Skocz do zawartości

W marcu jak w garncu - czyli spamerski wątek wiosenny :-)


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

> Niby tak ale z homologacja klopot i ciekaw jestem jakby z AC szlo to czy nie beda szukali ze nie

> ten rozmiar i zabawa posadach dla 200 zl razna 70 tys km.

> Fakt auto wyglada lepiej optycznie

200zl na jednej oponie wink.gif

A ja wiem ze w homologacji Cromy nie ma tego rozmiaru wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 200zl na jednej oponie

> A ja wiem ze w homologacji Cromy nie ma tego rozmiaru

Dokładnie brak homologacji to dla mnie powód wyłączający rozmiar 225/45...jest furtka aby wpisać ten rozmiar w umowie AC i wtedy w zasadzie jeździsz na czym chcesz... bez tego nie ryzykuje:) a co do samych opon nie ukrywam szukam tego co sprawdzone na kąciku Nankang NS20 / Kumho KU39/ Acellera czy Barum... i pewnie wybiorę któreś z nich ale kolega rzucił mi hasło na te Interstat-y i szukam informacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie brak homologacji to dla mnie powód wyłączający rozmiar 225/45.

Ja bym nie eksperymentował z oponami ... Osobiście na lato do Cromy kupiłem K115 Hankooka i skoro Mercedes je zakłada nawet do klasy S to nie mogą być złe... a kosztują znacznie mniej. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie brak homologacji to dla mnie powód wyłączający rozmiar 225/45...jest furtka aby wpisać

> ten rozmiar w umowie AC i wtedy w zasadzie jeździsz na czym chcesz... bez tego nie ryzykuje:)

> a co do samych opon nie ukrywam szukam tego co sprawdzone na kąciku Nankang NS20 / Kumho KU39/

> Acellera czy Barum... i pewnie wybiorę któreś z nich ale kolega rzucił mi hasło na te

> Interstat-y i szukam informacji:)

Jeżeli chodzi o brak homologacji, to te Interstate też nie są dobre, może rozmiar jest ok, ale indeks V. W instrukcji do mojej Cromy jest wyraźnie napisane W.

Również w tym roku rozglądam się za nowym kompletem opon letnich, ale nie chcę eksperymentować. Rozważam następujące:

- Goodyear Efficientgrip Performance (mój faworyt)

- Continental ContiSportContact 5

- Uniroyal Rainsport 3

Oczywiście również chciałby wydać jak najmniej kasy, ale opinie i testy zniechęcają mnie do zakupu innych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Uniroyal Rainsport 3

A opiniami to tak ze mozna sobie je "kreowac" bo wg mnie nigdy nie da sie uzyskac identycznych REALNYCH parametrow.

Czytalem kiedys w AŚ porownianie, hamowanie, halas, jazda po okregu i takie tam...

roznice w predkosci po okregu najlepszych i z polowy stawki to jakies 1-2kmh przy 85 kmh, ja ledwo 50 wyciagne i sila odsrodkowa wyrzuca mnie za auto:)

Wiec kupilem opony do moich potrzeb.

A tych wskazanych przez Ciebie kupilbym Uniroyal.

mam Rainexperty w 15" i powiem Ci ze przy 80-100kmh "tnie"wode a porownanie mam do Pirelli DRAGO 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A opiniami to tak ze mozna sobie je "kreowac" bo wg mnie nigdy nie da sie uzyskac identycznych

> REALNYCH parametrow.

> Czytalem kiedys w AŚ porownianie, hamowanie, halas, jazda po okregu i takie tam...

> roznice w predkosci po okregu najlepszych i z polowy stawki to jakies 1-2kmh przy 85 kmh, ja ledwo

> 50 wyciagne i sila odsrodkowa wyrzuca mnie za auto:)

> Wiec kupilem opony do moich potrzeb.

> A tych wskazanych przez Ciebie kupilbym Uniroyal.

> mam Rainexperty w 15" i powiem Ci ze przy 80-100kmh "tnie"wode a porownanie mam do Pirelli DRAGO

> 5000.

Zainteresowałem się też wyborem Liska może opony Hankook K115 będą złotym środkiem smile.gif. Podchodzę ostrożnie do zakupu opon, bo te które mam, chyba Goodyear nct5, to jest porażka na mokrym asfalcie, abs ma co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te które mam, chyba Goodyear nct5, to jest porażka na mokrym

> asfalcie, abs ma co robić.

