Skocz do zawartości

Kanadyjczyk


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

> jak to z drzewem bywa, złapie wilgoć długo nie pociągnie

A z innymi materiałami budowlanymi to niby inaczej? Złapie wilgoć i długo nie pociągnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na pewno dłużej niż drzewo używane w systemie kanadyjskim

Myślę że przy zachowaniu reżimu technologicznego da radę uniknąć wilgoci. Jak wiadomo jak się człowiek postara to wszystko można zepsuć.

Ja bardziej boje się rozsychania drewna niż wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z innymi materiałami budowlanymi to niby inaczej? Złapie wilgoć i długo nie pociągnie

W kanadyjkach jest kilka problemów - przede wszystkim akustyka w piętrowych budynkach, która konkuruje z echolokacją osób na piętrze. Narożniki ścian wewnątrz domu lubią pękać. Problemy mogą się pojawić przy rozszczelnieniu instalacji wodnej - woda wlewa się w konstrukcję budynku. Kafelki w łazienkach wymagają szczególnej uwagi. Poza tym, to w Polsce nikt nie stawia typowo kanadyjskich domów, tylko są one zaadaptowane do naszego klimatu, czyli jednolity fundament, w ścianach nie używa się izolacji z makulatury, czy bawełny, więc nie jest źle cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że jak zrobisz to z mokrego drzewa to będzie lipa.

jeśli szukasz minusów to jednym z nich może być ubezpieczenie dużo droższe niż za dom murowany, dodatkowo w razie pożaru domek spłonie cały nie to co w przypadku murowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kanadyjkach jest kilka problemów - przede wszystkim akustyka w piętrowych budynkach, która

> konkuruje z echolokacją osób na piętrze. Narożniki ścian wewnątrz domu lubią pękać. Problemy

> mogą się pojawić przy rozszczelnieniu instalacji wodnej - woda wlewa się w konstrukcję

> budynku. Kafelki w łazienkach wymagają szczególnej uwagi. Poza tym, to w Polsce nikt nie

> stawia typowo kanadyjskich domów, tylko są one zaadaptowane do naszego klimatu, czyli

> jednolity fundament, w ścianach nie używa się izolacji z makulatury, czy bawełny, więc nie

> jest źle

No właśnie to co mi się podoba to że praktycznie cała grubość ściany to izolacja - w linku który podałem to 25-30 cm... Co rozszczelniania izolacji - w domu w technologii tradycyjnej też robi się ogromna demolka. a tutaj myślę można to prościej ogarnąć wymieniając konkretne elementy konstrukcji - jak w klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze dodatkowa atrakcja w postaci "strzałów" drewna przy zmianach temperatury, np. jak

> słońce mocno przygrzeje, czy ogrzewa się wychłodzony dom.

Z autopsji wiesz? Z ciekawości pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo, że jak zrobisz to z mokrego drzewa to będzie lipa.

> jeśli szukasz minusów to jednym z nich może być ubezpieczenie dużo droższe niż za dom murowany,

> dodatkowo w razie pożaru domek spłonie cały nie to co w przypadku murowanego

A to musze się znajomych podpytać - postawili sobie kanadyjczyka, niestety dość daleko więc nie bardzo miałem jeszcze okazję zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co rozszczelniania izolacji - w domu w technologii tradycyjnej też robi

> się ogromna demolka. a tutaj myślę można to prościej ogarnąć wymieniając konkretne elementy

> konstrukcji - jak w klockach.

Tak, tylko w murowanym domu uszkodzenie rury skutkuje namakaniem ściany w miejscu uszkodzenia. Przy uszkodzeniu na piętrze kanadyjki - woda może wlewać się w strop i spływać w ściany parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, tylko w murowanym domu uszkodzenie rury skutkuje namakaniem ściany w miejscu uszkodzenia. Przy

> uszkodzeniu na piętrze kanadyjki - woda może wlewać się w strop i spływać w ściany parteru.

