Skocz do zawartości

Sciany zelbet


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

Nowe budownictwo.

Budynek powstaje i...

Budynek to prostokąt.

Ściany zewnętrzne to żelbet 25cm +15cm styropianu.

Ściany wewnętrzne działowe 12,5cm silikat.

Ściany wewnętrzne miedzylokalowe 25cm silikat.

Stropy prefabrykowane finigram.

Dobre to połączenie?

Bo o ile silikat juz pytałem to Żelbet kojarzy mi się z wielką płytą? Jak z akustyką tegóż i izolacyjnościa?

No i jak te stropy finigram sie spisują?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo o ile silikat juz pytałem to Żelbet kojarzy mi się z wielką płytą? Jak z akustyką tegóż i

> izolacyjnościa?

Mieszkałem w wielkiej płycie, cegle żerańskiej, tzw. nowym budownictwie gdzie szkielet odlewany wypełniany był ceramiką i w żelbecie. Dźwiękowo żelbet najlepiej się sprawdzał. Co za ścianą gra całkiem głośno słabo słychać. Wiercenie czy stukanie się oczywiście niesie.

Najgorzej wypadło nowe budownictwo z wypełnieniem ceramiką. Jak dwa piętra niżej w sąsiednim pionie ktoś zrobił imprezę, to tak ściana niosła, jakby była głośnikiem.

Co do ocieplenia - przepisy są takie, że nie da się teraz oddać do używania źle ocieplonego budynku. Chyba już na etapie projektowania możesz dostać informację, jak będzie wyglądało świadectwo energetyczne to sobie porównasz parametry z innymi ofertami.

W Warszawie jest takie stare osiedle żelbetowych bloków - Żelazna Brama. Chociaż tam akurat ściany zewnętrzne wzdłuż bloku były z dziwnych (chyba gipsowych) bloczków i styropian cienki był od wewnątrz. Potem chyba dorzucili ocieplenie od zewnątrz Pogooglaj "technologia monolityczna stolica".

z1.jpg

Ja żelbetowe ściany traktowałbym jako dużą zaletę. Tylko teraz nikt tego nie robi, bo to kosztuje i długo trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hello!

> Nowe budownictwo.

> Budynek powstaje i...

> Budynek to prostokąt.

> Ściany zewnętrzne to żelbet 25cm +15cm styropianu.

> Ściany wewnętrzne działowe 12,5cm silikat.

> Ściany wewnętrzne miedzylokalowe 25cm silikat.

> Stropy prefabrykowane finigram.

> Dobre to połączenie?

> Bo o ile silikat juz pytałem to Żelbet kojarzy mi się z wielką płytą? Jak z akustyką tegóż i

> izolacyjnościa?

> No i jak te stropy finigram sie spisują?

> Pozdro!

Nie myl tego z wielka plyta !! Co innego montaz plyt prefabrykowanych i to w czasach, ze ciezko bylo z jakoscia a co innego lany zelbet.

Wiekszosc budynkow tak obecnie powstaje zarowno mieszkaniowych jak i biurowych. Problem moze byc dla Ciebie jedynie pozniejsze weircenie i czasami problemy z zasiegiem grinser006.gif. Materialy ciezki jak zelbet czy silka doskonale pochlaniaja dzwieki.

Jezeli wszytsko jest zrobione zgodnie ze sztuka to nie ma co sie obawiac smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare watkow nizej wszyscy chwalili silikat za doskonala izolacyjnosc akustyczna....

zasada jest prosta im wieksza gestosc materialu tym lepsza izolacyjnosc. Jak sobie porownasz wartosc tlumienia dzwiekow to silka bedzie miala najlepszy, potem ceramika a znacznie pozniej gazobeton. Sa jeszcze specjalne wersje materialow do scian miedzylokalowych, jak np uzylem pustakow ceramicznych AKU, ktore maja parametry jak silikaty pod wzgledem tlumienia dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiekszosc budynkow tak obecnie powstaje zarowno mieszkaniowych jak i biurowych.

Praktycznie nie buduje się teraz budynków z żelbetowymi ścianami. Żelbetowa jest konstrukcja nośna (szkielet) wypełniana jakimiś bloczkami + ewentualnie, dla usztywnienia konstrukcji, szyb windy czy klatka schodowa.

