Skocz do zawartości

No i jest wyrok - samochody RHD w Polsce.


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> widze, ze wtym watku maja najwiecej do powiedzenia ci co rhd widzieli tylko na filmie z jamsem

> bondem

> zal tylki sciska, ze 14 letnie padaki (srednia wieku auta w pl) bede warte mniej niz czapka sliwek?

Ale o czym Ty bredzisz? Myślisz, że różnica cen między LHD, a igiełkowymi okazjami po lewostronnych dziadkach w kaszkietach, wpłynie na ceny tych pierwszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś widzę kolejną osobą, która ma wyobrażenie, że głowa kierowcy jest przyklejona do lusterka

> bocznego

> właśnie dla tego piszę, że trzeba zachować dosyć duży dystans od pojazdu który chcemy mijać, czym

> jesteśmy od niego dalej tym lepiej widać co się dzieje na lewym pasie

> jak już na ten lewy pas zjedziemy to nie ma różnicy czy kierownica jest po lewej, prawej, po

> środku, z tyłu, czy w bagażniku

> ma ktoś pożyczyć GoPro na parę dni? przykleję sobie do czapki i pokażę dokładnie jak wygląda jazda

> RHD po polskich drogach - żadnej fizyki kwantowej tutaj nie ma

az z ciekawosci schodzac do auta wzialem calowke. odleglosc pomiedzy srodkiem zaglowkow u mnie w aucie to ponad 70 cm. jak przechylam glowe w kierunku szyby robi sie 90 cm. Bez urazy, ale trzeba by miec szyje zyrafy zeby z miejsca pasazera miec takie pole widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> az z ciekawosci schodzac do auta wzialem calowke. odleglosc pomiedzy srodkiem zaglowkow u mnie w

> aucie to ponad 70 cm. jak przechylam glowe w kierunku szyby robi sie 90 cm. Bez urazy, ale

> trzeba by miec szyje zyrafy zeby z miejsca pasazera miec takie pole widzenia

jeszcze raz to napiszę, czym większa odległość do samochodu przed nami, tym lepiej widać lewy pas, z ~10m za tirem widać idealnie wszystko co się na nim dzieje i swobodnie można na niego wjechać jak nic nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widze, ze wtym watku maja najwiecej do powiedzenia ci co rhd widzieli tylko na filmie z jamsem

> bondem

Do nich się zaliczasz?

> zal tylki sciska, ze 14 letnie padaki (srednia wieku auta w pl) bede warte mniej niz czapka sliwek?

Jak masz problem ze zwieraczami to do lekarza.

14-sto- letnia padaka z Pl niczym nie będzie się różnić od 14-sto letniej z GB.

Natomiast znając pomysłowość Polaków znów wysprzątamy szroty w GB z igiełek i perełek gdzie tym razem pastor jeździł do kościoła.

Nie dość że przyjedzie złom to jeszcze z kierą po prawej stronie claps.gif

Osób sprowadzających świadomie unikatowe- tj . występujące tylko z kierą po prawej stronie modeli będzie mniej niż promil.

Dla mnie jest oczywistym samochód z kierownicą po prawej mógłby być zarejestrowany w pl pod warunkiem :

1. unikatowość modelu w sensie występowanie tylko z kierownicą po prawej, zabytek etc.

2. Samochód przerobiony na kierownicę po lewej tylko w ASO na oryginalnych nowych częściach - faktury na części robociznę jako załącznik do rejestracji.

Ale nie - my znów łykamy jak pelikan - "bo w Niemcowni można" etc. Już jedna słuszna linia była w tym kraju.

taaaak wiem Unia.. icon_rolleyes.gifsmirk.gif

taki mam pogląd dodatkowo poparty faktem kilkukrotnego spotkania "anglika" na pl lokalnych drogach szykującego się do wyprzedzania - dziękuję - postoję jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze raz to napiszę, czym większa odległość do samochodu przed nami, tym lepiej widać lewy pas,

> z ~10m za tirem widać idealnie wszystko co się na nim dzieje i swobodnie można na niego

> wjechać jak nic nie jedzie

10 metrów? icon_eek.gif to mniej więcej 2 długości Passata.

Uważasz że to co zobaczysz z prawego fotela na przeciwnym pasie wystarczy Ci do oceny czy można wyprzedzić? screwy.gif

może 100 metrów ale nie 10 smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie dość że przyjedzie złom to jeszcze z kierą po prawej stronie

bo dalej twierdzimy, że jazda takim czymś jest mega niebezpieczna na podstawie 'wyobraźni'

> Osób sprowadzających świadomie unikatowe- tj . występujące tylko z kierą po prawej stronie modeli

> będzie mniej niż promil.

ten promil będzie znacznie większy niż tych którzy będą sprowadzać jakieś vauxhalle i inne badziewie

> Dla mnie jest oczywistym samochód z kierownicą po prawej mógłby być zarejestrowany w pl pod

> warunkiem :

> 1. unikatowość modelu w sensie występowanie tylko z kierownicą po prawej, zabytek etc.

nie do wykonania, u nas w kraju decyzję o tym podejmuje starsza pani która ma do dyspozycji pieczątkę z "wynik negatywny" i blade pojęcie o motoryzacji, do tego od dłuższego czasu twierdzą że nie zarejestrują żadnego bo rejestracja takich pojazdów nie powinna się odbywać na zasadzie odstępstw - choć nic w kierunku zmiany prawa nie robią

