyczyściłem styki przy włączniku bo były

> lekko zaśniedziałe, teraz błąd od czasu do czasu pojawia się ale tylko jako zapamiętany do

> skasowania, wiem to po tym że znowu tempomat nie działa, zapodam mu jeszcze jedno czyszczenie

> jak nie pomoże to wyłącznik idzie do wymiany.

Przeczyszczone po raz drugi i od paru dni cisza, myślę że już nie wróci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.