Ludki narzejaka na Barum Polaris 2 ale powiem Wam, ze lepiej wyciagaly mnie z kompego sniegu niz Continentale Winter 810.

To samo auto, zamiana parami na osiach.

Wiec jakos nie ulegam marce.

Oczywiscie, napis gudjer lepiej wyglada niz barum, a jeszcze lepiej niz nexen ale chyba cudow nie ma w jakosci czy trakcji.

Trzeba zachowac zdrowy rozsadek Panowie i Panie smile.gif

Za dwa tyg w letnie gumki wchodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te które mam, chyba Goodyear nct5, to jest porażka na mokrym

> Ludki narzejaka na Barum Polaris 2 ale powiem Wam, ze lepiej wyciagaly mnie z kompego sniegu niz

> Continentale Winter 810.

> To samo auto, zamiana parami na osiach.

> Wiec jakos nie ulegam marce.

> Oczywiscie, napis gudjer lepiej wyglada niz barum, a jeszcze lepiej niz nexen ale chyba cudow nie

> ma w jakosci czy trakcji.

> Trzeba zachowac zdrowy rozsadek Panowie i Panie

> Za dwa tyg w letnie gumki wchodze:)

Hankooki wygrywają z oponami premium i to w niemieckich testach. Ja bardzo pozytywnie oceniłem zimówki Hankooka ... głośniejsze od Nokianów zachwalanych wszędzie ale co do przyczepności na śniegu, lodzie i wodzie nie mają sobie równe a że mam je dwie to ciągle mam dylemat czy do przodu czy do tyłu ... w więcej Nokianów już nie założę mimo, że maja 6 mm a w przyszła zimę będą Hankooki wink.gif

Ja miałem dotychczas Brigstonki z indeksem W ... nic specjalnego .. teraz ma je Mietek W203.. w Stilo najlepsze były TOYO ale ich bieżnik giną jak śnieg latem .. Goodyear były przeciętne a teraz czas na Koreańczyków. Tak jak pisałem skoro montuje je Mercedes na pierwszy montaż do swoich aut to coś jest na rzeczy wink.gif K115 mają 70 dB i na mokrym klasę A przyczepności ok.gif w twoim rozmiarze pewnie B bo jest szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hankooki wygrywają z oponami premium i to w niemieckich testach. Ja bardzo pozytywnie oceniłem

> zimówki Hankooka ...

To fakt - zbierają lepsze opinie od wielu znacznie droższych i bardziej uznanych ( do tej pory ) konkurentów , więc może to być całkiem dobry kierunek na przyszłość ok.gif

Ale - jak widać do włoskich samochodów powinno się stosować włoskie opony grinser006.gif

Test ADAC z 2010r

287597954-Test_opon_ADAC_2010_225-45-17_crop.gif

------------

Za to w 2013 wszystko się pozmieniało spineyes.gif

287597954-Test_opon_ADAC_2013_225-45-17_crop.gif

I polegaj tu na testach hmm.gif

post-24156-14352523580758_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, za to Cromę prawie sprzedałem

Co to się dzieje wszyscy nagle zaczęli sprzedawać cromy, a potem jak kolega Kazu chętnie wrócili by do cromy zlosnik.gif . Za chwilę tutaj będzie można już zaorać jak wszyscy sprzedadzą już cromy wink.gif . Sąsiad wczoraj sprzedał cromę i raptem 5 dni czekała na swojego nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedał cromę i raptem 5 dni czekała na swojego nowego właściciela.

a w rankingach sprzedawalnosci cromy nie ujeli tylko dacia jakas i skodzina....

Moze nei wiedza ze takie auta jezdza?

hmm..

ja nie sprzedaja, zadowolony jestem to jeszcze ze 2-5 lat pokulam sie jesli nie zawiedzie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony z Cromy. Stąd mieszane uczucia i próby wpływu na żonę aby może jednak zostawić to auto jeszcze na jakiś czas. No bo nie czarujmy się - co można kupić za pieniądze, jakie uda się dostać za Crome? Szału nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też jestem zadowolony z Cromy. Stąd mieszane uczucia i próby wpływu na żonę aby może jednak

> zostawić to auto jeszcze na jakiś czas. No bo nie czarujmy się - co można kupić za pieniądze,

> jakie uda się dostać za Crome? Szału nie ma...

