Skocz do zawartości

Evanda - źle pracujące wycieraczki


pedroz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Od jakiegoś czasu mam mały problem z wycieraczkami w moim Chevrolecie Evanda. A właściwie dwa problemy.

Pierwszy, upierdliwy, wycieraczki po ich wyłączeniu nie wracają na swoją pozycję, tylko zatrzymują się trochę za wysoko (nie chowają się do końca). o jeździe przy większej prędkości nawet nie wspominam bo wtedy zatrzymują sie w połowie szyby, ale to jestem w stanie zrozumiec z uwagi na pęd powietrza. drugi problem to to, że wycieraczki w pozycji auto, wolno, średnio czy szybko działają jak chcą, raz machną raz nie - w skrócie, brak regularnej pracy.

Czy wiecie czym może być to spowodowane i jak się tego pozbyć? niewiem.gif

z góry dziękuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach ścisłości, jak pisałem o położeniu auto, wolno itp. chodzi mi o to ręczne ustawianie (przepraszam ale bladego pojęcia nie mam jak to nazwać). postaram się wyjasnić łopatologicznie, gdyż inaczej nie potrafię - dolne położenie wajchy to wycieraczki wyłączone, drugie położenie od dołu to tryb w którym można wybrac program, własnie to auto, wolno średnio itp. no i 2 kolejne ułożenia wajchy to wolno i szybko. mi chodzi o ten drugi od dołu, gdzie wybiera się te tryby.

mam nadzieje, że nie skołowałem Was tym wpisem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jak w Epice to :

-OFF: System wyłączony - Położenie domyślne.

-INT: Praca przerywana (częstotliwość pracy wybiera się, obracając końcówkę przełącznika w górę lub w dół) - Dźwignia do góry o jeden poziom.

-LO: Praca ciągła, niska częstotliwość - Dźwignia do góry o dwa poziomy.

-HI: Praca ciągła, wysoka częstotliwość - Dźwignia do góry o trzy poziomy.

A przy automatycznej pracy wycieraczek sterowanej czujnikiem deszczu można regulować prędkość wycierania (pokrętło).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wiecie czym może być to spowodowane i jak się tego pozbyć?

> z góry dziękuję

> pozdrawiam

Moim zdaniem zacierają się sworznie do których przykręcone są ramiona wycieraczek, mechaniczny opór sworzni powoduje niewłaściwe działanie wycieraczek.

Aby to sprawdzić należałoby odpiąć mechanizm wycieraczek od silnika i sprawdzić czy lekko chodzi. Jeśli będzie ciężko chodził to trzeba wymontować mechanizm wycieraczek, wyjąć sworznie, wyczyścić i przesmarować i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do teorii Marka.

Mam to samo z tylną wycieraczką w lacetti (zatrzymywała się w pionie, wracała jak "pomogłem" jej ręką). Na razie psiknąłem smar w sprayu w sworzeń i ruszyła, ale pewnie będę musiał rozebrać to i dokładnie wyczyśćić z rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę drugi problem - funkcja auto to niestety mankament.

Przynajmniej w Epice - zbyt długa reakcja na intensywność opadów - wycieraczki potrafiły skrajnie, albo szorować na pełnej pycie bo ledwo zamżonej szybie, albo budziły się za późno przy intensywnym deszczu.

Jedyne auto, w którym funkcja auto działa IDEALNIE to był Peugeot 407 - nigdy nie musiałem sam reagować. Powaga! No i był kolejny plus - jak zostawiłem wycieraczki w pozycji AUTO to NIE szorowały raz na sucho po szybie przy odpaleniu 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie też trochę denerwuje to, że jak zostawię na auto i zapomnę wyłączyć to po odpaleniu szorują na sucho. Efektu szorowania "na pełnej pycie" przy mżawce nie zaobserwowałem. Reakcja na większy deszcz rzeczywiście bywa za wolna, a tym bardziej np na ochlapanie wodą z kałuży przez inne auto - wtedy ratuje tylko włączenie ręczne wycieraczek. W normalnym deszczu jednak sobie radzą na 'auto'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.