Skocz do zawartości

Podciągnięcie kilku szkód pod jedną naprawe AC


kudlaty1990

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwie małe przygody prakingowe z mojej winy. Lekko przerysowany przedni i tylny zderzak. Nie zgłaszałem tego na AC. Dzisiaj jakis skur**** przerysował mi drzwi jakimś kluczem na całej długości. To już muszę naprawić bo za bardzo widać. Czy mogę stare uszkodzenia zgłosić teraz do naprawy zeby było wszystko razem zrobione? Jak kupowałem AC to były robione zdjęcia całego auta więc powinni widzieć, że szkody były zrobione jak już miałem AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dwie małe przygody prakingowe z mojej winy. Lekko przerysowany przedni i tylny zderzak. Nie

> zgłaszałem tego na AC. Dzisiaj jakis skur**** przerysował mi drzwi jakimś kluczem na całej

> długości. To już muszę naprawić bo za bardzo widać. Czy mogę stare uszkodzenia zgłosić teraz

> do naprawy zeby było wszystko razem zrobione? Jak kupowałem AC to były robione zdjęcia całego

> auta więc powinni widzieć, że szkody były zrobione jak już miałem AC

ja bym pojechał do lasu i przerysował cały bok od zderzaka do zderzaka. Wtedy bym zgłosił z AC. Tylko wcześniej przelicz czy nie wpadniesz w szkodę całkowitą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym pojechał do lasu i przerysował cały bok od zderzaka do zderzaka. Wtedy bym zgłosił z AC.

> Tylko wcześniej przelicz czy nie wpadniesz w szkodę całkowitą.

Kolega, za namawianie do łamania prawa, żegna się z nami na czas jakiś. czerwona.gif

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że każda z tych szkód mogła być osobno zgłaszana, ale nie zgłaszałem, bo zbytnio to nie przeszkadzało a tylko większe AC bym płacił. Teraz muszę zgłosić szkodę do ubezpieczalni bo rysa mi przeszkadza, ale nie wiem czy mógłbym te zderzaki od razu zrobić jeśli nie były zgłoszone zaraz po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardziej chodziło mi o to, że każda z tych szkód mogła być osobno zgłaszana, ale nie zgłaszałem, bo

> zbytnio to nie przeszkadzało a tylko większe AC bym płacił. Teraz muszę zgłosić szkodę do

> ubezpieczalni bo rysa mi przeszkadza, ale nie wiem czy mógłbym te zderzaki od razu zrobić

> jeśli nie były zgłoszone zaraz po szkodzie.

W takim przypadku to będzie 3 szkody w Twoim przypadku. Zgłaszałem kiedyś szybę i wgniecenie na drzwiach jednocześnie i z automatu leci jako 2 szkody. Co nie zmienia faktu, że i tak się opłaca, bo (nie wiem jaka wartość) ale mi policzyli za 2 szkody 2100zł naprawa obu zrobione porządnie zamknęła się w 1000zł, co zrekompensowało utratę zniżek i jeszcze z nawiązką zostało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z tą policją? Zgłaszać? Zobaczyłem rano

> szkodę ale musiałem jechać w trasę. Zgłoszenie na policję nie powinno być zrobione od razu bo

> zobaczeniu szkody? I auto nie może być ruszone?

Żartujesz? Nie wolno Ci ruszać auta, jeśli są ranni lub zabici. W każdym innym przypadku masz obowiązek usunąć pojazd, by nie tarasował przejazdu grinser006.gifhehe.gif Tyle, jeśli chodzi o PoRD.

W Twoim przypadku zgłaszasz z AC, nie bardzo widzę sens angażowania w to policji. Co innego, gdy do ustalenia/wskazania jest sprawca, ale tu naprawa idzie z Twojego konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli wszystko zależy od dogadania się z warsztatem. A jak z tą policją? Zgłaszać? Zobaczyłem rano

> szkodę ale musiałem jechać w trasę. Zgłoszenie na policję nie powinno być zrobione od razu bo

> zobaczeniu szkody? I auto nie może być ruszone?

