Skocz do zawartości

Zamiennik akumulatora do wkrętarki poszukiwany


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję w trybie pilnym zakupić akumulator do wkrętarki Bosch.

Może być zamiennik. Dane oryginału - BOSCH 2607335037 9,6V.

W necie znalazłem dwie przykładowe oferty: nr 1 , nr 2

Czy miał ktoś do czynienia z tymi sprzedającymi?

No i zasadnicze pytanie - czy warto bawić się w zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję w trybie pilnym zakupić akumulator do wkrętarki Bosch.

> Może być zamiennik. Dane oryginału - BOSCH 2607335037 9,6V.

> W necie znalazłem dwie przykładowe oferty: nr 1 , nr 2

> Czy miał ktoś do czynienia z tymi sprzedającymi?

> No i zasadnicze pytanie - czy warto bawić się w zamienniki?

w trybie pilnym kup pojedyncze ogniwa i zlutuj sobie nowy pakiecik - przynajmniej będziesz wiedział co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> No i zasadnicze pytanie - czy warto bawić się w zamienniki?

Nie warto. Są niewiele warte.

Lepiej pójść do sklepu z ogniwami, kupić za ułamek ceny dobre, wysokoprądowe ogniwa, które na miejscu zgrzeją w dowolny pakiet i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Nie warto. Są niewiele warte.

> Lepiej pójść do sklepu z ogniwami, kupić za ułamek ceny dobre, wysokoprądowe ogniwa, które na

> miejscu zgrzeją w dowolny pakiet i po kłopocie.

Kurcze, nigdy nie widziałem sklepu z ogniwami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w trybie pilnym kup pojedyncze ogniwa i zlutuj sobie nowy pakiecik - przynajmniej będziesz wiedział

> co masz

Jestem w identycznej sytuacji.

Tez potrzebuje do Boscha, tez 9.6V

Mozesz polecic sprawdzone zrodlo skad mozna nabyc ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i samemu polutować, bo zgrzanie nie jest dobrym pomysłem (za dużo spadków napięcia powstaje)

kolego, powiedziałbym że to co proponujesz nie jest dobrym pomysłem. po pierwsze można uszkodzić ogniwo, po drugie te blaszki niezbyt się lutują, po trzecie normalnie w akumulatorach są zgrzewane i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego, powiedziałbym że to co proponujesz nie jest dobrym pomysłem. po pierwsze można uszkodzić

> ogniwo, po drugie te blaszki niezbyt się lutują, po trzecie normalnie w akumulatorach są

> zgrzewane i nic się nie dzieje.

Poza g... wydajnością akumulatora. Styk punktowy się jedynie grzeje.

Blaszki trzeba zmatowić byle pilnikiem, papierem, nożem, potem pociągnąć kalafonią, cyną i dopiero lutować. Wystarcza lutownica 40W. Jedyne na co trzeba zwracać uwagę to czas grzania blaszki lub biegunu ogniwa, jak za długo to faktycznie można ogniwo anulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega Toost wyjaśnił ci wszystko w nadmiarze - i to ma sens - szczególnie tam gdzie trochę prądu

> potrzeba do napędzenia sprzętu

ale co wyjaśnił? ja nie potrzebuję wyjaśnień. wiesz jak są łączone ogniwa w oryginalnych akumulatorach? są lutowane? spotkałeś się (czytałeś,słyszałeś) z uszkodzeniami takich akumulatorów na zgrzewach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co wyjaśnił? ja nie potrzebuję wyjaśnień. wiesz jak są łączone ogniwa w oryginalnych

> akumulatorach? są lutowane? spotkałeś się (czytałeś,słyszałeś) z uszkodzeniami takich

> akumulatorów na zgrzewach?

wiem jak są łączone wszystkie ogniwa we wszystkich pakietach - są zgrzewane bo tak jest szybciej i taniej i można na automacie jakiegoś chińczyka postawić i będzie jechał 100 kompletów na zmianę , lutując zrobiłby ich może z 10

i o ile nie przeszkadza to np w laptopie gdzie masz mały prąd to już np przeszkadza to we wkrętarce, albo w modelach RC - tam większy prąd powoduje, że są spadki napięć własnie na zgrzewach które są najsłabszym elementem obwodu

możesz kiedyś spróbować jak pracuje wkrętarka na fabrycznym pakiecie a jak na lutowanym - nawet w hilti widać było różnicę w pracy , mocy i czasie używania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w trybie pilnym kup pojedyncze ogniwa i zlutuj sobie nowy pakiecik - przynajmniej będziesz wiedział

> co masz

a więc, zdecydowałem się na zakup pojedynczych ogniw.

proszę doradźcie, czy nie ma przeszkód jeśli wybiorę nowe ogniwa o większej pojemności niż dotychczas były zastosowane w pakiecie?

będę wymieniał wszystkie 8szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a więc, zdecydowałem się na zakup pojedynczych ogniw.

