Skocz do zawartości

kto przeszedł na lato


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

> bo ja się wychyliłem i sobie zmieniłem

w Reni zimówki od zakupu, prawie rok a zimy nie widziała. W cytrynie letnie od dwóch lat, zima była jedynie miesiąc temu, i rok wcześniej, za każdym razem przez parę dni. Z racji masy naprawdę dobrze sobie wtedy radziła. Po co zmieniać opony? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo ja się wychyliłem i sobie zmieniłem

Ja zmieniłem na letnie. Wyważałem alu (w moim i sąsiednim powiecie na łącznie 100tyś luda nie ma nasadki do felg nieprzelotowych tfu tfu), w razie nagłego powrotu ostrej, śnieżnej zimy przerzucę sam w garażu na zimówki. W żony aucie poczekam z zmianą jeszcze z miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mów hop, dopóki nie przeskoczysz

spoko spoko -mróz nie powiem bo dziś było -2 ale śniegu to już najstarsi górale nie przepowiadają,nawet jak spadnie to znikoma ilość i się nie utrzyma.

Czy w latach 70-80 gdzie były zimy posiadał ktoś opony zimowe-ha nawet nikt nie myślał o tym a komunikacja'' Polska komunikacja'' kulała się do przodu.Poczciwe FSO, POLSKI FIAT, JELCZ,STAR i tym podobne auta odpalały przy mrozach a dziś -20 przez dobry tydzien i co widzimy za oknami maski w górę,kable,linki facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko spoko -mróz nie powiem bo dziś było -2 ale śniegu to już najstarsi górale nie

> przepowiadają,nawet jak spadnie to znikoma ilość i się nie utrzyma.

> Czy w latach 70-80 gdzie były zimy posiadał ktoś opony zimowe-ha nawet nikt nie myślał o tym a

> komunikacja'' Polska komunikacja'' kulała się do przodu.Poczciwe FSO, POLSKI FIAT, JELCZ,STAR

> i tym podobne auta odpalały przy mrozach a dziś -20 przez dobry tydzien i co widzimy za oknami

> maski w górę,kable,linki

Ale w latach 70-80 to były niezniszczalne opony firmy Stomil na wzorze Uniroyal - D-124 które to nie dość że wytrzymywały 80-100kkm to jeszcze jeździły doskonale i w lecie i w zimie smile.gif

A teraz to ........ wszyscy wiemy jakie sa opony ECO smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kiedyś to były oponki pamiętam jak ojciec fiacorem zdzierał je do wystających drutów,mamy jeszcze na przyczepce do auta założone własnie takie stomilki,żeby nie skłamać to rok chyba 86-87 i zdrowe nie spękane na rantach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tym podobne auta odpalały przy mrozach a dziś -20 przez dobry tydzien i co widzimy za oknami

> maski w górę,kable,linki

Starsze auta nie mają tych problemów - przynajmniej moje oba. Saab stał dwa tygodnie przy tych największych mrozach tegorocznych i nic - wsiadłem, przekręciłem klucyk i normalnie odpaliłem.

Za to kolega ma Alhambre TDI i przy takich mrozach to musi zakrecić z minute żeby odpaliło w końcu z litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko spoko -mróz nie powiem bo dziś było -2 ale śniegu to już najstarsi górale nie

> przepowiadają,nawet jak spadnie to znikoma ilość i się nie utrzyma.

> Czy w latach 70-80 gdzie były zimy posiadał ktoś opony zimowe-ha nawet nikt nie myślał o tym a

> komunikacja'' Polska komunikacja'' kulała się do przodu.Poczciwe FSO, POLSKI FIAT, JELCZ,STAR

Jeszcze w roku dwutysięcznym wybrałem się na narty na Słowację uniakiem z oponami "całorocznymi". Niemcy w górach przy większych podjazdach zakładali łańcuchy, a mój fiacik dawał radę.

Dopiero rok później zmieniłem auto (i opony) i wtedy doceniłem zimowe. Po prawie dwudziestu latach na normalnych (wtedy) to był szok dla organizmu yikes.gif

Ale człowiek ewoluuje i teraz zmieniam na zimowe z potrzeby i rozsądku skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powinni mieć jakieś oczojebne oznaczenia, aby z z daleka było widać

śniegu nie ma, a że w nocy jest delikatny mrozik to o co chodzi zlosnik.gif

ja zmieniłem, bo mi się fele w garażu kurzyły 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybciej zatrzymam się przy plus 15 stopniach na letnich, niż koledzy oostrożni na zimówkach.

Oooo popieram ok.gif tak na marginesie to w moim regionie którym się poruszam snieg był około 1,5tyg i to taka ilość,że na letnich oponach bez problemu można było pociskać-a ja kupiłem nową zimę na ten sezon facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oooo popieram tak na marginesie to w moim regionie którym się poruszam snieg był około 1,5tyg i to

> taka ilość,że na letnich oponach bez problemu można było pociskać-a ja kupiłem nową zimę na

> ten sezon

U mnie tak samo. Śledzę na bieżąco prognozy pogody, także te długoterminowe (choć te ostatnie to raczej wróżenie z fusów). W każdym przypadku temperatura rośnie z każdym dniem, o opadach śniegu nikt już nawet się nie zająknie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie tak samo. Śledzę na bieżąco prognozy pogody, także te długoterminowe (choć te ostatnie to

> raczej wróżenie z fusów). W każdym przypadku temperatura rośnie z każdym dniem, o opadach

> śniegu nikt już nawet się nie zająknie.

Ja bym zmienił, bo mnie korci i widok kołpakó dołuje, ale co rano jadę przez las gdzie w niektórych miejscach bywa ślisko jak jest w okolicach zera stopni. Chyba jeszcze poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym zmienił, bo mnie korci i widok kołpakó dołuje, ale co rano jadę przez las gdzie w niektórych

> miejscach bywa ślisko jak jest w okolicach zera stopni. Chyba jeszcze poczekam.

No właśnie, nie czarujmy się. Większość zmienia na letnie, bo przebierają nóżkami nie mogąc patrzeć na te czarne pordzewiałe (lub nie) stalówki ewentualnie gustowne kolpaczki.

A jak się zima zbliża, jak mantrę powtarzają alusie na zimę są bez sensu.

Takie luźne obserwacje, nic osobistego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.