Skocz do zawartości

Wsparcie z Auto Świat na zglaszanie problemy


chocba

Rekomendowane odpowiedzi

Oto poniżej komentarz Pana "redaktora" Macieja Brzezinskiego w zwiazku z przeslanym mu problemem blokowania świateł mijania w samochodach w Polsce.

Szanowny Panie,

Po przeanalizowaniu złożonej i trudnej sytuacji, jakiej muszą stawić czoła użytkownicy samochodów Chevrolet pragnący w swoich pojazdach zainstalować światła do jazdy dziennej, muszę przyznać, że nie do końca potrafię znaleźć w sobie odpowiednią dozę empatii. Niemniej uważam, że są sposoby, aby takim problemom zaradzić teraz lub w przyszłości:

1) Można po prostu nie kupić samochodu, który nie spełnia oczekiwań i warunków progowych (np. możliwości łatwego montażu świateł do jazdy dziennej), wybrać inną wersję, która te światła posiada lub po prostu inny model. Ale to wyjście jest, z oczywistych względów, w Pańskim przypadku nieaktualne.

2) Można zamówić odpowiednią modyfikację oprogramowania w serwisie nienależącym do sieci Chevrolet, który potrafi i chce taką usługę wykonać. Jest to niewątpliwie możliwe i nie wiąże się z istotnym wydatkiem. Czas to pieniądz – to na pewno najtańsze i najszybsze rozwiązanie problemu.

3) Samochód, który nie spełnia oczekiwań progowych, można sprzedać i kupić inny. To wyjście jest jednak z pewnością obarczone największym ryzykiem. Może się bowiem okazać, że problemy z nowym samochodem będą daleko większe od związanych z instalacją świateł do jazdy dziennej, mogą nawet pojawić się nawracające refleksje: niech on już nie ma tych światełek, byle tylko (tu wpisać dowolną usterkę, wadę lub brak czegoś).

Pozdrawiam,

Maciej Brzeziński

czerwona.gifpanic.gifkara.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparciuszek jesteś zlosnik.gif

Mnie interesuje ręczne wyłączanie klimy przy nawiewie na przód zlosnik.gif

Narzekam też na brak płynnej regulacji pochylenia oparcia fotela i brak możliwości wypoziomowania siedziska.

Będą to jedne z powodów, z jakich sprzedam to auto za kilka lat 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co to za problem? światła zapalają się po uruchomieniu silnika?

Jakby się tylko zapalały to nie byłby to problem, ale większości pojazdów w naszym kraju homologowanych bez DRL nie da się ich wyłączyć po uruchomieniu silnika. Taki precedens jest tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że częściowo zgadzam się z redaktorem crazy.gif

Naprawdę... ja rozumiem jakby był duży problem z autem (nie wiem: wywaliło silnik a ASO olewa temat, sprzedali Ci w salonie powypadkowy złom, etc.) ale problem ze światłami dziennymi żeby zaraz zgłaszać do AŚ... confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam, że częściowo zgadzam się z redaktorem

> Naprawdę... ja rozumiem jakby był duży problem z autem (nie wiem: wywaliło silnik a ASO olewa

> temat, sprzedali Ci w salonie powypadkowy złom, etc.) ale problem ze światłami dziennymi żeby

> zaraz zgłaszać do AŚ...

Kupisz nowe kiedys, to tez bedziesz czul swoje niezadowolenie jak wsiadajac do niby tego samego samochodu czegos nie masz.

Po drugie sam montaz nie jest problemem, ale arogancja wszystkich słuzb obslugi klienta w Chevrolet I ich niewiedza, zaslanianie się przepisami ktore nie istnieja jak juz wiem jest troche wkurzajace. A tresc redaktora ktory uznaje się za specjaliste w swoim temacie jest troszke na zasadzie czasów PRL, gdzie bez flaszki lub 50 w kieszeń nic nie załatwiłes.

Takim samym problemem jest zalaczanie sie klimatyzacji w pojezdzie bez informacji o tym na panelu sterowania. Tez nonsense bez podstaw, ale mnie on nie przeszkadza wiem nie szukam winnych, takze tobie tez moze sie wydawac problem swiatel dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby się tylko zapalały to nie byłby to problem, ale większości pojazdów w naszym kraju

> homologowanych bez DRL nie da się ich wyłączyć po uruchomieniu silnika. Taki precedens jest

> tylko w Polsce.

no to przyznam, że też nie mam jakoś empatii żeby współczuć użytkownikom zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan z AŚ trafnie napisał:

jesteś niezadowolony z auta lub serwisu to następnego auta nie kupujesz u nich

w że 1 niezadowolony klient to potencjalnie 10 "odstraszonych" potencjalnych klientów... to inna sprawa

tylko czy kogoś w szewrolecie to odstraszy skoro w przyszłym roku zwijają się z PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz drugi Twoj Cruze wiedziales co kupujesz grinser006.gif Niestety ktos popelnil blad i tego sie trzymaja. Pewnie napisanie nowego programu kosztuje a nie chca wgrywac tego z USA bo nie i koniec. Jedyna opcja byloby dogranie tego do kompa pytanie kto sie tego podejmie i czy to wogole mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz drugi Twoj Cruze wiedziales co kupujesz Niestety ktos popelnil blad i tego sie trzymaja.

