Skocz do zawartości

ASTRA H - prośba o opinie


Grzesiek84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam do Was kolejną prośbę o opinie nt tej sztuki:

KLIK

Pojadę ją obejrzeć i chętnie posłucham na co Wy zwrócilibyście uwagę. Na pierwszy rzut oka jest ok, ale.... wink.gif Czy nie wydaje Wam się dziwne, to że np. dość bogata wersja nie ma wielofunkcyjnej kierownicy, świateł przeciwmgielnych itp?

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na cosmo, ale tak jak piszesz - bez multi kierownicy, przeciwmgielnych, klima tylko manual, szyby el. tylko z przodu - trochę ubogo jak na niemcy. hmm.gif

Wrzuć VIN to Ci ktoś rozkmini sprawę z czym wyjechała z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> mam do Was kolejną prośbę o opinie nt tej sztuki:

> KLIK

> Pojadę ją obejrzeć i chętnie posłucham na co Wy zwrócilibyście uwagę. Na pierwszy rzut oka jest ok,

> ale.... Czy nie wydaje Wam się dziwne, to że np. dość bogata wersja nie ma wielofunkcyjnej

> kierownicy, świateł przeciwmgielnych itp?

> G.

załatw VIN to wszystko będzie jasne

Cena też raczej z dolnej pólki więc coś musiało jej być bo jeżeli jest ona po opłatach i zarobku handlarza to w DE kosztowała pewnie nie wiecej jak 3000-3500 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest elegance.

Faktycznie trochę mniej doposażona niż moja elegance ale to o niczym złym jeszcze nie świadczy.

Ja tez nie mam przeciwmgielnych. Zastanawia mnie natomiast obecność dodatkowych funkcji (oprócz centralnego) obok przycisku świateł awaryjnych...

Cena nierealna jeżeli byłaby kupowana od Niemca czy też z niemieckiego autohausu, wyplakowany silnik, brak alufelg...

Chyba szukają balwanek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojadę ją obejrzeć i chętnie posłucham na co Wy zwrócilibyście uwagę.

Zerknij dokładnie na tylną klapę czy nie ma oznak korozji pod chromowaną listwą (jeśli nie ma, jest duże prawdopodobieństwo, że była naprawiana, bo to bolączka astr). Zerknij pod lusterka boczne, bo tam też lubiły pojawiać się purchle. Poza tym te astry są dobrze chronione przed korozją. Sterowanie w kierownicy mogło zostać zastąpione przez zaślepki bo były rolki starte i brzydko wyglądało. Przednie lampy powinny być lekko porysowane i z takim matowym nalotem. Jeśli tak nie jest to albo wymieniane albo były polerowane i jak ktoś to zrobił niefachowo to za dwa, trzy miesiące wyjdzie. Brak nakładki gumowej na pedale sprzęgła, zapewne jak pojedziesz oglądać astrę będzie nowa gumka grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za newsy. Jeśli macie coś jeszcze, proszę piszczie.

Co do VIN-u. oto on:

ZOLOAHL 3552166972

Ktoś jest w stanie sprawdzić jego historię?

Właściciel (komis) twierdzi, że malowany jest tylny błotnik (chyba prawy) oink.gif

Rzeczywiście, o dziwnie dobieranych przez Niemców wersji wyposażenia wiemy wszyscy...tylko czy tak było w tym przypadku? niewiem.gif

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raczej taki

> W0L0AHL3552166972

> zobacz załącznik

> z fabryki wyjechała ze spryskiwaczami lamp - jeżeli ich nie będzie to znaczy, że coś się z przodem

> działo

Na zdjęciach widać, że ma spryskiwacze grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wszystko jasne ok.gif

Myślałem, że to co przesłałeś w załączniku, to skróty z VIN-u, a teraz domyślam się, że to dokładne wyposażenie tego modelu, tak?

Wszystko co było tam wypisane powinno być w tym egzeomplarzu, jeśli dobrze myślę?

A co do VIN-u, to dzięki za link.

Rozwiązanie tego rebusu to:

Czterodrzwiowe kombi z 2005 roku, z fabryki w Bochum.