Zawsze jest ryzyko i zawsze kończy się źle, czy w kanadyjczyku czy w tradycyjnym. Ostatnio sąsiadowi z 3 piętr strzelił wężyk od wody w kuchni. Całe szczęście mieszkam na 4. Ale poniżej wszystkich pięknie załatwił. I jakie piękne wykwity nam się na ścianach klatki pokazały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z autopsji wiesz? Z ciekawości pytam

Moi sąsiedzi mają kanadyjczyka i pewnego razu nieźle się zdziwiłem jak przy zachodzie słońca coś konkretnie "dupneło" - uspokoili, że to normalka, bo słońce świeciło w ścianę z tarasem i drewno pracuje. Wtedy dom już miał kilka lat - jak aktualnie wygląda sprawa tych odgłosów, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiadomo, że jak zrobisz to z mokrego drzewa to będzie lipa.

> jeśli szukasz minusów to jednym z nich może być ubezpieczenie dużo droższe niż za dom murowany,

> dodatkowo w razie pożaru domek spłonie cały nie to co w przypadku murowanego

bzdura, płacę praktycznie tyle samo co sąsiedzi z okolicy z domów o podobnej kubaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest jeszcze dodatkowa atrakcja w postaci "strzałów" drewna przy zmianach temperatury, np. jak

> słońce mocno przygrzeje, czy ogrzewa się wychłodzony dom.

u moich sasiadow na murowancu tez ciagle cos strzela. Jak nie podbitka to blachodachowka wiec to nie cecha konkretnego typu scian.

Co do tego co piszesz to jest to o tyle dziwne, ze po pierwsze drewno jest niezlym izolatorem a po drugie jest jeszcze izolacja. Ciezko doprowadzic do takiej zmiany temperatury konstrukcji domu zeby wydawala jakies dzwieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W kanadyjkach jest kilka problemów - przede wszystkim akustyka w piętrowych budynkach, która

> konkuruje z echolokacją osób na piętrze.

nie potwierdzam, ale ja mam kanadyjke parterowke

> Narożniki ścian wewnątrz domu lubią pękać.

fakt, dwa narozniki teraz po 5 latach mam do poorawy.

> Problemy

> mogą się pojawić przy rozszczelnieniu instalacji wodnej - woda wlewa się w konstrukcję

> budynku.

w tradycyjnym tez różówo nie jest ja sie "naleje" do stropu...

> Kafelki w łazienkach wymagają szczególnej uwagi.

rozwin prosz temat

> Poza tym, to w Polsce nikt nie

> stawia typowo kanadyjskich domów, tylko są one zaadaptowane do naszego klimatu, czyli

> jednolity fundament, w ścianach nie używa się izolacji z makulatury, czy bawełny, więc nie

> jest źle

u mnie sciana od zewnatrz wyglada tak:

tynk mineralny, siatka, welna prasowanan 15cm, membrana wiatroizolacja, osb, konstrykcja z swierku syberyjskiego, w niej 20cm welny, osb, paroizolacja, 2x plyta GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie potwierdzam, ale ja mam kanadyjke parterowke

> fakt, dwa narozniki teraz po 5 latach mam do poorawy.

> w tradycyjnym tez różówo nie jest ja sie "naleje" do stropu...

> rozwin prosz temat

> u mnie sciana od zewnatrz wyglada tak:

> tynk mineralny, siatka, welna prasowanan 15cm, membrana wiatroizolacja, osb, konstrykcja z swierku

> syberyjskiego, w niej 20cm welny, osb, paroizolacja, 2x plyta GK

a czemu 2x płyta GK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warto się w coś takiego pchać?

> Ceny wyglądają rozsądnie, ale jak z trwałością

> Zawodowo zajmuje się żelbetami więc do drewna podchodzę z natury nieufnie

> jakiś tekst

Obejrzałem zdjęcia na tej stronie i jedno mnie niepokoi - większość konstrukcyjnych elementów jest z "zielonego" drewna. Podejrzewam ze to drewno nasączane jakąś chemią przeciw grzybowi. U nas nie wolno tak budować, wewnątrz domu musi byc drewno nie nasączane niczym, to z arszenikiem wolno tylko na zewnątrz. Jestem ciekaw jakie sa normy w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kafelki, żeby nie odpadały i pękały wymagają użycia dodatkowych i droższych materiałów, a i tak nie

> gwarantuje to 100% sukcesu - szczególnie dotyczy to kafelków podłogowych na piętrze budynku.