jeśli nie masz sporej kasy odłożonej, to co można za cene cromy kupić? napewno nic młodszego tej wielkości. Dlatego też ja swoją pojeżdżę do czasu aż ocieplę dom i zrobię płot oraz ogród. Wtedy mogę zbierać na nowe auto biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja cromę co najmniej jeszcze z 5 lat mam zamiar użytkować. Tak więc Kazu czekamy, kiedy sprzedasz

> łopla. Sam się w razie czego na kunciku nie ostaniesz

I ja się przyłączam już 2 lata się bujam Cromalem i ciągle czuje niedosyt a i przeżywam rozstania z nią jak do roboty na 4 tygodnie jadę a ona bidulka sama w garażu czeka , tylko córa ją raz na tydzień odpala . Myślę , że ze 4 latka pobędziemy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo te które mam, chyba Goodyear nct5, to jest porażka na mokrym

> Ludki narzejaka na Barum Polaris 2 ale powiem Wam, ze lepiej wyciagaly mnie z kompego sniegu niz

> Continentale Winter 810.

O letnich oponkach trochę pisaliśmy w październiku bo już wtedy zacząłem szukać letnich, ceny wtedy były niższe . Wątek spamu październikowy 2013

Ja osobiście bybrałem barumy ale zakladam je dopiero jak z pracy wrócę za jakieś 2 tyg , jak warunki pozwolą hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fiat lepszy od Mercedesa

Tak stwierdziła cała moja rodzinka na podstawie kilkuset przejechanych km...

Mi osobiście bardzo podoba się audio w Mietku ...jakość dźwięku i czułość radia, praca skrzyni biegów powala Cromę... oraz zabawa z tylnym napędem zlosnik.gif ale ciasnota i pozycja za kierownicą sick.gif do tego to wychodzenie i wchodzenie sick.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak stwierdziła cała moja rodzinka na podstawie kilkuset przejechanych km...

> Mi osobiście bardzo podoba się audio w Mietku ...jakość dźwięku i czułość radia, praca skrzyni

> biegów powala Cromę... oraz zabawa z tylnym napędem ale ciasnota i pozycja za kierownicą

> do tego to wychodzenie i wchodzenie ...

To są niestety takie felery Fiata, potrafi zrobić bardzo fajne auto, jednak w zasadzie zawsze jest coś, co psuje całą sielankę. Generalnie dla mnie zdecydowanie więcej plusów, do tego dla mnie osobiście ogromny plus Cromy, w postaci braku zainteresowania ze strony złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w postaci braku zainteresowania ze strony złodziei.

no i jako ze to nie wieswagen to i kupno 3-4 latka to prawie za grosze patrzac na utrate wartosci rzedu 70-75%

Juz pisalem, to jak zakupy w Leclercu, najwiecej za najtaniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zagrycha darmowa jest

Do Cromy cały grill z krzesełkami i namiotem wejdzie o kiełbasie nie wspominając ... zlosnik.gif Jutro muszę skoczyć do teścia po stół ... w Mietka to jedynie paczkę pieluch można włożyć - SEDAN sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Cromy cały grill z krzesełkami i namiotem wejdzie o kiełbasie nie wspominając ... Jutro

> muszę skoczyć do teścia po stół ... w Mietka to jedynie paczkę pieluch można włożyć - SEDAN

no ale bez gwiazdy nie mma jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Croma ma dużo przestrzeni, ale w porównaniu z motórem to ciasnota jak w puszce

Fakt , a tak swoja drogę to dzisiaj tyle 2oo widziałem co w środku sezonu , no ale co się dziwić przy +21 w cieniu i słonecznej pogodzie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj przejechałem bulgotem 300 km, motórzystów cała chmara

hoho toś nalatał, a dooopa daje rade?:)

300km a do mnie żeś nie zajechał pokazac potwora:(

nieladnie, oj nieladnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hoho toś nalatał, a dooopa daje rade?:)

Wygodne siedzenie, nic nie boli ok.gif

> 300km a do mnie żeś nie zajechał pokazac potwora:(

> nieladnie, oj nieladnie:

W góry pojechałem, ale w przyszłym tygodniu będę jechał na północ. Mogę zjechać z AOW i wstąpić, tylko adres mi przypomnij zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygodne siedzenie, nic nie boli

> W góry pojechałem, ale w przyszłym tygodniu będę jechał na północ. Mogę zjechać z AOW i wstąpić,

> tylko adres mi przypomnij

jak bedziesz prosto cisnal to blysk czarnulki Cie oslepi, to zacznij zwalniac:)

potem 40m i juz jestes u celu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.