Skocz do zawartości

Nissan Leaf - czy ktokolwiek w Polsce tego uzywa?


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> Ciekaw jestem jak by miał się do mojego Audi z 147 konnym silnikiem. No i jak wyciszenie bo

> irlandzkie drogi są strasznie głośne.

W czwartek przejechałem Priusem 250 km. Było ok.

Na plus:

Dość przestronne

Wygodne fotele (przynajmniej kierowcy)

Fajny schowek pod konsolą i sporo innych

Automat (siłą rzeczy)

Na minus:

Trudno wyczuć hamulec

Kiepskie plastiki

Słabo wyciszony

Generalnie, trochę się zawiodłem. Jak dla mnie, jeśli Prius, to raczej plug-in, brak tankowania zrekompensowałby mi te minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie miales wrazenia z jazdy Priusem ? Sam mam dylemat i chyba niedlugo bede sie pozbywal A4 z

> 1.9 TDI ze wzgledu na tax - 673 euro vs 180 rocznie. I wlasnie zastanawiam sie nad Toyota

Moj pierwszy kontakt z priusem byl w 2011, gdy z wypozyczalni dostalem wlasnie takiego (rocznik bieżący) wiec 3 generacja.

Jezdzilem nim, ponad tydzien. Zrobilem cos blisko 2kkm i bylem mega zadowolony.

I chyba wlasnie wtedy rok temu przy kupnie to zdecydowalo o Civicu, ze wybieralem miedzy nim a 2 generacja priusa.

Ta jednak sie sporo rozni od 3 generacji.

Gdyby wtedy 3 generacja byla troche tansza, to bym sie na nia zdecydowal. W porownaniu z 2 gen, jest sporo szybsza, ladniejsza i moim zdaniem jakos bardziej przestronna (ale moze to pozory).

Mi sie bardzo podobalo to, ze jak przyspieszasz to silnik wchodzi na wysokie obroty i na nich trzyma. Jak juz osiagniesz predkosc docelowa, to obroty spadaja i jedziesz ladnie i cichutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekaw jestem jak by miał się do mojego Audi z 147 konnym silnikiem. No i jak wyciszenie bo

> irlandzkie drogi są strasznie głośne.

Chocbys niewiem jak dobrze mial wyciszone auto, to i tak nic nie pomoze na irlandzkie drogi.

Mialem wczesniej Mazde 6, ktora ma opinie raczej slabo wyciszonej.

Jezdzilem po Irlandii i wszystko co slyszalem to szum opon. Silnik slychac bylo tylko przy niewielkich predkosciach.

Bylem nia w Polsce, i kiedys na autostradzie przy 140km/h znajomi ktorych wiozlem, zauwazyli ze w aucie jest strasznie glosno - slychac silnik jak wyje. Rzeczywiscie tak bylo - wiec sie potwierdzila opinia o mazdzie.

Teraz mam civica diesla, ktory ma opinie raczej dobrze wyciszonego.

Ale w Irlandii nadal slychac dokladnie to samo co w Mazdzie - szum opon i nic wiecej.

Nim tez bylem w Polsce, i w nim silnik ledwo slychac i jest naprawde cicho i przyjemnie.

Jednak w Iralndii i w jednym i w drugim, jedyne co bylo slychac to przerazliwie glosny szum opon - takze z tym nie wygrasz, chocby niewiem jak dobrze bylo wyciszone auto.

Pociesz sie zato, ze hamowanie masz lepsze na mokrym (zakladajac ze nie ma rozlanego oleju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam tylko 3 generację. Mam jedynie obawy o wyciszenie auta, w Audi jest dużo lepiej niż w jakimkolwiek poprzednim samochodzie który tutaj użytkowałem, mimo opon 18 calowych. Główny aspekt to jednak tax, bo różnica 500 euro rocznie robi bardzo dużo. Jeżeli już będę szukał wersji to na pewno Bedzie to jakaś bogatsza z Bluetooth i być może wbudowaną navi. Dziękuję za informacje 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja rozważam tylko 3 generację. Mam jedynie obawy o wyciszenie auta, w Audi jest dużo lepiej niż w

> jakimkolwiek poprzednim samochodzie który tutaj użytkowałem, mimo opon 18 calowych. Główny

> aspekt to jednak tax, bo różnica 500 euro rocznie robi bardzo dużo. Jeżeli już będę szukał

> wersji to na pewno Bedzie to jakaś bogatsza z Bluetooth i być może wbudowaną navi. Dziękuję za

> informacje

BTW musialbys byc szalony zeby 3 generacje priusa kupowac w Irlandii. Tutaj nie kupisz takiego auta za rozsadne pieniadze.

UK to jedyna rozsadna opcja. VRT wychodzi dosc tanio, bo jest upust do €1500 w zaleznosci od wieku auta ktore kupujesz. jakiś tekst

Niby strasza, ze ten upust zostanie wycofany, ale jak narazie od 3 lat nie zostal. Ja bym liczyl, ze w 2015 nadal bedzie, ale pewnosci miec nie mozna.