Nigdy nie mialem tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kafelki, żeby nie odpadały i pękały wymagają użycia dodatkowych i droższych materiałów, a i tak nie

> gwarantuje to 100% sukcesu - szczególnie dotyczy to kafelków podłogowych na piętrze budynku.

fanaberie jakieś opowiadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura, płacę praktycznie tyle samo co sąsiedzi z okolicy z domów o podobnej kubaturze

to prosimy o więcej szczegółów, bo chyba jest tutraj więcej zainteresowanych tematem. Powiedz ilę cię kosztował m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obejrzałem zdjęcia na tej stronie i jedno mnie niepokoi - większość konstrukcyjnych elementów jest

> z "zielonego" drewna. Podejrzewam ze to drewno nasączane jakąś chemią przeciw grzybowi.

Kolor tak naprawdę nie świadczy o niczym. Może być, a może go nie być.

Używam tego >> preparatu do impregnacji drewna i w moim przypadku korzystam z bezbarwnego. Dostępny jest również w kolorze zielonym. Nie zawiera arsenu ani chromu. klik >>

Tartaki bardzo lubią ten zielony kolor, bo z daleka widać która partia jest zaimpregnowana. W tym przypadku to tylko zielony nic nie znaczący pigment.

> U nas nie wolno tak budować, wewnątrz domu musi byc drewno nie nasączane

> niczym, to z arszenikiem wolno tylko na zewnątrz.

Chyba jednak nie masz racji. U was też się drewno impregnuje, tyle że od niedawna wykluczono arsen.

Polecam poczytać klik >>

> Jestem ciekaw jakie sa normy w Polsce...

Myślę, że nie gorsze niż w US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to prosimy o więcej szczegółów, bo chyba jest tutraj więcej zainteresowanych tematem. Powiedz ilę

> cię kosztował m2?

Było już wiele razy. Jak ktoś nie chce się bawić w boba budowniczego to zakup kanadyjki pod klucz jest dla niego.

120m2 na parterze + poddasze do adaptacji+ 40m2 garaż = 350kPLN

Dom w stanie: wstawic meble

Ja się nie boje kanadyjczyków bo ojciec ma taki dom stawiany w 90 roku i mimo podlych materialow wtedy i znikomej wiedzy fachowców dom ma c się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było już wiele razy. Jak ktoś nie chce się bawić w boba budowniczego to zakup kanadyjki pod klucz

> jest dla niego.

> 120m2 na parterze + poddasze do adaptacji+ 40m2 garaż = 350kPLN

> Dom w stanie: wstawic meble

> Ja się nie boje kanadyjczyków bo ojciec ma taki dom stawiany w 90 roku i mimo podlych materialow

> wtedy i znikomej wiedzy fachowców dom ma c się bardzo dobrze.

Czyli wychodzi tyle co metodą tradycyjną a może nawet drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi tyle co metodą tradycyjną a może nawet drożej.

Quote:

Dom w stanie: wstawic meble


jak juz porownywac to to samo zlosnik.gif imho murowaniec w stanie pod klucz wyjdzie drozej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wychodzi tyle co metodą tradycyjną a może nawet drożej.

Pod klucz, jedna firma, bez zadnego lazenia po hurtowniach, u uzerania sie z "fachowami"?

Jak robiłem rozeznanie to bez 500kpln nie było szans zbudować naszego projektu w technice murowanej o podobnych paramerach cieplnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod klucz, jedna firma, bez zadnego lazenia po hurtowniach, u uzerania sie z "fachowami"?

> Jak robiłem rozeznanie to bez 500kpln nie było szans zbudować naszego projektu w technice murowanej

> o podobnych paramerach cieplnych

Ja pewnie teraz na powaznie bym takiego kanadyjczyka rozwazyl ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod klucz, jedna firma, bez zadnego lazenia po hurtowniach, u uzerania sie z "fachowami"?

> Jak robiłem rozeznanie to bez 500kpln nie było szans zbudować naszego projektu w technice murowanej

> o podobnych paramerach cieplnych

Nie wiem jakie masz parametry, ale docieplenie nie jest dużym kosztem w trakcie budowy nowego domu.

