Skocz do zawartości

GP Bahrajnu - dyskusja


Manx

Rekomendowane odpowiedzi

Już w ten weekend GP Bahrajnu - moda na nocne grand prix się rozpowszechnia i w tym roku GP Bahrajnu też przeniesiono z popołudnia na wieczór (start o 17 naszego czasu). Cieakwe jak to wyjdzie. W weekend ma wiać, czyli będzie troszkę nawiewało na tor piasek z pustyni.

A jeśli chodzi o wyniki typowań, bo byłem już o to pytany - za Australię będą po 14 kwietnia (po decyzji FIA ws. odwołania złożonego przez Red Bulla) a za Malezję, jak tylko znajdę chwilę by do nich usiąść to ten temat ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Merce zdominują ten wyścig. Różnice czasowe dość spore... nie wiem czy Vettel miał problem czy po prostu błąd na ostatnim okrążeniu go pogrążył bo i tak całe kwalifikacje czasów jakiś dobrych nie robił. Czekam na wyścig food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli Merce zdominują ten wyścig. Różnice czasowe dość spore... nie wiem czy Vettel miał problem

> czy po prostu błąd na ostatnim okrążeniu go pogrążył bo i tak całe kwalifikacje czasów jakiś

> dobrych nie robił. Czekam na wyścig

Ściemnia. Na SkySports nic nie zauważyli ani nie usłyszeli w kontekście pracy jednostki napędowej (Vettel przez radio się na coś uskarżał).

Ustawienie ciekawe. Merce odjadą, ale za plecami będzie się działo. Riciardo startuje z 13 pola a przecież nie daleko Alonso, Vettel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściemnia. Na SkySports nic nie zauważyli ani nie usłyszeli w kontekście pracy jednostki napędowej

> (Vettel przez radio się na coś uskarżał).

> Ustawienie ciekawe. Merce odjadą, ale za plecami będzie się działo. Riciardo startuje z 13 pola a

> przecież nie daleko Alonso, Vettel.

Przeciez puscili info przez radio ze biegi zle zbija. Pokazywali tez powtorki z 2 czy 3 zakretow gdzie zapewne to bylo widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujacy sezon.

Czy ktorykolwiek z chlopakow z Mercedesa zdobedzie tytul, czy rywalizacje wykorzysta ktos trzeci?

Nie ogladalem wtedy F1 regularnie, ale Raikkonen tytul zawdziecza po czesci temu, ze McLaren mial dwoch dobrych kierowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietny wyscig, zwlaszcza ostatnie 10 okrazen grinser006.gif co za walka 270635636-JUMP2.gif

HAM daje rade i wyglada na to ze dowiezie 1 miesce, jeszce 3 okrazenia ok.gif

zaskakujaco wysoko Redbulle, ktory przy pustym baku jak by nieco lepiej sobie radzily. zaskakujaco nisko Ferrari crazy.gif

Borówa jak zwykle pieprzy tak ze uszy wiedna ... rotfl.gif

ps. pierwsza dwojka w 10 okrazen zrobila ponad 20s przewagi .. to sie nazywa dominacja oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formuła Mercedesa w tym roku. Zgarną oba tytuły. Pozostałe zespoły z resztą też dzięki Mercowi odżyły - Williams, Siła Indii grinser006.gif. Ci ostatni ale mieli trakcję na wyjściach z zakrętu icon_eek.gif Petardy.

Gwoźdź programu wiadomo... Piękna walka. Bez team orders nie czuję się w końcu oszukany zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Formuła Mercedesa w tym roku. Zgarną oba tytuły. Pozostałe zespoły z resztą też dzięki Mercowi

> odżyły - Williams, Siła Indii . Ci ostatni ale mieli trakcję na wyjściach z zakrętu

> Petardy.

> Gwoźdź programu wiadomo... Piękna walka. Bez team orders nie czuję się w końcu oszukany

ten tekst o dowiezieniu obu bolidow do domu byl przepiekny .. a nie "Fernando is faster than you" rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten tekst o dowiezieniu obu bolidow do domu byl przepiekny .. a nie "Fernando is faster than you"

Można jednak walczyć bez latających skrzydeł w powietrzu. "Red bull doda ci skrzydeł" nie do końca działało grinser006.gif

Choć był dzisiaj TO : Sebastian - Ricciardo is faster than you. Choć to było podyktowane awarią DRS u Vettela grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Borówa jak zwykle pieprzy tak ze uszy wiedna ...

Wkurzył mnie tekstem "zahaczył go przednim skrzydłem" jak widać było dokładnie, że się zahaczyli ale OPONAMI...

Jak można być zamotanym, żeby sądzić iż takie delikatne skrzydło wywraca do góry kołami bolid i nic mu się nie dzieje od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkurzył mnie tekstem "zahaczył go przednim skrzydłem" jak widać było dokładnie, że się zahaczyli

> ale OPONAMI...