Mam rację? wink.gif

Jestem tylko ciekawy, jak jest z prawdziwością przebiegu i historii napraw... cfaniak.gif

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że to co przesłałeś w załączniku, to skróty z VIN-u, a teraz domyślam się, że to dokładne

> wyposażenie tego modelu, tak?

jest to wyposażenie z jakim wyjechało z fabryki

> Wszystko co było tam wypisane powinno być w tym egzeomplarzu, jeśli dobrze myślę?

tak

> Rozwiązanie tego rebusu to:

> Czterodrzwiowe kombi z 2005 roku, z fabryki w Bochum.

> Mam rację?

tak, wyprodukowano w Bochum 7.04.2005

> Jestem tylko ciekawy, jak jest z prawdziwością przebiegu i historii napraw...

> G.

to już ktoś innym musi ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dzięki!

> Tylko co to może oznaczać? Błędny VIN czy "sprytny" handlarz, który pozbył się historii, a może

> samochód nie serwisowany w ASO?

Historii raczej się nie pozbył z systemu, bardziej prawdopodobne, że nie była serwisowana w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Historii raczej się nie pozbył z systemu, bardziej prawdopodobne, że nie była serwisowana w ASO.

To nie tak. Opel od niedawna zbiera historię serwisową. W starszych autach prowadził międzynarodową bazę danych ale wyłącznie napraw gwarancyjnych. Jeśłi nie było na gwarancji naprawy to nie ma historii w bazie Opla. W takim przypadku historia jest do zdobycia tylko w ASO gdzie auto było serwisowane.

Najlepszym przykładem jest moja Astra. Nie ma danych w bazie Opla, a mam faktury na serwis w niemieckim ASO. Dopiero wizyty w ASO w Polsce zostały wpisane do bazy danych serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zdjęciach widać, że ma spryskiwacze

Tak to jest jak się kupuje zdjęcia zlosnik.gif

Spryskiwaczy nie ma bo przy tych lampach są niepotrzebne. W zderzakach Astry są wstawione atrapy, żeby nie produkować dwóch różnych form. Jak ktoś chce spryskiwacze to atrapę wywala i sobie wstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest jak się kupuje zdjęcia

> Spryskiwaczy nie ma bo przy tych lampach są niepotrzebne.

to, że nie sa potrzebne nie oznacza, że ich tam nie ma

wyposażenie dekodowane z VINu wyraźnie pokazuje, że powinny tam być - widocznie klient miał taka fantazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak to jest jak się kupuje zdjęcia

> Spryskiwaczy nie ma bo przy tych lampach są niepotrzebne. W zderzakach Astry są wstawione atrapy,

> żeby nie produkować dwóch różnych form. Jak ktoś chce spryskiwacze to atrapę wywala i sobie

> wstawia.

Poważnie? A czytał kolega listę wyposażenia tego egzemplarza?

CE4 = SPRYSKIWACZ REFLEKTORA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poważnie? A czytał kolega listę wyposażenia tego egzemplarza?

> CE4 = SPRYSKIWACZ REFLEKTORA

Kolega czytał, kolega ma taki sam zderzak i widział zderzak ze spryskiwaczami i widzi różnicę pomiędzy nimi, kolega też wie, że do lamp halogenowych się spryskiwaczy z reguły nie montuje bo chłodzenia nie wymagają, kolega podejrzewa że, jak u niego, przód (zarówno lampy jak i zderzak) nie pochodzi z fabryki (tzn. nie były założone na taśmie produkcyjnej) biglaugh.gif Mi też sprzedawca mówił, że tylko mała ryska z boku jest grinser006.gif Ale dobrze u Niemca poskładali to nie narzekam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega czytał, kolega ma taki sam zderzak i widział zderzak ze spryskiwaczami i widzi różnicę

> pomiędzy nimi,

to niech kolega wytłumaczy gdzie widać różnice pomiędzy zderzakiem z spryskiwaczami a bez spryskiwaczy - bo z zewnątrz przynajmniej ja nie widzę żadnych różnic

zderzak z spryskiwaczem

287534618-DSC_0101.JPG

post-76805-14352523264119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do lamp halogenowych się spryskiwaczy z reguły nie montuje bo chłodzenia nie wymagają,