> Pewnie napisanie nowego programu kosztuje a nie chca wgrywac tego z USA bo nie i koniec.

> Jedyna opcja byloby dogranie tego do kompa pytanie kto sie tego podejmie i czy to wogole

> mozliwe.

W pierwszym ten problem nie był az tak upierdliwy. Wystarczyła mala modyfikacja i chodziło jak ta lala. Tutaj ten patent nie zadziałał, bo ktos był w centrali bardziej upierdliwy i jeszcze sie na przepisach nie znał.

A dla waszej wiedzy ja mam problem rozwiązany, ale walczę dla innych angryfire.gif bo nie każdy ma tak dobre układy z serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszym ten problem nie był az tak upierdliwy. Wystarczyła mala modyfikacja i chodziło jak ta

> lala. Tutaj ten patent nie zadziałał, bo ktos był w centrali bardziej upierdliwy i jeszcze sie

> na przepisach nie znał.

> A dla waszej wiedzy ja mam problem rozwiązany, ale walczę dla innych bo nie każdy ma tak dobre

> układy z serwisem

Pamiętaj o anglosaskiej zasadzie, że "każdy dobry uczynek powinien być przykładnie ukarany" zlosnik.gif

Załatw jeszcze ręczne wyłącznie klimy, a zostanie Ci odpuszczone old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam, że częściowo zgadzam się z redaktorem

> Naprawdę... ja rozumiem jakby był duży problem z autem (nie wiem: wywaliło silnik a ASO olewa

> temat, sprzedali Ci w salonie powypadkowy złom, etc.) ale problem ze światłami dziennymi żeby

> zaraz zgłaszać do AŚ...

Ciekawe tylko, że blokada wyłączenia tej automatyki ma miejsce tylko w Polsce i jest tylko i wyłącznie proceduralna? We wszystkich innych normalnych krajach Europy tak nie ma. Wszędzie są te same auta. Tam jedziesz do serwisu prosisz, pan podłącza laptoka i ci funkcjonalność (tzw komfortu) wyłącza. W Polsce ktoś ma ewidentny interes w tym by tak zrobić się nie dało. I mimo, że opcja jest programowo do dezaktywacji, zakazano ASO tego dokonywać. A za niesubordynację się kara.

Uważasz to za prawidłowe i uczciwe? Pomijając nawet kwestię, że blokuje to użytkownikowi możliwość instalacji zewnętrznych DRLi, to pomyśl, że są kraje w których świateł mijania w dzień używać nie wolno. I jak wjedziesz sobie takim chevi do takiego kraju? Będziesz nurkował do skrzynki bezpieczników i wyciągał bezpieczniki czy jechał z duszą na ramieniu, że może grzywny nie wyłapiesz?

Kupując auto w salonie przekonywano mnie że w pozycji OFF zapalają się tylko światła przednie. Nie latałem na około auta żeby takie rzeczy sprawdzić. W końcu jednak to dostrzegłem. Głupie pomyślałem ale cóż wyłączy się automatykę serwisowo i trudno. I tu niestety dupa blada. Nie wolno.

A odpowiedź Brzezińskiego uważam za chamską i tylko świadczy o jego stosunku do czytelników a AŚ utrzymuje opinię szmatławca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie napisanie nowego programu kosztuje a nie chca wgrywac tego z USA bo nie i koniec.

> Jedyna opcja byloby dogranie tego do kompa pytanie kto sie tego podejmie i czy to wogole

> mozliwe.

Już potwierdzone że to nie jest różny soft. Tylko i wyłącznie absurdalna procedura. Opcje da się dezaktywować tylko trzeba mieć odważnego kolegę w ASO który odpowiedniego ptaszka w programie odklika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uważasz to za prawidłowe i uczciwe? Pomijając nawet kwestię, że blokuje to użytkownikowi możliwość

> instalacji zewnętrznych DRLi, to pomyśl, że są kraje w których świateł mijania w dzień używać

> nie wolno. I jak wjedziesz sobie takim chevi do takiego kraju? Będziesz nurkował do skrzynki

> bezpieczników i wyciągał bezpieczniki czy jechał z duszą na ramieniu, że może grzywny nie

> wyłapiesz?

MOże to wynika z regionu. Za brak świateł z tyłu łapie się mandat np. w Rumunii ... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.