Skocz do zawartości

Rolgaz nie odbija


Rekomendowane odpowiedzi

Coś popsułem zlosnik.gif

Wymieniłem kierownicę na szerszą, wymagało to zdjęcia całego osprzętu. Po zamontowaniu okazało się, że rolgaz nie odbija. Zdejmowałem jeszcze kilka razy, smarowałem linki.....nic to nie daje 270751858-jezyk.gif.

Linki nie są jakoś bardzo mocno naciągnięte - trochę musiałem je podciągnąć, ale bez przesady - nie są jak struna w gitarze zlosnik.gif

O co chodzi? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma wielkiej filozofii i wielkiej ilosci opcji, mniej wiecej do sprawdzenia:

sprezyna w gazniku

ulozenie linek

zamocowanie linek, czy coś gdzieś przypadkiem nie haczy

skręcenie rolgazu z kierownica - czy przypadkiem na przykład cięzarek kierownicy nie jest za mocno przykrecony i nie blokuje rollgazu

czy rollgaz nie jest jakos polamany, wykrzywiony, takze w miejscu mocowania linki, ewentualnie czy przelacznik zespolony nie jest uszkodzony co blokuje rollgaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie ma wielkiej filozofii i wielkiej ilosci opcji, mniej wiecej do sprawdzenia:

> sprezyna w gazniku

nie wiem czy mam taką, muszę sprawdzić...mam 4 gaźniki 270751858-jezyk.gif

> ulozenie linek

wiele się nie zmieniło po wymianie kierownicy

> zamocowanie linek, czy coś gdzieś przypadkiem nie haczy

niby nie - sprawdzałem to kilka razy

> skręcenie rolgazu z kierownica - czy przypadkiem na przykład cięzarek kierownicy nie jest za mocno

> przykrecony i nie blokuje rollgazu

zanim założyłem ciężarek, to już był problem

> czy rollgaz nie jest jakos polamany, wykrzywiony, takze w miejscu mocowania linki, ewentualnie czy

> przelacznik zespolony nie jest uszkodzony co blokuje rollgaz

tu na pewno nic nie jest uszkodzone

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zanim założyłem ciężarek, to już był problem

no to masz wskazowke, moze sam rollgaz nawet bez zalozonej linki chodzi ciezko na kierownicy?

rozlaczyc linke i to sprawdzic czy rollgaz chodzi lekko i czy linka sie sama cofa po naprezeniu - za to wlasnie odpowiadaja sprezynki w gazniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to masz wskazowke, moze sam rollgaz nawet bez zalozonej linki chodzi ciezko na kierownicy?

> rozlaczyc linke i to sprawdzic czy rollgaz chodzi lekko i czy linka sie sama cofa po naprezeniu -

> za to wlasnie odpowiadaja sprezynki w gazniku

ok.gifbędę sprawdzał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś popsułem

> Wymieniłem kierownicę na szerszą, wymagało to zdjęcia całego osprzętu. Po zamontowaniu okazało się,

> że rolgaz nie odbija. Zdejmowałem jeszcze kilka razy, smarowałem linki.....nic to nie daje .

> Linki nie są jakoś bardzo mocno naciągnięte - trochę musiałem je podciągnąć, ale bez przesady - nie

> są jak struna w gitarze

> O co chodzi?

A masz jedną linkę, czy dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyślam się, że sprawdzałeś wszystko, ale może zamieniłeś linki przy składaniu, albo samą manetkę

> inaczej ustawiłeś

Na pewno linki nie są zaminione. Silnik normalnie reaguje na gaz, zarówno na dodanie jak i ujęcie gazu. Sprawdzę jak zachowuje się sama manetka na kierownicy - bez linek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak zdemontujesz manetkę, ponaciągaj ręką linki - wykluczysz albo linki, albo manetkę

> Rozumiem, że w każdym ułożeniu kierownicy dzieje się tak samo (kiera na wprost, max w prawo, max w

> lewo)?

Tak, w każdym położeniu jest tak samo. Będę miał chwilę, to sprawdzę wszystkie Wasze sugestie ok.gif, ale pewnie przed weekendem będzie ciężko z czasem oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, w każdym położeniu jest tak samo. Będę miał chwilę, to sprawdzę wszystkie Wasze sugestie , ale

> pewnie przed weekendem będzie ciężko z czasem

u mnie w suzuki wymieniałem caly rollgaz, bo linka powrotna wyłamała zaczep i nie trzymała wogóle... miałem 2 razy wesoło zanim do tego doszedłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Zobacz, czy przełączników za blisko nie przykręciłeś bo ja właśnie tym zrobiłem sobie tempomat

zlosnik.gifTy wiesz, że to u mnie jest możliwe....rany, może znajdę chwilę czasu, by się zabrac za tą moją hulajnogę 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.