Skocz do zawartości

Mitsubishi Galant automat. Rocznik okoo 2001. Opinie


Pigmej

Rekomendowane odpowiedzi

Celowo nie na skośnookich, bo skrzynia zdaje się być z jakiego innego (europejskiego?) auta.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Galanta Kombi ostatniej generacji. Auto będzie stare, bo rocznik pewnie 2001-2002. Chciałbym wersję z silnikiem benzynowym i KONIECZNIE z automatem.

Co to za skrzynia tam siedzie? Bo raz piszą, ze Multitronic innym razem że Tiptronic confused.gif

Który silnik wybrać? 2.0 czy 2.5 litra ? A może 2.4 ?

W grę wchodzi tylko wersja kombi smile.gif

Jakie są typowe bolączki tego samochodu? Na co uważać? Jak z rdzą ?

Tutaj przykładowa aukcja ALLEGRO

Ale nie musi być taki tani smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,4 to GDI - wtrysk bezpośredni... podobno ktoś to gazował, ale raczej trudny temat (o ile możliwy).

Brać 2,5 - pali troszeczkę więcej niż 2,0, a przyjemność z jazdy dużo większa.

Słyszałem, że automat jeżeli zadbany to bezproblemowy.

Sam chciałem kupić, ale nie znalazłem odpowiedniego egzemplarza frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Co to za skrzynia tam siedzie? Bo raz piszą, ze Multitronic innym razem że Tiptronic

wg viki 4g to klasyczny automat 5g to http://en.wikipedia.org/wiki/Tiptronic

> Który silnik wybrać? 2.0 czy 2.5 litra ? A może 2.4 ?

2.4 do niedawna byly niegazowalne (wtrysk bezposredni)

> W grę wchodzi tylko wersja kombi

> Jakie są typowe bolączki tego samochodu? Na co uważać? Jak z rdzą ?

jesli nie ma mulher.gif na nadkolach i czesci progu to juz mial robione, na mitsumaniakach twierdza ze lepiej brac z purchlami

> Tutaj przykładowa aukcja ALLEGRO

> Ale nie musi być taki tani

idealny sick.gifgrinser006.gif

imo auto ktore jeszcze dlugo bedzie przyciagac spojrzenia ok.gifserduszka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowo nie na skośnookich, bo skrzynia zdaje się być z jakiego innego (europejskiego?) auta.

> Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Galanta Kombi ostatniej generacji. Auto będzie

> stare, bo rocznik pewnie 2001-2002. Chciałbym wersję z silnikiem benzynowym i KONIECZNIE z

> automatem.

> Co to za skrzynia tam siedzie? Bo raz piszą, ze Multitronic innym razem że Tiptronic

> Który silnik wybrać? 2.0 czy 2.5 litra ? A może 2.4 ?

> W grę wchodzi tylko wersja kombi

> Jakie są typowe bolączki tego samochodu? Na co uważać? Jak z rdzą ?

> Tutaj przykładowa aukcja ALLEGRO

> Ale nie musi być taki tani

mam 2.4GDI i sobie chwalę smile.gif

ludzie sie boja tego silnika, ale gdy jest zadbany to warto z takim silnikiem kupić galanta...

wady tego silnika:

- brudzaca sie przepustnica (raz na jakis czas trzeba ja wyczyscic)

- stukajace szklanki (u mnie przy przebiegu rzeczywistymm 180tyś km - autko od nowosci w rodzinie, stukaja wylacznie na zimno)

- jest czułu na jakość paliwa i oleju (staram sie tankować na sprawdzonej stacji, a olej wymieniam co 10tyś, a nie co 15tyś jak w książce)

zalety tego silnika:

- niskie spalanie (minimalnie udało mi się zejsc na trasie do 5,3l, a znajomy który ma 2,5v6 nigdy nie zszedł poniżej 6,7l, ale w miescie potrafią spalić tak samo po 12-13l)

- niezła elastyczność

wady Galanta:

- rdzewiejace nadkola i kielichy zawieszenia przedniego

- w zużytych modelach podobno powyżej 130km/h staje sie głośny przez uszczelki drzwi - u mnie jest ok

zalety Galanta:

- niezawodność (naprawdę widać i czuć, że samochód jest made in japan)

- wielowahaczowe zawieszenie - komfortowe i jak na dziadkowóz samochód dobrze trzyma sie drogi

- bardzo dobre wyposażenie większości modeli (skóra, tempomat, podgrzewane fotele, spryskiwacze swiateł, klimatronik itp, 4 poduchy itp)

- jeden z bezpiecznejszych samochodów lat 97-02 smile.gif

Powiem szczerze, ze już od jakiegoś roku noszę się z zamiarem sprzedaży misia, ale nie daje mi on żadnego powodu. Jakiś czas temu wymieniłem kilka rzeczy i będę mieć pewnie na dłuuuugi czas spokój. Jakbys miał konkretne pytania to wal śmiało 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 2.4GDI i sobie chwalę

> ludzie sie boja tego silnika, ale gdy jest zadbany to warto z takim silnikiem kupić galanta...

> wady tego silnika:

> - brudzaca sie przepustnica (raz na jakis czas trzeba ja wyczyscic)

> - stukajace szklanki (u mnie przy przebiegu rzeczywistymm 180tyś km - autko od nowosci w rodzinie,

> stukaja wylacznie na zimno)

> - jest czułu na jakość paliwa i oleju (staram sie tankować na sprawdzonej stacji, a olej wymieniam

> co 10tyś, a nie co 15tyś jak w książce)

> zalety tego silnika:

> - niskie spalanie (minimalnie udało mi się zejsc na trasie do 5,3l, a znajomy który ma 2,5v6 nigdy

> nie zszedł poniżej 6,7l, ale w miescie potrafią spalić tak samo po 12-13l)

> - niezła elastyczność

> wady Galanta:

> - rdzewiejace nadkola i kielichy zawieszenia przedniego

> - w zużytych modelach podobno powyżej 130km/h staje sie głośny przez uszczelki drzwi - u mnie jest

> ok

> zalety Galanta:

> - niezawodność (naprawdę widać i czuć, że samochód jest made in japan)

> - wielowahaczowe zawieszenie - komfortowe i jak na dziadkowóz samochód dobrze trzyma sie drogi

> - bardzo dobre wyposażenie większości modeli (skóra, tempomat, podgrzewane fotele, spryskiwacze

> swiateł, klimatronik itp, 4 poduchy itp)

> - jeden z bezpiecznejszych samochodów lat 97-02

> Powiem szczerze, ze już od jakiegoś roku noszę się z zamiarem sprzedaży misia, ale nie daje mi on

> żadnego powodu. Jakiś czas temu wymieniłem kilka rzeczy i będę mieć pewnie na dłuuuugi czas

> spokój. Jakbys miał konkretne pytania to wal śmiało

czyli malo zalet, duzo wad, a spalanie mniejsze moze wynikac tez z tego ze masz 4 cyl a nie 6 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli malo zalet, duzo wad, a spalanie mniejsze moze wynikac tez z tego ze masz 4 cyl a nie 6

nie miałem Galanta z silnikiem 2.5v6 więc trudno mi wypowiedzieć się na temat jego wad smile.gif

zdecydowaną zaletą 2.4 jest niskie spalanie i zerowa awaryjność w moim przypadku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.