Ja wybrałem łażenie po hurtowniach, użeranie się z fachowcami i zmieszczę się poniżej 350 tyś z domem 250 m2 użytkowej w technice murowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie masz parametry, ale docieplenie nie jest dużym kosztem w trakcie budowy nowego domu.

> Ja wybrałem łażenie po hurtowniach, użeranie się z fachowcami i zmieszczę się poniżej 350 tyś z

> domem 250 m2 użytkowej w technice murowanej.

yikes.gif

sprzedaje mieszkanie i od jutra buduję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie masz parametry, ale docieplenie nie jest dużym kosztem w trakcie budowy nowego domu.

> Ja wybrałem łażenie po hurtowniach, użeranie się z fachowcami i zmieszczę się poniżej 350 tyś z

> domem 250 m2 użytkowej w technice murowanej.

masz na dachu ceramike, garaz z dwoma bramami o swietle 4x2,5, stolarke zew. drewniana z 5 oknami 2x2m oraz 4 okami 2x2,5m z okiennikacmi, oraz 4 okami 1,5x2m z okiennicami, rekuperator, stolarke wewnetrza drewniana debowa, kamien pod kominkiem, kafelki...

mozna tak bez konca sie licytowac.

EOT: Na chwilę kiedy budowalem dom nie znalazlem choc zbizonej oferty budowy domu murowanego do szkieletowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz na dachu ceramike, garaz z dwoma bramami o swietle 4x2,5, stolarke zew. drewniana z 5 oknami

> 2x2m oraz 4 okami 2x2,5m z okiennikacmi, oraz 4 okami 1,5x2m z okiennicami, rekuperator,

> stolarke wewnetrza drewniana debowa, kamien pod kominkiem, kafelki...

> mozna tak bez konca sie licytowac.

> EOT: Na chwilę kiedy budowalem dom nie znalazlem choc zbizonej oferty budowy domu murowanego do

> szkieletowego

Napisz cos więcej proszę o okiennicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na pewno dłużej niż drzewo używane w systemie kanadyjskim

szerzycie panowie herezje.

Primo to drzewo rośnie w lesie wink.gif a 95% z was w technologii tradycyjnej ma zbudowaną więźbę z szajsu- drzewa hehe.gif a nie drewna konstrukcyjnego, jakie teraz stosuje się do budowy domów szkieletowych.

Secundo, jest jeszcze coś takiego co zwie się fizyką budowli.

Jeżeli budynek ma odpowiednio zaprojektowane przegrody, to nigdy w konstrukcji wilgoć nie będzie się zbierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Primo to drzewo rośnie w lesie

zgadza się

a 95% z was w technologii tradycyjnej ma zbudowaną więźbę z

> szajsu- drzewa a nie drewna konstrukcyjnego, jakie teraz stosuje się do budowy domów

> szkieletowych.

co masz na myśli?

czy tylko prefabrykowane, klejone, parzone itp drewno nadaje się na konstrukcje? ja na ten przykład mam więźbę z jodły górskiej i myślisz że w kanadyjce będzie trwalsze?

> Secundo, jest jeszcze coś takiego co zwie się fizyką budowli.

> Jeżeli budynek ma odpowiednio zaprojektowane przegrody, to nigdy w konstrukcji wilgoć nie będzie

> się zbierała.

i musi być jeszcze odpowiednio wentylowany.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz na dachu ceramike, garaz z dwoma bramami o swietle 4x2,5, stolarke zew. drewniana z 5 oknami

> 2x2m oraz 4 okami 2x2,5m z okiennikacmi, oraz 4 okami 1,5x2m z okiennicami, rekuperator,

> stolarke wewnetrza drewniana debowa, kamien pod kominkiem, kafelki...

> mozna tak bez konca sie licytowac.

> EOT: Na chwilę kiedy budowalem dom nie znalazlem choc zbizonej oferty budowy domu murowanego do

> szkieletowego

Żeby odpowiedzieć pozytywnie na Twoje pytania musiałbym mieć dokładnie taki sam budynek. Więc pytanie traktuję jako retoryczne.

Najłatwiej będzie porównać koszt stanu surowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.