PS - jak kupisz to daj znac... Chetnie podjade zobaczyc to zrobimy spota wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW musialbys byc szalony zeby 3 generacje priusa kupowac w Irlandii. Tutaj nie kupisz takiego auta

> za rozsadne pieniadze.

> UK to jedyna rozsadna opcja. VRT wychodzi dosc tanio, bo jest upust do €1500 w zaleznosci

> od wieku auta ktore kupujesz. jakiś tekst

> Niby strasza, ze ten upust zostanie wycofany, ale jak narazie od 3 lat nie zostal. Ja bym liczyl,

> ze w 2015 nadal bedzie, ale pewnosci miec nie mozna.

> PS - jak kupisz to daj znac... Chetnie podjade zobaczyc to zrobimy spota

Ja nie kupuje aut w Irlandii bo są za drogie i kiepsko wyposażone. Audi też przywiozłem z Londynu :-) O rabacie nawet nie słyszałem więc kolejne cenne info 20.GIF A czy kupię to już zależy od tego czy będzie mnie stać i najważniejsze czy auto mi się spodoba na żywo bo narazie to są to dywagacje czysto hipotetyczne grinser006.gif Na spota to my się już długo umówiamy, teraz nie mam znowu czasu bo się nam pociecha urodziła i mało co sypiamy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przez 20km nie pali nic. mi dziennie wystarcza 15.

Z autopsji to info?

Z moim informacji wynika, że w standardowym trybie pali benzynę od samego początku. Zdecydowanie mniej niż zwykły, ale dalej.

Można wymusić używanie tylko prądu, ale tak się błyskawicznie uwali akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też wychodzę z tego założenia. Głównym aspektem dla mnie jest niski tax a ten dla wersji zwykłej i

> plug in jest taki sam.

Nie wiem, w jakim stanie masz Audi, ale jeśli jeździ i ma się dobrze, to naprawdę ten tax tak boli? Ile więcej będziesz płacił w deprecjacji nowego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z autopsji to info?

> Z moim informacji wynika, że w standardowym trybie pali benzynę od samego początku. Zdecydowanie

> mniej niż zwykły, ale dalej.

> Można wymusić używanie tylko prądu, ale tak się błyskawicznie uwali akumulatory.

Złe informacje masz. Prius Plug-In mozesz naładować z gniazdka i przez kilkanascie kilometrow jechać bez uruchamiania silnika. Sąsiad ma i zawsze mnie wystraszy bo jedzie i nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz mam civica diesla, ktory ma opinie raczej dobrze wyciszonego.

Nie wiem skąd taka opinia niewiem.gif, bo obiektywnie jest to samochód wyciszony fatalnie - nawet jak na kompakta: prawie nie ma wygłuszeń. W tym samochodzie hałas od opon słychać zawsze, w czasie deszczu słychać wodę rozpryskującą się o podłogę - jeśli można tego auta użyć jako jakiegoś odnośnika w dyskusji na temat hałasu, to raczej na zasadzie dolnego ograniczenia: w przypadku innego auta gorzej raczej nie będzie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złe informacje masz. Prius Plug-In mozesz naładować z gniazdka

Mr Obvious grinser006.gif

> i przez kilkanascie kilometrow jechać bez uruchamiania silnika.

Ale nie tak jak w aucie elektrycznym, gdzie zawsze jedziesz na elektryku. Wystarczy mocno depnąć, a ICE się włączy...

> Sąsiad ma i zawsze mnie wystraszy bo jedzie i nic nie słychać.

Jedzie po osiedlowych uliczkach, to jedzie wolno... Chociaż sprężarkę klimy powinieneś słyszeć na zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mr Obvious

> Ale nie tak jak w aucie elektrycznym, gdzie zawsze jedziesz na elektryku. Wystarczy mocno depnąć, a

> ICE się włączy...

Mr Maybe, z autopsji?

> Jedzie po osiedlowych uliczkach, to jedzie wolno... Chociaż sprężarkę klimy powinieneś słyszeć na

> zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem skąd taka opinia , bo obiektywnie jest to samochód wyciszony fatalnie - nawet jak na

> kompakta: prawie nie ma wygłuszeń. W tym samochodzie hałas od opon słychać zawsze, w czasie

> deszczu słychać wodę rozpryskującą się o podłogę - jeśli można tego auta użyć jako jakiegoś

> odnośnika w dyskusji na temat hałasu, to raczej na zasadzie dolnego ograniczenia: w przypadku

> innego auta gorzej raczej nie będzie.

Może na rynek zachodni idą lepiej wygłuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mr Obvious

> Ale nie tak jak w aucie elektrycznym, gdzie zawsze jedziesz na elektryku. Wystarczy mocno depnąć, a

> ICE się włączy...

