Skocz do zawartości

Rodzinne do 35k


button

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą obecnego Mondeo sedana '09 1.6 benzyna na coś bardziej rodzinnego i ekonomicznego.

Budżet to około 35k pln

Rodzina to 2+2.

Brakuje mi dobrego dostepu do dużego bagażnika, mocy i ekonomii.

Co moglibyście polecić z okolic rocznika 2008 tak żeby było pojemne, bezproblemowe, w miarę możliwości ekonomiczne ( diesel lub lpg) no i niebrzydkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zmianą obecnego Mondeo sedana '09 1.6 benzyna na coś bardziej rodzinnego i

> ekonomicznego.

> Budżet to około 35k pln

> Rodzina to 2+2.

> Brakuje mi dobrego dostepu do dużego bagażnika, mocy i ekonomii.

> Co moglibyście polecić z okolic rocznika 2008 tak żeby było pojemne, bezproblemowe, w miarę

> możliwości ekonomiczne ( diesel lub lpg) no i niebrzydkie?

S-Max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit

a '09 miales na mysli 2009;)

nie zauwazylem tego...

taka przesiadka z fajnego mondeo bez silnika do logana to raczej kiepski pomysl...

mam rozumiec szukasz uzywki...

wskoczyc z mondka do fabiedy jeszcze mozna to jakos przezyc

nie wiem jak jezdzi mk4 1.6...

ale mk4 1.8 na ON to mul straszny...

zerkam na papierowe osiagi i widze 13 sekund do setki..

kiepskawo rzeczywiscie z dynamika, nawet fabia 1.2 tsi 85 km zbierze sie lepiej...

nie wiem czego oczekujesz i ile rocznie w jakich trasach jezdzisz...

> A będzie żwawsze niż obecne Mondeo?

masz mondeo mk3?

w mk3 byl silnik 1.6 montowany?

mam mk2 1.8 16v i powiem Ci, ze smiga az milo

okresl ile jezdzisz...

ja powoli wyleczylem sie z uzywanych aut

w zakladanej przez Ciebie kwocie kupilbym fabie kombi albo logana... jezeli by braklo te 35 to na reszte maly kredyt i masz spokoj.

a za kilka lat nie posmigasz szybko... bramki odleglosciowe mierzace srednia predkosc przejazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Benzynowe chyba nie nadają sie do lpg a diesel, na którego byłoby mnie stać to rocznik około 2007

> czyli ze sporym przebiegiem - min 200 tys

Niekoniecznie. W tamtym roku sprowadziłem dla kolegi 2007r, 7osobowy ze wszystkim za ok 38 tys, przebieg 142 tys silnik 2.0 TDCI (bardzo fajnie jeździ), jeśli zrezygnujesz z 7 foteli (5 os są tańsze) to będziesz miał większy wybór, powiem Ci, że z rodzinnych vanów to chyba do 40 tys konkurencji brak od pakowności po jazdę.

Dość młodym egzemplarzem w tej gotówce będzie ładny scenik 2.0 benzyna nadaje się pod LPG, diesle 2.0 też cieszą się dobrą opinią, do smaxa mu daleko np jeśli chodzi o wykończenie i prowadzenie, ale na rodzinny pojazd nadaje się jak najbardziej.

No i 3 typ, to VW touran, roczniki pewnie 2007-2008 w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja powoli wyleczylem sie z uzywanych aut

> w zakladanej przez Ciebie kwocie kupilbym fabie kombi albo logana... jezeli by braklo te 35 to na

> reszte maly kredyt i masz spokoj.

I Fabia ma być rozwiązaniem dla rodziny 2+2, której głowa chce dużego, ustawnego, łatwego do zapakowania bagażnika? Fabia to najmniej funkcjonalne kombi jakie znam.

Do tego dodatkowe obciążenie w postaci kredytu, byleby auto było nowe? Weź od razu Pandę poleć, albo jakiś chiński lub indyjski wynalazek. facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak poprzednik, obstawał bym przy mały kredycie i czymś nowym. Fabia, Roomster, Logan MVC, Lodgy. Tylko z mocą będzie kiepsko...

Mój typ to Roomster 1.4 + lpg lub Dacia MCV 0.9 tCe.

Z używek może jakiś 3 letni Scenic III/Grand Scenic? Jest w rodzinie i po 160 tys km nie ma zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co moglibyście polecić z okolic rocznika 2008 tak żeby było pojemne, bezproblemowe, w miarę

> możliwości ekonomiczne ( diesel lub lpg) no i niebrzydkie?

c5 w hdi-ku wink.gif

Jeżdziłem wersią exclusive z silnikiem 2,2hdi, lae myślę że 2.0 też będzie wystarczająco dynamiczny i ekonomiczny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Benzynowe chyba nie nadają sie do lpg a diesel, na którego byłoby mnie stać to rocznik około 2007

> czyli ze sporym przebiegiem - min 200 tys

Masz tu mniejszy przebieg

http://allegro.pl/ford-s-max-platinum-2007r-i4066549355.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I Fabia ma być rozwiązaniem dla rodziny 2+2, której głowa chce dużego, ustawnego, łatwego do

> zapakowania bagażnika? Fabia to najmniej funkcjonalne kombi jakie znam.

Dokładnie. To Mondeo nawet w sedanie jest chyba bardziej pakowne. Nie mówiąc o wygodzie bo to są Himalaje różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. To Mondeo nawet w sedanie jest chyba bardziej pakowne. Nie mówiąc o wygodzie bo to są

> Himalaje różnicy.

Właśnie ze względu na ilość miejsca w środku myślę też o Kombi 1.8 / 2.0 Diesel. Martwią mnie jednak duże przebiegi używanych ropniaków co w moim mniemaniu wiąże się z dużym ryzykiem znacznych kosztów na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie ze względu na ilość miejsca w środku myślę też o Kombi 1.8 / 2.0 Diesel. Martwią mnie

> jednak duże przebiegi używanych ropniaków co w moim mniemaniu wiąże się z dużym ryzykiem

> znacznych kosztów na starcie.

Niestety tak. Diesel tylko nowy nie jest ryzykiem. Generalnie w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś równie komfortowego a bardziej pakownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety tak. Diesel tylko nowy nie jest ryzykiem.

Przesadzasz i to mocno. Śmiem stwierdzić że zakup benzyny czy B+G jest takim samym ryzykiem obarczony jak zakup diesla, tylko jak ktoś nie ma w głowie to kupi padło bez względu na sposób zasilania. Każdy w dieslu boi się dwumasowych sprzęgieł, common raili, czy dpfów, a przecież dwumasy czy bezpośrednie wtryski mają również benzyny, elektronika również na podobnym poziomie, DPF to jakiś wymysł polskiego internetu jakie to upierdliwe, bo ludzie to bałwany i nie raczą użytkować aut zgodnie z tym co zaleca producent, traktują nowe diesle jak stare diesle z merców 124, a troszkę od tego czasu się zmieniło...Silnik diesla jest żywotniejszy od benzynowego, a to czego tak się ludzie boją można za 200zł sprawdzić w profesjonalnym warsztacie i głowa spokojna, wystarczy pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.