> 2. Samochód przerobiony na kierownicę po lewej tylko w ASO na oryginalnych nowych częściach -

> faktury na części robociznę jako załącznik do rejestracji.

nie wszystkie samochody powinno dać się przerobić, taki np skyline realnie jest nieprzerabialny na LHD z powodu nie występowania takiego modelu u nas, tak samo Evo które wymagają wymiany całej ściany grodziowej z numerem VIN co sprawia, że po przekładce są po prostu niebezpieczne

> Ale nie - my znów łykamy jak pelikan - "bo w Niemcowni można" etc. Już jedna słuszna linia była w

> tym kraju.

jak pelikan to jak na razie łykacie, że jest to mega niebezpieczne, i takie bzdurne tłumaczenie że "PODSTAWOWY MANEWR JAKIM JEST WYPRZEDZANIE" jest niebezpieczny

jak by to był taki ważny i podstawowy manewr to powinien znajdować się na egzaminie na prawo jazdy

> taaaak wiem Unia..

w całej unii poza litwą i polską można je zarejestrować, nawet w biedniejszych krajach od polski jak Estonia, Rumunia, czy Słowenia / Łotwa - kraje w których ludzie kombinują jak w Polsce i tam jakoś nie ma problemu

u nas za to musi być

> taki mam pogląd dodatkowo poparty faktem kilkukrotnego spotkania "anglika" na pl lokalnych drogach

> szykującego się do wyprzedzania - dziękuję - postoję jestem na nie.

ja wielokrotnie spotkałem pojazdy LHD na lokalnych drogach szykujące sie do wyprzedzania - dziękuję - postoję jestem na nie dla ich rejestracji/wyprzedzania

zwłaszcza dla tych z kratką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 metrów? to mniej więcej 2 długości Passata.

trochę więcej jak 2x passerati w kombi

> Uważasz że to co zobaczysz z prawego fotela na przeciwnym pasie wystarczy Ci do oceny czy można

> wyprzedzić?

tak, bez najmniejszego problemu

> może 100 metrów ale nie 10

mówimy o wyprzedzaniu czy podziwianiu widoków? screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty to wiesz bo jeździsz anglikiem, ja to wiem bo jeździłem anglikiem przez 4 lata po całej europie, ale nie wytłumaczysz tego komuś kto nawet nie siedział w takim samochodzie, a nie dopiero nim podróżował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ty to wiesz bo jeździsz anglikiem, ja to wiem bo jeździłem anglikiem przez 4 lata po całej

> europie, ale nie wytłumaczysz tego komuś kto nawet nie siedział w takim samochodzie, a nie

> dopiero nim podróżował.

to wytlumacz to mnie-od 8 lat jezdze anglikami.i od 8 lat wiem ze to poroniony pomysl no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ty to wiesz bo jeździsz anglikiem, ja to wiem bo jeździłem anglikiem przez 4 lata po całej

> europie, ale nie wytłumaczysz tego komuś kto nawet nie siedział w takim samochodzie, a nie

> dopiero nim podróżował.

no to jest niestety trochę tak jak próba opisania jakiegoś koloru osobie z daltonizmem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie obraź się, ale widać na nic nie powinieneś dostać prawa jazdy

a to przepraszam i biegne oddac prawko ok.gif

wytlumacz mi tylko jedno-jak to jest ze 55KM panda robie trase 180km dwukierunkowymi drogami w 2.15 a 130KM audi A4 RHD nie mam szans zejsc ponizej 2.30 ?

czyzby auto LHD automatycznie podnosilo umiejetnosci kierowcy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to przepraszam i biegne oddac prawko

> wytlumacz mi tylko jedno-jak to jest ze 55KM panda robie trase 180km dwukierunkowymi drogami w 2.15

> a 130KM audi A4 RHD nie mam szans zejsc ponizej 2.30 ?

> czyzby auto LHD automatycznie podnosilo umiejetnosci kierowcy

dlaczego ja robie 400 km po pl w 3 h rhd a szwagier potrzebuje na to 5 lhd (jednopasmowkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ty to wiesz bo jeździsz anglikiem, ja to wiem bo jeździłem anglikiem przez 4 lata po całej

> europie, ale nie wytłumaczysz tego komuś kto nawet nie siedział w takim samochodzie, a nie

> dopiero nim podróżował.

A ja jezdze od 10 lat i uwazam, ze to bardzo kiepski pomysl aby dopuszczac masowo auta RHD do ruchu w Polsce. Widocznosc jest kiepska a w polaczeniu z ulanska fantazja polskich kierowcow to strach sie bac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze nie tak blisko, za tirem trzeba jechać dobre 10-15 metrów - przy takiej odległości

> dokładnie widać pas przeciwny, wtedy się na niego zjeżdża i przyspiesza - manewr o dziwo jest

> bezpieczniejszy w porównaniu do LHD bo podczas przyspieszania cały czas mamy możliwość się

> schować za tira jeżeli źle obliczyliśmy odległość, co podczas 'wyskoczenia zza tira' i

> przyspieszania na jego długości w LHD jest niemożliwe

Masz na myśli samochód, czy kierowcę. Jeżeli kierowcę, to tak - kierowca siedzący z prawej szybciej się schowa niż kierowca siedzący z lewej, a pojazd jadący z naprzeciwka uderzy wówczas tylko w tę połowę auta, w której nie ma kierowcy. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.