Skocz do zawartości

popiskiwanie w komorze silnika


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent to renault mageane II 1.5 Dci 86KM.

W zeszłym roku wymieniony kompletny rozrząd wraz z pompą w wody i paskiem i napinaczami. Przy przebiegu około 185kkm .

Po przejechaniu 20-25 kkm od miesiąca występuje popiskiwanie pod maską.

popiskiwanie ma częstotliwość około 1,5 - 2 HZ.

Brzmi podobnie do tego lecz jest wolniejsze

Popiskiwanie występuje tylko na wolnych obrotach, po dodaniu gazu znika. Podczas jazdy cisza. Temperatura silnika nie ma wpływu na popiskiwanie. Gdy jest wilgotno popiskiwanie znika.

Dźwięk dochodzi z Prawej strony jakby z rozrządu.

Jak to mogę znaleźć?

Czy to pasek akcesoriów lub jakaś rolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek w innym aucie. Popiskiwało tylko na wolnych obrotach. Okazało się, że popiskiwał gumowy wieszak rury wydechowej, pod wpływem drgań silnika.

BTW: 1,5 - 2Hz to infradźwięki. Nie da sie tego usłyszeć. Chyba chodzi Ci o częstotliwość powtarzania się pisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zdejmij pasek napędzający urządzenia pomocnicze (alternator, spręzarke klimy) i dzięki temu

> wyeliminujesz rozrząd.

Na pewno miałeś na myśli rozrząd? Ew. klimę alternator lub wspomaganie czasami pompę wodną ale nie rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno miałeś na myśli rozrząd? Ew. klimę alternator lub wspomaganie czasami pompę wodną ale nie

> rozrząd.

jeśli po zdjeciu paska urządzeń pomocniczych bedzie cicho, będzie wiadmo, że trzeba szukać w osprzęcie. W taki sposób wyeliminuje rozrząd. Jeśli hałas nie zniknie to wiadomo, że bedzie trzeba skupić się na rolkach rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli po zdjeciu paska urządzeń pomocniczych bedzie cicho, będzie wiadmo, że trzeba szukać w

> osprzęcie. W taki sposób wyeliminuje rozrząd. Jeśli hałas nie zniknie to wiadomo, że bedzie

> trzeba skupić się na rolkach rozrządu.

To chyba raczej wyeliminujesz sytuację że to osprzęt piszczy. Jeśli będzie piszczało dalej to może być rozrząd a może coś innego jak wyżej wspomniane wieszaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega proponuje mi stetoskop. Ponoć nim bezbłędnie określę co piszczy

Kiedyś w ASO Hondy osłuchiwali mi stetoskopem silnik i nic nie usłyszeli a ja gołym uchem słyszałem, że to łożysko napinacza paska wielorowkowego, który mi zepsuli przy wymianie wałków, które wymieniali niepotrzebnie ale to już inna historia.

I miałem rację. Z resztą zawsze w takich przypadkach moja diagnoza na słuch się potwierdza a mechanicy szukają nie wiadomo czego.

wink.gif

Na filmie brzmi jak metal o metal, ale to bywa mylące a film to nie odsłuch na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś w ASO Hondy osłuchiwali mi stetoskopem silnik i nic nie usłyszeli a ja gołym uchem

> słyszałem, że to łożysko napinacza paska wielorowkowego, który mi zepsuli przy wymianie

> wałków, które wymieniali niepotrzebnie ale to już inna historia.

>

I dlatego z silnikami Hondy nigdy nie jezdzi sie do mechanikow. Kupuje sie fabrycznie nowe, uzytkuje przez 500 tys km, a potem odwozi na zlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego z silnikami Hondy nigdy nie jezdzi sie do mechanikow. Kupuje sie fabrycznie nowe,

> uzytkuje przez 500 tys km, a potem odwozi na zlom.

Nówkę w służbówce na złom? Dajże spokój. Jeśli ASO mówi, że chce na gwarancji wałki wymieniać to niech wymienia. Flota każe podporządkować się zaleceniom ASO.

Wałkom nic nie było ale chyba chcieli zrobić: "wałek"? No i coś im nie poszło, los pokarał. Spieprzyli napinacz, źle złożyli też napinacz rozrządu. Później pięć razy rozkładali, płukali, olej zmieniali na własny koszt bo opiłki VTEC-a ciągle blokowały.

Tak to jest kiedy się cwaniakuje.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

> Na filmie brzmi jak metal o metal, ale to bywa mylące a film to nie odsłuch na żywo.

Film jest przykładowy, dźwięk prawie identyczny.

mnie też się wydaje, że to metaliczny odgłos.

czy mogę psiknąć jakiś smarem w sprayu żeby zobaczyć czy jakieś łożysko lub rolka ucichnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....

> Film jest przykładowy, dźwięk prawie identyczny.

> mnie też się wydaje, że to metaliczny odgłos.

> czy mogę psiknąć jakiś smarem w sprayu żeby zobaczyć czy jakieś łożysko lub rolka ucichnie?

Kiedyś tak właśnie zdiagnozowałem. Użyłem WD-40 bo w komplecie jest rurka.

Z tym, że trzeba uważać, bo psikając na łożysko zawsze coś tam poleci na pasek i może zmylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.