Skocz do zawartości

Podłoże pod płytki


karolKK

Rekomendowane odpowiedzi

jakie musi być podłoże pod płytki - dodam, że ściany zostały oskrobane z farby olejnej i jak się paluchem przejedzie to jeden gips na palcu icon_eek.gifsick.gif

Zastanawiamy się z kolegą (bo mu pomagam w tych pracach przy małej kawalerce) czy najpierw te ściany myć z tego pyłu, potem gruntować i od razu na to klej i płytki czy jeszcze jakiś krok/i pominęliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie musi być podłoże pod płytki - dodam, że ściany zostały oskrobane z farby olejnej i jak się

> paluchem przejedzie to jeden gips na palcu

Jeśli jest tam tylko cienka, wyrównująca warstwa gipsu to lepiej ją zeskrobać do gołego tynku. Istnieje możliwość, że po położeniu płytek się odparzy i wszystko będzie odpadać.

Później tak jak napisał poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest taki fajny grunt, tylko nazwy zapomniałem. Połączenie żywicy z piaskiem, kolor niebieski,

> nakładasz pędzlem. Jak wyschnie to jakby papier ścierny 80-tka był na ścianach.

Betokontakt?

A co polecacie na plyte GK pod plytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WIM Warstwa kontaktowa, ale generalnie jak uzyjesz kleju S1 to gruntujesz płyte zwykłym gruntem.

Nic mi nie mowi ten S1. Mam adesilex p9 - to to?

Mam tego doslownie 100x80cm i nie usmiecha mi sie wywalac kasy na opakowanie na 100m2, zeby niecaly metr tylko zuzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic mi nie mowi ten S1. Mam adesilex p9 - to to?

S1 to klasa kleju, jest to klej odkształcalny o wysokiej przyczepności, P9 nie jest klejem klasy S1.

> Mam tego doslownie 100x80cm i nie usmiecha mi sie wywalac kasy na opakowanie na 100m2, zeby niecaly

> metr tylko zuzyc.

Nie wiem o co Ci chodzi z tymi 100m2? Opakowania warstwy kontaktowej mają po 3kg i wystarczają na około 10m2 w zależności od chłonności podłoża. Zresztą się zdecyduj czy chcesz robić dobrze czy tanio, bo widzę że próbujesz mieszać te sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> S1 to klasa kleju, jest to klej odkształcalny o wysokiej przyczepności, P9 nie jest klejem klasy

> S1.

> Nie wiem o co Ci chodzi z tymi 100m2? Opakowania warstwy kontaktowej mają po 3kg i wystarczają na

> około 10m2 w zależności od chłonności podłoża. Zresztą się zdecyduj czy chcesz robić dobrze

> czy tanio, bo widzę że próbujesz mieszać te sposoby.

Jak to kosztuje 30-40zl, to nie problem. Tylko czy ja to znajde w jakims markecie budowlanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to kosztuje 30-40zl, to nie problem. Tylko czy ja to znajde w jakims markecie budowlanym?

U mnie taka warstwa kosztuje 35zł/3kg, ale w markecie raczej produktów WIM nie znajdziesz, szybciej w jakichś salonach z glazurą, bo tam głównie przedają swoje produkty. W markecie ewentualnie szukaj jakiegoś bliźniaczego produktu MAPEI. Jak chcesz to moge Ci wysłać ale miałbyś to dopiero na poniedziałek zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie taka warstwa kosztuje 35zł/3kg, ale w markecie raczej produktów WIM nie znajdziesz, szybciej

> w jakichś salonach z glazurą, bo tam głównie przedają swoje produkty. W markecie ewentualnie

> szukaj jakiegoś bliźniaczego produktu MAPEI. Jak chcesz to moge Ci wysłać ale miałbyś to

> dopiero na poniedziałek

Sprawdze w leroy - tam chyba maja chemie WIM, a jak nie, to pare sklepow z glazura jest na karmelkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę z innej mańki, ale na obudowy pionów z KG, ekipa od CWU miała odtwarzać do zastanego, kładli kafle na jakimś gotowcu od Śmig'a. Z rozmów wynikało, że używali tego od dłuższego czasu bez wpadek. Na ścianach uzupełniali bez odkuwania starej zaprawy ect. Wszystko się trzymało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co płyty G/K gruntować? Przecież nie są zapylone ani nie mają osłabionej powierzchni ani zwiększonej chłonności jak zwykłe tynki.

Co do atlas plus to rzeczywiście jeden z lepszych klejów, sam go używam na trudnych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> S1 to klasa kleju, jest to klej odkształcalny o wysokiej przyczepności, P9 nie jest klejem klasy

> S1.

okazalo sie, ze mam taki klej sopro do klinkieru, a calego nie zuzyje. Dawac pod to grunt, czy nie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.