Na żądną Policję nie zgłaszasz. Zgłaszasz do ubezpieczyciela, umawia się z Tobą rzeczoznawca, ogląda, robi zdjęcia, przychodzi Ci wycena, jak się zgadzasz i ci pasuje to zatwierdzasz, bierzesz kasę i robisz na własną rękę, lub wstawiasz do warsztatu i robisz bezgotówkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega, za namawianie do łamania prawa, żegna się z nami na czas jakiś.

> mar00ha

Hej, a gdzie łamanie prawa? AC służy do likwidacji szkód spowodowanych przez właściciela pojazdu. Za wyjątkiem sytuacji, gdy kierownik pijany, pod wpływem substancji odurzających ewentualnie bez uprawnień ( tyle z OWU kojarzę) Czyli jeśli przetrę się po całości np. o ogrodzenie w domu, to z AC mogę skorzystać. Jeżeli najpierw mam wgniotkę na drzwiach, następnie przytrę dajmy na to błotnik, a po jakimś czasie wymuszę pierwszeństwo i ktoś we mnie przydzwoni z boku, to z AC nie można robić całości?

W tej chwili mam już trzecie uderzenie w szybę - dwa naprawiane, to ostatnie nie dało się naprawić. Celowo czekam na wakacje, jadę najpewniej w tereny, gdzie o kamień w szybę dużo łatwiej niż u nas. Jak będzie pająk na pół szyby, to przynajmniej nie będzie mi szkoda robić. I co - mogę zgłosić jako jedną szkodę pt. rozbita szyba przód, czy mam zgłaszać cztery?

Troszkę admin zbyt porywczy chyba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytyułem uzupełnienia :

Wyłączenie odpowiedzialności OWU AC w PZU:

Szkody "spowodowane umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa przez ubezpieczonego, lub osobę uprawnioną do korzystania z pojazdu, chyba że w razie rażącego niedbalstwa zapłata odszkodowania odpowiada w danych okolicznościach względom słuszności lub spowodowane umyślnie przez osobę, z którą ubezpieczony pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym";

Czyli jeżeli wymusisz pierwszeństwo przez nieuwagę, jest ok, ale jeżeli zrobisz to celowo w celu wyłudzenia szkody, to następuje wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela, choć w OWU nie ma mowy o ściganiu wnioskiem karnym za odmowę wypłaty.

Jeżeli celowo pojedziesz bokiem po drzewie, mogą odmówić wypłaty za szkodę z tego tytułu, ale będą musieli odróżnić uszkodzenia spowodowane przez Ciebie celowo od tych, które były wcześniej. Nadmieniam, że w całym OWU nie znalazłem informacji, z której wynikałoby, że miałeś obowiązek zgłosić te szkody wcześniej. Musisz o nich natomiast powiadomić, nawet jeśli ich nie zlikwidujesz, przy zawieraniu kolejnej umowy, jako istotne okoliczności dotyczące stanu pojazdu.

Reasumując - jeśli z premedytacją przetrzesz cały bok w lesie, to nie dostaniesz odszkodowania za te uszkodzenia, ale powinni Ci wypłacić za wcześniejsze szkody - pytanie tylko jak je odróżnić. Nadmieniam, że konsekwencją według OWU jesy "odmowa wypłaty", sam fakt odrzucenia roszczenia nijak się ma do zarzutów z KK ( o ile we wniosku nie wpiszesz np. niezgodnie z prawdą, że przetarł cię w nocy nieustalony sprawca, bo to podlega pod próbę wyłudzenia odszkodowania).

Ta sama sytuacja - otrzesz się o te same drzewa nieuważnie cofając (nie zauważysz ich) - roszczenie o odszkodowanie jak najbardziej uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega by może wyluzował - nie ma tu ani krzty łamania prawa.

No jechanie specjalnie do lasu by mieć 1 szkodę a nie 3 to nie jest naciąganie TU i ukrywanie faktów?Proszę ja Was...Ja wiem że to dla wielu polska przedsiębiorczość, ale niestety nie zgodna z prawem, choćby dlatego że przy 3 szkodach w stosunku do jednej miałby 20% wyższą składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.