> proszę doradźcie, czy nie ma przeszkód jeśli wybiorę nowe ogniwa o większej pojemności niż

> dotychczas były zastosowane w pakiecie?

> będę wymieniał wszystkie 8szt.

Nie ma przeszkód. Byle były wysokoprądowe bo zwykłe zaraz zabijesz wkrętarką a wcześniej odczujesz jej słabszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, to teraz powiedzcie konkretne firmy, nazwy, typy ogniw, które warto kupować, a które nie.

Ogniwa musza być tego samego typu co wymieniane, tak żeby ładowarka pasowała. Obstawiam, że są Ni-Cd. Wymiarowo tez powinny być podobne, żeby się zmieściły w obudowie pakietu. Zmierz to co wyjmiesz, w opisie tego co wybierasz są wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś takiego może być? 1 2

No te większe (2Ah) lepsze chyba. Choć to pewnie jeden ciort z Chin.

Tylko pamiętaj, ze trzeba je uformować bo NiCd mają efekt pamięci.

Najpierw rozładować, potem naładować do pełna i do końca rozładować. I tak ze trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś takiego może być? 1 2

Nie wiadomo. Nie podają żadnych istotnych danych. Na drugim jest tylko prąd ładowania szybkiego rzędu 0,5C czyli mało. To nie jest ogniwo wysokoprądowe.

Jeśli chodzi o rozmiar SC to np. to jest dobre .

Wersja z blaszkami do zlutowania .

Dobre ogniwo powinno mieć rezystancję wewnętrzną rzędu kilku miliOmów i prąd ładowania szybkiego większy od 1C.

Pojemność dowolnie. Im większa tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogniwa musza być tego samego typu co wymieniane, tak żeby ładowarka pasowała. Obstawiam, że są

> Ni-Cd. Wymiarowo tez powinny być podobne, żeby się zmieściły w obudowie pakietu. Zmierz to co

> wyjmiesz, w opisie tego co wybierasz są wymiary.

No to wiem, ale jakieś firmy, oznaczenia ? Bo wydać 100 zł i po miesiącu mieć taki sam szajs to lepiej sobie kabel dorobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiadomo. Nie podają żadnych istotnych danych. Na drugim jest tylko prąd ładowania szybkiego

> rzędu 0,5C czyli mało. To nie jest ogniwo wysokoprądowe.

> Jeśli chodzi o rozmiar SC to np. to jest dobre .

> Wersja z blaszkami do zlutowania .

> Dobre ogniwo powinno mieć rezystancję wewnętrzną rzędu kilku miliOmów i prąd ładowania szybkiego

> większy od 1C.

> Pojemność dowolnie. Im większa tym lepiej.

A po grzyba mu szybkie ładowanie jak ma ładowarkę od wkrętarki co ma ze 300mA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po grzyba mu szybkie ładowanie jak ma ładowarkę od wkrętarki co ma ze 300mA

Kto mu każe ładować szybko? Może i 0,1C tylko, że jeśli ogniwo ma ładowanie szybkie na poziomie 0,3 czy 0,5C to i rozładowania nie będzie miało dobrego bo słaby, maksymalny prąd ładowania oznacza dużą rezystancję wewnętrzną.

To tylko wstępny wskaźnik rodzaju ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś takiego może być? 1 2

Kilka bardziej no-name ale też obiecują, że wysokoprądowe:

Bez blaszek , z blaszkami .

Tu obiecują 20A pracy ciągłej , wersja z blaszkami .

No i na koniec:

Porządny , porządny i o zwiekszonej pojemności .

Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję w trybie pilnym zakupić akumulator do wkrętarki Bosch.

> Może być zamiennik. Dane oryginału - BOSCH 2607335037 9,6V.

> W necie znalazłem dwie przykładowe oferty: nr 1 , nr 2

> Czy miał ktoś do czynienia z tymi sprzedającymi?

> No i zasadnicze pytanie - czy warto bawić się w zamienniki?

sprzedawca z linku nr 2 prowadzi sprzedaż samych ogniw.

kilka razy od nich zamawiałem aku do makity i działały bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.