Skocz do zawartości

Czym czyścić plastikowe 'chromy' w aucie?


alkor

Rekomendowane odpowiedzi

Czym dobrze się czyści plastikowe 'chromy' na współczesnych autach? Chodzi o znaczek na masce, listwy przy szybach, listwę na tylnej klapie, na grillu itp.

Po zimie i myciu na myjni jest na nich taki nalot. Jak się potrze suchą szmatką w miarę intensywnie to chyba schodzi. Jest jakiś domowy preparat (poza Domestosem zlosnik.gif ) który to dobrze wyczyści i nie popsuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak się nie boisz to: DIMER

A czego mam się bać? Że przeżre się przez blachę?

W zasadzie pytałem o jakieś domowe preparaty (nie wiem - płyn do mycia szyb czy zwykła woda z mydłem czy trzeć na sucho). Nie chcę o ile nie będę musiał kupować specjalnych specyfików do tego?

A może na myjni spryskać aktywną pianą i poszorować ścierą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym dobrze się czyści plastikowe 'chromy' na współczesnych autach? Chodzi o znaczek na masce,

> listwy przy szybach, listwę na tylnej klapie, na grillu itp.

> Po zimie i myciu na myjni jest na nich taki nalot. Jak się potrze suchą szmatką w miarę intensywnie

> to chyba schodzi. Jest jakiś domowy preparat (poza Domestosem ) który to dobrze wyczyści i

> nie popsuje?

Nie wiedziałem, że ktoś to może osobno czyścić. Jak gość leci z myjką na około to nie czyszczę tego osobno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem, że ktoś to może osobno czyścić. Jak gość leci z myjką na około to nie czyszczę tego

> osobno

Ja przeleciałem na bezdotykowej dwa razy z myjką. I został taki nalot na tym. Wygląda jak zaśniedziałe. Czymś bym to przeczyścił.

Też nie wiedziałem że to się czyści ale w Renuarze te znaczki są spore i na nich widać. Fiatów tak często nie myłem ale i na nich 'chromów' nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym dobrze się czyści plastikowe 'chromy' na współczesnych autach? Chodzi o znaczek na masce,

> listwy przy szybach, listwę na tylnej klapie, na grillu itp.

> Po zimie i myciu na myjni jest na nich taki nalot. Jak się potrze suchą szmatką w miarę intensywnie

> to chyba schodzi. Jest jakiś domowy preparat (poza Domestosem ) który to dobrze wyczyści i

> nie popsuje?

przeleć dowolnym detergentem od biedy cos z alkoholem-a potem nawoskuj, poczekaj moment i przepoleruj szmatka, irchą, mikrofibrą - będzię sie znowu błyszczeć jak psu jajaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym dobrze się czyści plastikowe 'chromy' na współczesnych autach? Chodzi o znaczek na masce,

> listwy przy szybach, listwę na tylnej klapie, na grillu itp.

> Po zimie i myciu na myjni jest na nich taki nalot. Jak się potrze suchą szmatką w miarę intensywnie

> to chyba schodzi. Jest jakiś domowy preparat (poza Domestosem ) który to dobrze wyczyści i

> nie popsuje?

Obawiam się, że tego nalotu "do czysta" nie da się doczyścić, jeśli mówimy o takim samym nalocie, w stylu jakby nie do końca coś z nich spłukane było i takie plamki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obawiam się, że tego nalotu "do czysta" nie da się doczyścić, jeśli mówimy o takim samym nalocie, w

> stylu jakby nie do końca coś z nich spłukane było i takie plamki są.

No coś takiego. Potem wstawię fotki.

Na razie nie dało rady płynem do szyb, płynem do naczyń. Trochę poszło takim czymś czym żona myje baterie w umywalkach zlosnik.gif To ze znaczków Renuara. Z listwy na tylnej klapie nawet tym nie zeszło. Idę szukać domestosa zlosnik.gif

Fotki:

287587021-20140312_185232_1.jpg

287587021-20140312_191709_1.jpg

287587021-20140312_191718_1.jpg

Na ostatniej fotce listwa na którą nie pomógł płyn który pomógł na logo.

post-32829-14352523502518_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No coś takiego. Potem wstawię fotki.

> Na razie nie dało rady płynem do szyb, płynem do naczyń. Trochę poszło takim czymś czym żona myje

> baterie w umywalkach To ze znaczków Renuara. Z listwy na tylnej klapie nawet tym nie zeszło.

> Idę szukać domestosa

wez kup autosol, a nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym dobrze się czyści plastikowe 'chromy' na współczesnych autach? Chodzi o znaczek na masce,

Sądzę, że preparatem do czyszczenia chromu, np. pastą ALUCHROM.

Co prawda test przeprowadziłem na prawdziwym chromie (obudowa dodatkowej lampy w moto), ale ładnie wyczyściła powierzchnię.

Takie fabryczne "plastikowe chromy" to normalna powłoka chromowa, pod nią jest warstwa miedzi, a wszystko na tworzywie ABS,, które można właśnie metalizować.

Miałem też we fiaciku akcesoryjne litery "chromowane" na tylnej klapie, ale to już był wyrób rzemieślniczy i tego faktycznie nic się nie imało... nie do oczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czego mam się bać? Że przeżre się przez blachę?

> W zasadzie pytałem o jakieś domowe preparaty (nie wiem - płyn do mycia szyb czy zwykła woda z

> mydłem czy trzeć na sucho). Nie chcę o ile nie będę musiał kupować specjalnych specyfików do

> tego?

> A może na myjni spryskać aktywną pianą i poszorować ścierą?

Pasta do zebów lub ocet ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę, że preparatem do czyszczenia chromu, np. pastą ALUCHROM.

> Co prawda test przeprowadziłem na prawdziwym chromie (obudowa dodatkowej lampy w moto), ale ładnie

> wyczyściła powierzchnię.

> Takie fabryczne "plastikowe chromy" to normalna powłoka chromowa, pod nią jest warstwa miedzi, a

> wszystko na tworzywie ABS,, które można właśnie metalizować.

> Miałem też we fiaciku akcesoryjne litery "chromowane" na tylnej klapie, ale to już był wyrób

> rzemieślniczy i tego faktycznie nic się nie imało... nie do oczyszczenia.

Ok, czyli jednak nie obejdzie się bez 'specjalistycznego' preparatu.

Spróbujemy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także polecę pastę autosol ok.gif

wiele razy używałem na chromowanych metalowych oraz plastikowych elementach motocykli i przywracała blask zawsze. Trochę trzeba się wysilić ale powinno byc po takim czyszczeniu jak nowe

edit: przopmniało mi się, ze ostatnio używałem autosola do czyszczenia plastikowych chromowanych nakładek/łebków na śruby w alufelgach (tak tak, taki gadżet mam w peugeocie) i te nakładki jak nówka a były jakby całe zaśniedziałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.