Skocz do zawartości

Sprowadzone auto


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

> Jest samochód który został sprowadzony z zachodu na oryginalnych tablicach z niebieskim paskiem (

> nie kupowanych przy granicy). Posiada wykupione przez sprzedającego na miesiąc OC.

> Czy przez ten miesiąc może gość jeździć tym autem legalnie bez przerejestrowania?

Jak został kupiony, to znaczy, że tam wymeldowany, a jeśli tak to nie jest dopuszczony do ruchu drogowego ani tam, ani u nas, więc nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli w takim razie przejazd od sprzedawcy do domu był nielegalny ?

nie do końca, jeśli sprzedawca dał Ci powiedzmy kilka dni na załatwienie rej to jest ok. Wiem sam po sobie jak brałem auto ze Szwecji. Miałem ori dokumenty, ori blachy i swoje OC. Dopiero kilka dni później sprzedawca wyrejestrowuje, a raczej zgłasza że pojazd nie jest już w ruchu czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie do końca, jeśli sprzedawca dał Ci powiedzmy kilka dni na załatwienie rej to jest ok. Wiem sam

> po sobie jak brałem auto ze Szwecji. Miałem ori dokumenty, ori blachy i swoje OC. Dopiero

> kilka dni później sprzedawca wyrejestrowuje, a raczej zgłasza że pojazd nie jest już w ruchu

> czy jakoś tak.

No ale auto jest kupione od "handlarza". Kupił powiedzmy miesiąc, dwa temu auto w DE, tydzień temu sprzedał.

Więc chyba auto dużo wcześniej zostało wymeldowane w DE.

W takim razie, większość aut sprowadzonych i kupionych od pośredników nie ma prawa wyjechać na drogę i wszystkie one z miejsca sprzedaży do miejsca zamieszkania kupującego powinny jechać na lawecie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale auto jest kupione od "handlarza". Kupił powiedzmy miesiąc, dwa temu auto w DE, tydzień temu

> sprzedał.

> Więc chyba auto dużo wcześniej zostało wymeldowane w DE.

> W takim razie, większość aut sprowadzonych i kupionych od pośredników nie ma prawa wyjechać na

> drogę i wszystkie one z miejsca sprzedaży do miejsca zamieszkania kupującego powinny jechać na

> lawecie

Po to są tablice czerwone Polskie , żeby na nich jechać zrobić przegląd i wrócić do domu wink.gif . Gorzej jak kupujesz auto 500km od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest samochód który został sprowadzony z zachodu na oryginalnych tablicach z niebieskim paskiem (

> nie kupowanych przy granicy). Posiada wykupione przez sprzedającego na miesiąc OC.

> Czy przez ten miesiąc może gość jeździć tym autem legalnie bez przerejestrowania?

Wszystko zależy od kraju zakupu auta bo np. u Niemców praktycznie każde auto w razie sprzedaży jest wyrejestrowywane (pieczątka w DR) i zdejmowane są z niego tablice. Mają oni jednak dwa rodzaje tablic czasowych które można kupić (z ubezpieczeniem) aby takim autem legalnie jechać na kołach. W innych krajach może być podobnie jak w PL czyli nie wyrejestrowuje się auta a tablice i OC są przekazywane następnemu właścicielowi i wtedy po prostu można wykupić ubezpieczenie OC już u nas w kraju i jeździć legalnie (sprawdzone w praktyce na aucie z Francji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od kraju zakupu auta bo np. u Niemców praktycznie każde auto w razie sprzedaży jest

> wyrejestrowywane (pieczątka w DR) i zdejmowane są z niego tablice. Mają oni jednak dwa rodzaje

> tablic czasowych które można kupić (z ubezpieczeniem) aby takim autem legalnie jechać na

> kołach.

no ale tu jest specyficzna sytuacja bo tablice nie są ani żółte ani czerwone tylko standardowe z niebieskim paskiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy da się w niemczech wymeldować auto i nie zwrócić tablic rejestracyjnych, standardowych, z

> niebieskim paskiem?

