Skocz do zawartości

Astra G wymiana przewodów hamulcowych


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz wolny dzień komplet zlaczek zapasowych i kanal lub podnosnik i nie boisz się syfu to góra za 250zl sam wymienisz.

Ja zrobilem cały tył w kombi łącznie z korektorem w 5h z tym że robilem to pierwszy raz i mialem problem z zakuciem stalowych przewodów bo mialem słabą praskę do koncowek, zapieczone końcówki przegniłe mocowania. Samo pociągnięcie od korektora do tylnych zacisków to 15 min. Pozniej tylko odpowietrzenie.

Czy Aso robi na stalowych przewodach? Bo w Nivete robia na miedzi tak przynajmniej mnie poinformowano. 700zł za ori części tj. Cztery przewody elastyczne i stalowe plus wsuwki, koncowki przewodow i polamane plastiki to coś za tanio biorac pod uwage wymiane plynu i odpowietrzanie. Podejrzewam że wszytko na najtanszych zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś na wymianie oleju i mechanik zasygnalizował mi taką konieczność.

Od kiedy to przewody hamulcowe wymienia się jak olej i filtry? Co dokładnie się z nimi dzieje? Jedz do kogoś kto ma pojęcie i zapytaj czy coś się z nimi dzieje, coś mi się wydaje że chcą cię na kasę naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kiedy to przewody hamulcowe wymienia się jak olej i filtry? Co dokładnie się z nimi dzieje? Jedz

> do kogoś kto ma pojęcie i zapytaj czy coś się z nimi dzieje, coś mi się wydaje że chcą cię na

> kasę naciągnąć.

Korozja , korozja i jeszcze raz korozja , niestety sam widziałem i od tej pory hamuję delikatnie.W tym tygodniu już nie .mam czasu , ale po niedzieli się umówię ma wymianę (.Astra z 2006 r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tym tygodniu już nie .mam czasu , ale po niedzieli się umówię ma wymianę (.Astra z 2006 r)

moja AG jest z 11.2006r i nic takiego się z nią nie dzieje. Sprawdz dokładnie swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>po niedzieli się umówię ma wymianę (.Astra z 2006 r)

Classic 2001. Przewody od nowości. Przez 13 lat zmieniony 1 cylinderek i uwierz: ciągle hamuje.

Bębny fabryka, szczęki (!) fabryka, 190tkm na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 190tkm na blacie może mieć na blacie

> Tylne hamulce, łącznie z przewodami to ja przy 160kkm robiłem, wywaliłem wszystko, pierwsze

> poleciały przewody

no i powiedz - przyjacielu - co ja mam teraz napisać żebyś uwierzył że piszę prawdę zlosnik.gif

normalnie zrobiłeś ze mnie Mirka biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zobaczyć bębny po wewnętrznej stronie, aaa i szczeki też byś mógł pokazać

to zapomnij, sprzedane jako nowe dla kolegi co części z mietka do astry kupuje zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> normalnie zrobiłeś ze mnie Mirka

Będę Mirek i ja, u mnie przewody również oryginalne, na tył wrzuciłem tarcze więc bębny poszły na złom, jak nowy rok nic nie zmieni to pewnie autko dostanie nowe przewody.

Mój przebieg to 281kkm.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moja AG jest z 11.2006r i nic takiego się z nią nie dzieje. Sprawdz dokładnie swoją

Moja AG z 2001 i już w tamtym roku na przeglądzie meches zwrócił mi uwagę na korozję przewodów.

Latem, pewnie na urlopie tym się zajmę. smile.gif

Przebieg to 121 400 smile.gif

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.