> Jak można być zamotanym, żeby sądzić iż takie delikatne skrzydło wywraca do góry kołami bolid i nic

> mu się nie dzieje od tego...

To nie jedyna glupota ktora powiedzial Borówa. Tak samo jak wczorajsze spiskowe teorie na kwalifikacjach odnosnie team orders facepalm%5B1%5D.gif Koles tworzy pewne rzeczy we wlasnej glowie, a na pewno nie na podstawie tego co widac na ekranie. Do tego czasami brakuje mu logicznego myslenia. Dziwie sie ze "młody" z nim wytrzymuje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jedyna glupota ktora powiedzial Borówa. Tak samo jak wczorajsze spiskowe teorie na

> kwalifikacjach odnosnie team orders Koles tworzy pewne rzeczy we wlasnej glowie, a na pewno

> nie na podstawie tego co widac na ekranie. Do tego czasami brakuje mu logicznego myslenia.

> Dziwie sie ze "młody" z nim wytrzymuje ..

Na szczęście przerywa mu wypowiedzi równie bezpardonowo jak hamilton blokuje po zewnętrznej hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jedyna glupota ktora powiedzial Borówa. Tak samo jak wczorajsze spiskowe teorie na

> kwalifikacjach odnosnie team orders Koles tworzy pewne rzeczy we wlasnej glowie, a na pewno

> nie na podstawie tego co widac na ekranie. Do tego czasami brakuje mu logicznego myslenia.

> Dziwie sie ze "młody" z nim wytrzymuje ..

mnie rozwaliła sytuacja jak puścili powtórkę gdy Ric wyprzedził Hulkenberga, a Borów a się napalił że już Pereza dognał i już zaczał komentować w wyprzedzaniu , ale doipiero po chwili się uspokoił bo zajarzył żę to powtórka wcześniejszego manewru biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierwszy raz widze takiego dzwona w F1.

> Zastanawialem sie co sie moglo stac zanim pokazali powtorke. Tor jest na tyle bezpieczny, ze

> brakuje w nim scian powodujacych taka rozwalke.

Zamiast tych wszystkich cyrków z nosami powinni im nadkola dokleić i by się te spektakularne loty skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamiast tych wszystkich cyrków z nosami powinni im nadkola dokleić i by się te spektakularne loty

> skończyły.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale to mogłoby być uznane za uderzenie DNA F1 i by się znów ludziska oburzyli na FIA. Wiele się w F1 zmieniało, ale to zawsze były jednoosobowe bolidy z nadwoziem otwartym i odkrytymi kołami.

Może problem rozwiązałaby także jakaś belka montowana wpoprzek samochodu za tylną osią - uderzenie przodem bezpośrednio w koło poprzedzającego bolidu nie byłoby wtedy możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest to jakieś rozwiązanie, ale to mogłoby być uznane za uderzenie DNA F1 i by się znów ludziska

> oburzyli na FIA. Wiele się w F1 zmieniało, ale to zawsze były jednoosobowe bolidy z nadwoziem

> otwartym i odkrytymi kołami.

> Może problem rozwiązałaby także jakaś belka montowana wpoprzek samochodu za tylną osią - uderzenie

> przodem bezpośrednio w koło poprzedzającego bolidu nie byłoby wtedy możliwe.

Z tą belką to by pomogło przy najechaniu z tyłu ale to co się działo przy wczorajszej rolce miało trochę inny przebieg. Przednie koło Maldonado znalazło się PRZED tylnym kołem Gutierreza i to Gutierrez najechał tylnym kołem na przednie koło Maldonado - i go "wystrzeliło" bo dwie obracające się opony w momencie zetknięcia działają jak katapulta. Jedyna opcja, żeby tego uniknąć to belka przed i za kołem na wysokości osi ale... dobrze wiemy, że takiego rurowca nikt by nie zatwierdził w F1 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna opcja, żeby tego

> uniknąć to belka przed i za kołem na wysokości osi ale... dobrze wiemy, że takiego rurowca

> nikt by nie zatwierdził w F1

zatwierdzili ekodrajwing, teamy zatwierdzaja krecenie silnikow do 12tys rpm .. zatwierdza i kolejne debilizmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyna opcja, żeby tego

> uniknąć to belka przed i za kołem na wysokości osi ale... dobrze wiemy, że takiego rurowca

> nikt by nie zatwierdził w F1

Na takie sytuacje jest lepsze antidotum - skopiować niektóre roziwązania z bolidów Indy Car. Tam tak akcja jest trudniejsza do wykonania, bo nadwozie nie zwęża się przed tylną osią i tylne koła są obudowane.

15wlcnt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na takie sytuacje jest lepsze antidotum - skopiować niektóre roziwązania z bolidów Indy Car. Tam

> tak akcja jest trudniejsza do wykonania, bo nadwozie nie zwęża się przed tylną osią i tylne

> koła są obudowane.

I takie coś chcesz oglądać? Estetyka godna amerykańców hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.