To już zależy od zażyłości między kupującym a sprzedającym, albo inaczej-od zaufania. Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak, aczkolwiek wchodzą tu pewne opcje "zakombinowania", bez kombinacji zjeżdża się na lawecie, żółtych lub czerwonych.

Dlatego to jest dość istotne czy został tam wymeldowany czy jest jeszcze niemieckim pojazdem, jeśli jest, to też max 30 dni z tego co pamiętam wynika z przepisów, chociaż tutaj jest umowa KS, więc raczej nie powinien być traktowany jako pojazd zagraniczny, tylko sprowadzony i powinna zostać zrobiona w terminie cała procedura tak jak po sprowadzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wśród papierów jest kwit o wymeldowaniu?

A tego nie wiem, bo to nie moje auto tylko znajomego

Z tego co wiem co ma:

- zrobiony przegląd w PL

- wszystko co trzeba oplacone i pozałatwiane w urzędach

- opłacone OC

- FV

- niebieskie tablice ale chyba z lekko zdrapanymi środkami naklejek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tego nie wiem, bo to nie moje auto tylko znajomego

> Z tego co wiem co ma:

> - zrobiony przegląd w PL

> - opłacone OC

> - FV

> - niebieskie tablice ale chyba z lekko zdrapanymi środkami naklejek

No to zapewne nie może jeździć, skoro znaki landów zdrapane, a wśród papierów pewnie jest kwitek o wymeldowaniu, a tablice zostały niejako na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak został kupiony, to znaczy, że tam wymeldowany, a jeśli tak to nie jest dopuszczony do ruchu

> drogowego ani tam, ani u nas, więc nie może.

A czy to nie zalezy od przepisow kraju w ktorym sie kupuje?

W jednych przy sprzedazy auta na ekport trzeba go wyrejestrowywac (wymeldowac) a w innych nie.

Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co w przypadku samochodów sprowadzonych z Holandii.

> Jest namiastka tablicy rejestracyjnej (standardowo czarne litery na bialym tle, tablica

> "papierowa"), jest przegląd w PL, jest ubezpieczenie na miesiąc w PL.

> Można tym legalnie jeździć przez ten miesiąc?

Ja z Holandii miałem oryginalne żółte blachy. Które przy rejestracji w WK oddałem pani w okienku. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jakaś zagadka czy mam podać listę przypadków w których uda się to zrobić, od gapy diagnosty,

> przez znajomości?

grinser006.gifwaytogo.gif

czyli powiedzmy w pewnym sensie wszystko było OK podczas jazdy do domu:

- tablice oryginalne

- przegląd ważny

- OC opłacone

- FV potwierdzająca kupno auta

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli powiedzmy w pewnym sensie wszystko było OK podczas jazdy do domu:

> - tablice oryginalne

> - przegląd ważny

> - OC opłacone

> - FV potwierdzająca kupno auta

Tylko w pewnym sensie tongue.gif bo sens został stracony w 1 punkcie, jeśli z tablic zostały zdarte znaczki landów=tablice nieważne=można było wstawić wyklejanki=można było nic nie zakładać=można było wycinanki z papieru zrobić grinser006.gif

W przypadku kontroli do 500stów na debecie wizyta, w przypadku dzwona mogłyby być również komplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaczki sa nadal jedynie są lekko zadrapane

To podpytaj o kwit wymeldowania, jeśli jest to tablice nieważne.

A co do lekkich zadrapań...wszędzie pracują ludzie, jak urzędnik ma zniszczyć to jeden potnie, jeden zdrapie i wyrzuci do niszczarki, a kolejny przerysuje. Nie widzę jak wyglądają, więc najłatwiej dojść czy są dobre czy złe, po tym czy kwit z wymeldowania jest, z resztą skoro poszło do sprzedaży dalszej z tymi blachami to wymeldowane na 99% jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku kontroli do 500stów na debecie wizyta,

Taka hipotetyczna sytuacja:

Zatrzymuje takiego delikwenta Policja, sprawdza dokumenty i mowi, że jest wyrejestrowany itd. Nakładają przykładowo 500 zł mandat i co dalej. Dziękujemy, szerokiej drogi czy dalej nie puszczają ? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taka hipotetyczna sytuacja:

> Zatrzymuje takiego delikwenta Policja, sprawdza dokumenty i mowi, że jest wyrejestrowany itd.