Obrazek poglądowy:

bud3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktycznie nie buduje się teraz budynków z żelbetowymi ścianami. Żelbetowa jest konstrukcja nośna

> (szkielet) wypełniana jakimiś bloczkami + ewentualnie, dla usztywnienia konstrukcji, szyb

> windy czy klatka schodowa.

> Obrazek poglądowy:

No to ten moj blok ma miec pelne sciany z zelbetu. nie tak jak ten ze zdjecia.

Parter juz stoi to sa normalnie lite sciany z betonu i.zostawione otwory na okna :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktycznie nie buduje się teraz budynków z żelbetowymi ścianami. Żelbetowa jest konstrukcja nośna

> (szkielet) wypełniana jakimiś bloczkami + ewentualnie, dla usztywnienia konstrukcji, szyb

> windy czy klatka schodowa.

> Obrazek poglądowy:

Z tego co widze jak sie buduje budynki mieszkalne oraz biurowce to nie jest to tylko konstrukcja typu rama H (tak sie chyba kiedys budowalo), ale takze i cale sciany nosne. Moj blok tez ma taka konstrukcje, zelbetowe sciany + wypelnienia z cegly pelnej - akustycznie jest idealnie, jakbym w domu jednorodzinnym mieszkal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic podobnego. Nie ma takiej zasady.

> Wiele materiałów o małej gęstości (np. styropian czy pianka PUR o porach otwartych.) świetnie

> izolują dźwiękowo.

chodzi o materialy konstrukcyjne czy wypelnienie scian ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja Ci pisze z doswiadczenia po dwuletnim mieszkaniu w nowym bloku. niesie jak pieron i po scianach

> i przez stropy.

ja osobiście mam blok z jakieś ceramiki i jestem bardzo zadowolony ok.gif Akustyka jest super, w sumie jedyne co jest problemem to wentylacja. Niestety niektórzy przy podłączeniu pozamieniali przewody wentylacyjne i czasem słychać odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Stropy prefabrykowane finigram.

Filigran, czyli elementy betonowe cienkościenne. W przypadku stropów wygląda to tak, że są gotowe płyty stanowiące szalunek tracony, na których po zamontowaniu układa się nadbeton.

> Bo o ile silikat juz pytałem to Żelbet kojarzy mi się z wielką płytą? Jak z akustyką tegóż i

> izolacyjnościa?

Barierą dla dźwięków powietrznych jest masa, a więc materiały o dużej gęstości są dobrym izolatorem akustycznym. Dlatego lepiej mieć ścianę międzylokalową z żelbetu niż z czegokolwiek innego. Dzisiaj rzadko stosuje się prefabrykaty ścienne, ściany wykonywane są na miejscu jako monolityczne (zbrojenie, szalunek, betonowanie). Żelbet decydowanie lepiej się sprawdza niż np. bloczki silikatowe, w przypadku których ważna jest jakość montażu (murowania). Bloczki takie posiadają drążone otwory i wystarczy, że w ścianie międzylokalowej puszkę pod gniazdko usytuuje się w podobnym miejscu i z grubości 24cm materiału o akceptowalnej akustyce zrobi się np. 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic podobnego. Nie ma takiej zasady.

> Wiele materiałów o małej gęstości (np. styropian czy pianka PUR o porach otwartych.) świetnie

> izolują dźwiękowo.

Mylisz się. Zobacz sobie porównanie izolacyjności akustycznej materiałów murowych o różnej gęstości.

Izolacyjność akustyczna materiałów lekkich bierze się z zupełnie innych cech niż gęstość, w nich dochodzi min. do rozproszenia fali dźwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Praktycznie nie buduje się teraz budynków z żelbetowymi ścianami. Żelbetowa jest konstrukcja nośna

> (szkielet) wypełniana jakimiś bloczkami + ewentualnie, dla usztywnienia konstrukcji, szyb

> windy czy klatka schodowa.

Znowu się mylisz. Wszystko zależy od założeń i wymogów konstrukcji. W budownictwie kubaturowym (biurowce) faktycznie często jest tak, że jedynymi ścianami żelbetowymi są ściany klatek schodowych i szachtów windowych. Często wynika to z możliwości późniejszych aranżacji. Jednak w budownictwie mieszkaniowym nadal wykonuje się dużo ścian z żelbetu, szczególnie tych międzylokalowych czy oddzieleń pożarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.