Skocz do zawartości

Wyciszenie drzwi od mieszkania


Zelotx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ma ktoś jakiś pomysł na wyciszenie drzwi od mieszkania? Moje składają się (chyba) z cienkiej blachy i "plastra miodu" w środku. Wymiana nie wchodzi w grę. Na razie przykleiłem uszczelkę po obwodzie i jest znacznie ciszej ale nadal słyszę każdy krok sąsiada (a jak ktoś puka/dzwoni do drzwi to nie wiem czy do moich czy do sąsiada :/). Myślicie, że zamontowanie CZEGOŚ TAKIEGO pomoże?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomoże, to w stopniu minimalnym. Centymetrowa pianka jest po prostu za cienka.

Jeżeli chcesz sprawdzić - spróbuj skombinować gdzieś kawałek pianki, przyczep do drzwi na 2-3 dni i potestuj. Można ewentualnie pomyśleć o pogrubieniu izolacji właśnie o dodatkową piankę.

Weź pod uwagę jeszcze fakt, że w drzwiach masz zapewne jakieś zamki, może rygiel "sztywnego łańcucha" itp. itd. Montaż takiego wygłuszenia powoduje konieczność demontażu wszystkich takich elementów. Do tego przemyśl sposób zamontowania wygłuszenia - domyślnie przybija się je gwoździkami (bo przeznaczone jest do starych, "drewnianych" drzwi). W przypadku drzwi metalowych musiałbyś to zamontować blachowkrętami (a to pociąga ryzyko - zbyt cienka blacha może nie wytrzymać i blachowkręty mogą "wyskoczyć", pojawia się temat korozji itp. itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mają coś podobnego w mieszkaniu i podobno efekt jest znaczny. Pewnie efekt jest tym większy, niż na gorsze drzwi się to montuje. Z zamkami, klamkami nie ma się co przejmować, bo montuje się je na górę pianki - dociskając ją, chociaż ten 1 cm wygłuszenia to coś wydaje mi się mało - z tego co widziałem, to raczej były to 3-4 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki wielkie chlopaki za odpowiedzi! Jak znajde wolny czas to pokombinuje z waszymi radami i zdam

> relacje

poszukaj jeszcze, bo wiem, ze sa materialy wygluszajace, ale nie mam pojecia, jak sie zwa. Pamietam, ze po modernizacji auli na PWr przy wejsciu postawili takie panele ze 2cm grube i za nimi praktycznie byla cisza - raz, ze tlumily to, co za nimi, a dwa, ze odbijaly dzwiek w znikomym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nad matami bitumicznymi nie myślałeś?

> tylko trzeba kupić nieśmierdzące albo wywietrzyć

Raczej slaby pomysl bo bedzie smierdzialo i przy dotknieciu pewnie troche brudzilo 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak dać warstwę pianki a na wierzch dyktę meblową okleinowaną?

A przymocować na obwodzie kątownikiem alu lub plastikowym.

Tylko pod zamek nawierzchniowy musiałbyś wstawić dystans o grubości pianki, a pod kotwę tego zamka dystans o grubości pianki+dykty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste drzwi tworzą dźwięk jak pudło rezonansowe. Każda okleina, niewiele pomoże. Będzie słychać, bo drzwi wzmacniają.

Musiałbyś je rozebrać (zerwać jedną stronę i wypełnić wełną akustyczną, po czym dokleić nowy fornir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Puste drzwi tworzą dźwięk jak pudło rezonansowe. Każda okleina, niewiele pomoże. Będzie słychać, bo

> drzwi wzmacniają.

> Musiałbyś je rozebrać (zerwać jedną stronę i wypełnić wełną akustyczną, po czym dokleić nowy

> fornir.

Do czego ten fornir doklejać wink.gif Do blachy? Szkieletu drzwi? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co tutaj czytam wynika, ze chyba lepiej odkladac powoli kase na lepsze drzwi antywlamaniowe

mam chyba takie drzwi o jakich piszesz i stwierdzam, ze jednak zwykle drewniane drzwi z PRLu, ale podwojne (no dolozone drugie) sa duzo bardziej dzwiekoszczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.