> Nakładają przykładowo 500 zł mandat i co dalej. Dziękujemy, szerokiej drogi czy dalej nie

> puszczają ?

Zależy na jaki humor trafisz. Znam przypadki wzywania lawety, gdzie poprzednia zmiana działowała tylko mandatem 500zł, a ustawili się w miejscu, gdzie jest parę komisów obok siebie, więc nie sztuką było złapać wyklejankowiczów. Wiadomo że laweta to większe zamieszanie dla Policji, no ale nauczka dla jadącego również większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejne pytanie - im człowiek więcej wie tym większa szansa, że nie popełni w przyszłości jakiegoś głupstwa wink.gif

A jak wygląda sprawa wykupionego na miesiąc na takie auto OC.

Samo ono wygasa czy trzeba do danego TU zgłaszać rezygnację ?

No i przykładowo.

Ubezpieczenie jest wykupione na auto jak w temacie czyli na "oryginalnych" niemieckich blachach.

Obowiązuje ono od 01.05.2014 - 31.05.2014.

Auto zostaje kupione i 10.05.2014 przerejestrowane w PL. Czy w takiej sytuacji należy zawrzeć nowe OC ( od 10.05.2014 ) czy dalej będzie obowiązywać to miesięczne a dopiero jak się skończy należy zawrzeć nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kolejne pytanie - im człowiek więcej wie tym większa szansa, że nie popełni w przyszłości

> jakiegoś głupstwa

Kto pyta wielbłądzi grinser006.gif

> A jak wygląda sprawa wykupionego na miesiąc na takie auto OC.

Rozumiem, że komis (handlarz) je wykupił?

> Samo ono wygasa czy trzeba do danego TU zgłaszać rezygnację ?

Nie trzeba.

> No i przykładowo.

> Ubezpieczenie jest wykupione na auto jak w temacie czyli na "oryginalnych" niemieckich blachach.

(prawdopodobnie nieważnych dodaj wink.gif )

> Obowiązuje ono od 01.05.2014 - 31.05.2014.

> Auto zostaje kupione i 10.05.2014 przerejestrowane w PL. Czy w takiej sytuacji należy zawrzeć nowe

> OC ( od 10.05.2014 ) czy dalej będzie obowiązywać to miesięczne a dopiero jak się skończy

> należy zawrzeć nowe?

To miesięczne będzie obowiązywało, tylko wczytaj się w warunki takiego ubezpieczenia, żeby nie miał pełno wyłączeń.

Inna sprawa, że czasami w WK wymagają by mieć OC ważne miesiąc (czas oczekiwania na dowód), ale to pewnie da radę przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że komis (handlarz) je wykupił?

dokładnie tak

> Nie trzeba.

czyli samo wygasa waytogo.gif

> To miesięczne będzie obowiązywało, tylko wczytaj się w warunki takiego ubezpieczenia, żeby nie miał

> pełno wyłączeń.

> Inna sprawa, że czasami w WK wymagają by mieć OC ważne miesiąc (czas oczekiwania na dowód), ale to

> pewnie da radę przeskoczyć.

no a czy można zrobić tak, że miesięczne ubezpieczenie będzie jeszcze obowiązywać ale dla świętego spokoju zawrzeć od 10.05.2014 nowe na cały rok ?

Tzn. w okresie 10.05.2014-31.05.2014 auto posiadałoby podwójne OC wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a czy można zrobić tak, że miesięczne ubezpieczenie będzie jeszcze obowiązywać ale dla świętego

> spokoju zawrzeć od 10.05.2014 nowe na cały rok ?

> Tzn. w okresie 10.05.2014-31.05.2014 auto posiadałoby podwójne OC

Można. Nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.