To prawda.

> Jedzie po osiedlowych uliczkach, to jedzie wolno... Chociaż sprężarkę klimy powinieneś słyszeć na

> zewnątrz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z instrukcji obsługi...

To dobrze. ok.gif Pewnie przy jeździe max 60 km i normalnym przyspieszeniu to raczej nie grozi.

Nie wiedziałem, czy Ci wierzyć. Nie zawsze polegasz na instrukcji. zlosnik.gif

Quote:

Z moim informacji wynika, że w standardowym trybie pali benzynę od samego początku


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem skąd taka opinia , bo obiektywnie jest to samochód wyciszony fatalnie - nawet jak na

> kompakta: prawie nie ma wygłuszeń. W tym samochodzie hałas od opon słychać zawsze, w czasie

> deszczu słychać wodę rozpryskującą się o podłogę - jeśli można tego auta użyć jako jakiegoś

> odnośnika w dyskusji na temat hałasu, to raczej na zasadzie dolnego ograniczenia: w przypadku

> innego auta gorzej raczej nie będzie.

Jak nim jezdzilem w Polsce to byl wyjatkowo cichy.

Silnika praktycznie nie slychac ponizej 2000rpm.

Szumu opon tez nie bardzo slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, w jakim stanie masz Audi, ale jeśli jeździ i ma się dobrze, to naprawdę ten tax tak boli?

> Ile więcej będziesz płacił w deprecjacji nowego auta?

Audi mam w stanie bardzo dobrym, rocznik 2005, przebieg 190kkm więc przyzwoicie. Dlaczego chce zmienić? Bo mi się rodzina powiększyła i sedan średnio mi pasuje. Do tego audi jest w wersji s-line, utwardzone, obniżone zawieszenie, felgi 18 cali, niskoprofilowe więc komfort jazdy z noworodkiem jest średni. Do tego auto się starzeje i staram się co parę lat odświeżyć samochód o parę lat. Obawiam się również że miłościwie nam panujący politycy znowu podniosą tax w przyszłym roku i wtedy będzie jeszcze większą różnicą pomiędzy audi a Toyotą. Tak więc podsumowując, największa oszczędność będzie na podatku - 500 euro rocznie w kieszeni. Inne aspekty to mniejsze zużycie paliwa, lepsza ładowność i komfort. Myślę, że te argumenty są wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Audi mam w stanie bardzo dobrym, rocznik 2005, przebieg 190kkm więc przyzwoicie. Dlaczego chce

> zmienić? Bo mi się rodzina powiększyła i sedan średnio mi pasuje. Do tego audi jest w wersji

> s-line, utwardzone, obniżone zawieszenie, felgi 18 cali, niskoprofilowe więc komfort jazdy z

> noworodkiem jest średni. Do tego auto się starzeje i staram się co parę lat odświeżyć samochód

> o parę lat. Obawiam się również że miłościwie nam panujący politycy znowu podniosą tax w

> przyszłym roku i wtedy będzie jeszcze większą różnicą pomiędzy audi a Toyotą. Tak więc

> podsumowując, największa oszczędność będzie na podatku - 500 euro rocznie w kieszeni. Inne

> aspekty to mniejsze zużycie paliwa, lepsza ładowność i komfort. Myślę, że te argumenty są

> wystarczające.

Heh mowi sie ogolnie, ze jesli podniosa podatek drogowy, to raczej mocnie ucierpia wlasnie stawki od 2008 wzywyz oparte na CO2.

Takze w przyszlym roku, roznica miedzy audi a priusem moze byc np mniejsza.

Oczywiscie to tylko zgadywanie.

A auto tak czy siak trzeba od czasu do czasu zmienic smile.gif

Jesli chcesz kupic priusa IIIgen, to polecam jaknajbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Heh mowi sie ogolnie, ze jesli podniosa podatek drogowy, to raczej mocnie ucierpia wlasnie stawki

> od 2008 wzywyz oparte na CO2.

> Takze w przyszlym roku, roznica miedzy audi a priusem moze byc np mniejsza.

> Oczywiscie to tylko zgadywanie.

Też tak słyszałem, ale jest jedno ale. Stawki wzrosną najbardziej dla aut o emisji mieszczącej się w granicach 390 euro, tak było ostatnim razem i myślę że ta polityka zostanie utrzymana. Stawki dla hybryd poszły ostatnim razem do góry o 20 euro a dla mojej audi o 47. Obstawiam, że zostanie to powtórzone i wtedy różnica będzie jeszcze większa. Czas pokaże.

> A auto tak czy siak trzeba od czasu do czasu zmienic

> Jesli chcesz kupic priusa IIIgen, to polecam jaknajbardziej.

Będę szukał blisko dealera, żeby wziąć auto na jazdę próbna. Nie wiesz ewentualnie, która wypożyczalnia ma w swojej ofercie Priusa i w jakiej stawce za wynajem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.