Nie wiedziałem, że spryskiwacze służą do chłodzenia lamp 270751858-jezyk.gif

A teraz niespodzianka, ulep w oficjalnej wersji reklamowej:

1eb9e5ae851cf2205e7777864edb8576.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to niech kolega wytłumaczy gdzie widać różnice pomiędzy zderzakiem z spryskiwaczami a bez

> spryskiwaczy - bo z zewnątrz przynajmniej ja nie widzę żadnych różnic

> zderzak z spryskiwaczem

Ja porównywałem mój zderzak z płaskimi atrapami, jak na Twoim zdjęciu, ze zderzakiem ze spryskiwaczami gdzie owe wystawały jak na załączonym w wątku innym zdjęciu. Nie wiem co ów fejslifting oznacza. Samochody się poza tym nie różniły. No, tamten srebrny był i miał xenony ale to chyba nie rzutuje na całokształt zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co ów

> fejslifting oznacza.

zmieniono kształt listwy chromowanej na grillu, zmieniono otwory (kształt) w których montowane są zaślepki przeciwmgielnych no i jak widać zaślepki spryskiwaczy, reflektory w większości przypadków nie były już czarne tylko srebrne - to tak ogólnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmieniono kształt listwy chromowanej na grillu, zmieniono otwory (kształt) w których montowane są

> zaślepki przeciwmgielnych no i jak widać zaślepki spryskiwaczy, reflektory w większości

> przypadków nie były już czarne tylko srebrne - to tak ogólnie

Hmm... Mam auto z roku 2005 ale oba różniły się tylko wystającymi zaślepkami. Fakt, że mój zderzak też nie był w fabryce założony to może i jakiś lifting w serwisie u Niemca mu zrobili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... Mam auto z roku 2005 ale oba różniły się tylko wystającymi zaślepkami. Fakt, że mój zderzak

> też nie był w fabryce założony to może i jakiś lifting w serwisie u Niemca mu zrobili

jeżeli kształt otworu na przeciwmgielne masz taki jak jak na moim zdjeciu to masz zderzak przedliftowy a jeżeli taki jak na zdjęciach kol. rostex to masz poliftowy - czyli taki, który raczej u ciebie nie powinien byc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Wracam, by odświeżyć trochę temat. Szukam nadal Astry H i spotkałem dziś ciekawą sztukę. Rocznik 2006, silnik 1.6 już z instalacja gazową STAG-4, zadbana itd. ale o niepokojąco niskim przebiegu - 61tys. km. Samochód od 1,5 roku jest w Polsce, oto jego VIN:

W0L0AHL 3565136293

Czy może ktoś zweryfikować ten przebieg i podać info nt tego egzemplarza?

Co myślicie o tej instalacji gazowej (STAG-4)?

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej!

> Wracam, by odświeżyć trochę temat. Szukam nadal Astry H i spotkałem dziś ciekawą sztukę. Rocznik

> 2006, silnik 1.6 już z instalacja gazową STAG-4, zadbana itd. ale o niepokojąco niskim

> przebiegu - 61tys. km. Samochód od 1,5 roku jest w Polsce, oto jego VIN:

> W0L0AHL 3565136293

VIN nieprawidłowy

A silnik 1,6 ogolnie nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A teraz wiadomo co to za silnik? I czy przebieg jest prawdziwy?

silnik Z16XEP

> Czy wada silników 1.6 pod kątem LPG sprowadza się do tego, że trzeba po prostu bardziej o nie dbać

> (częściej regulować?) czy chodzi o coś innego?

głównie chodzi o to dbanie, co poniekąd przekłada się na większe koszty ewentualnej kontroli i regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że ten znosi to gorzej oink.gif

Zastanawiam się czy jest to odczuwalne podczas codziennego użytkowania (jakieś szarpania, nierówna praca)? Co do serwisowania - mam niedaleko dobry warsztat specjalizujący się w LPG - czy wiadomo o ile eksploatacja przy tym silniku jest droższa?

Wiem, że przez najbliższy rok zrobię masę kilometrów i potrzebuje zaufanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.