Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę przy kupnie Fiesty MK7


Keengoo

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że citroen saxo z 97r. mojej Matuli powoli ma dość, a kobicina lada chwila będzie w wieku emerytalnym i należy Jej się coś od życia, to postanowiłem pomóc Jej w wyborze auta.

Znalazłem takie oto auto i za godzinę umówiłem się na oględziny...

Na co zwrócić uwagę najbardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trwałe auta. sprawdź to co w każdym - moim zdaniem oglądasz jakąś flotówkę. ten lakier niemetalik

> to lipa, podatny na rysy i matowienie.

no właśnie już obejrzałem - dach porysowany, a całość wypastowana woskiem koloryzującym...

niby był ok, ale jakoś mnie odpychał tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mówiliśmy - ten lakier rysuje Pan oczami w momencie jak Pan na niego patrzy

> Taki trwały! (rysy)

Ciekawe skąd koncerny samochodowe biorą owe lakiery. Mam "Szkodnika" w identycznym kolorze i masakra z tym lakierem . Wystarczy że dłoń bedzie lekko szorstka i już sa rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe skąd koncerny samochodowe biorą owe lakiery. Mam "Szkodnika" w identycznym kolorze i

> masakra z tym lakierem . Wystarczy że dłoń bedzie lekko szorstka i już sa rysy.

to jest najtańszy lakier, dla flot.

Założenie takie, że dla floty pare rysek się nie liczy, a i tak pewnie obkleją go dookoła.

Jak chcesz mieć ładnie to w palecie metalików jest kilka super kolorków wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam, do dwóch lat wstecz też powiem, że co trzeba w samochodzie zrobić to płacili. Nie

> płakali jak inni. Jak użytkownik dbał to tylko brać!

obejrzałem go w miarę dokładnie, ale nie był to egzemplarz miły dla oka sick.gif - czasem jest tak, że wsiadasz do auta i aż nie chce się wysiadać, a ten był taki jakiś dziwny...

a, w momencie gdy powiedziałem miłemu Panu, że prowadzimy warsztat i chcemy fiestę obejrzeć dokładniej, to od razu powiedział, że jedyne co było malowane, to maska zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obejrzałem go w miarę dokładnie, ale nie był to egzemplarz miły dla oka - czasem jest tak, że

> wsiadasz do auta i aż nie chce się wysiadać, a ten był taki jakiś dziwny...

> a, w momencie gdy powiedziałem miłemu Panu, że prowadzimy warsztat i chcemy fiestę obejrzeć

> dokładniej, to od razu powiedział, że jedyne co było malowane, to maska

Po prostu musi być tańszy niż średnia rynkowa wtedy można się napalać, ja tak rozważałem zakup poprzedniego modelu, powiedziałem że daje max 10 000 zł za 2007 rok(chcieli 11 500 zł), była odmowa, to podziękowałem, pytali dlaczego, to powiedziałem, że po prostu więcej wart już nie jest, zbytnio zniszczony lakier + kilka braków typu obudowa lusterka itp. a ludzie myśleli że wygląda jak nowy chyba hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest najtańszy lakier, dla flot.

> Założenie takie, że dla floty pare rysek się nie liczy, a i tak pewnie obkleją go dookoła.

> Jak chcesz mieć ładnie to w palecie metalików jest kilka super kolorków

Sorrki ja mam w metaliku co nie zmienia faktu że jest tandetny

a dokładnie taki

287688283-AAA.JPG

post-50051-14352524035175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorrki ja mam w metaliku co nie zmienia faktu że jest tandetny

> a dokładnie taki

obaczysz ten niebieski niemetalik to przesuniesz swój próg tandetności zlosnik.gif

ja wiem że fordowski lakier to lipa - troche sie bawie polerką - jest miękki, łatwo go przypalić i uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obaczysz ten niebieski niemetalik to przesuniesz swój próg tandetności

> ja wiem że fordowski lakier to lipa - troche sie bawie polerką - jest miękki, łatwo go przypalić i

> uszkodzic.

Miękkie, są a ten niebieski to coś jak czarny laier w hondach - "rysuje się sam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAKIE CUDO dziś oglądałem, ale z zewnątrz, bo sprzedający chory i ma gorączkę...Umówiliśmy się na spokojnie na jutro, że nawet podjedziemy na warsztat, żeby sprawdzić....

Lakier jest w kilku miejscach porysowany, tylny zderzak trochę spękany, a i przedni nie bardzo gra z lewą lampą i błotnikiem (pan przez telefon powiedział, że wymieniał żarówkę i że może źle lampę założył). Prawe lusterko ma połamaną obudowę (ponoć spotkanie z ptakiem)...

Nie wiem, czy te silniki są coś warte, ale żona w korsie ma 1,2 w benzynie i wcale się źle nie zbiera blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [..] a i przedni nie bardzo gra

> z lewą lampą i błotnikiem (pan przez telefon powiedział, że wymieniał żarówkę i że może źle

> lampę założył).

Nietrudno, żeby w tym samochodzie lampa była krzywo założona, bo co jakiś czas trzeba ją wyjąć do wymiany żarówki ( sciana.gif ), a wyjmując nietrudno połamać spinkę, która trzyma lampę od dołu. Jak lampa lampa nie siedzi odpowiednio sztywno to może się ruszać, ociearając krawędź błotnika, aż w końcu przetrze lakier, a potem pojawi się ububienica Fordów - mulher.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 82KM jest chyba najbardziej polecany - 1.4 pije dużo, 1.2 60 za słaby, a 1.6 tylko w topowych

> wersjach.

no to już obejrzany - nie wygląda źle - rzeczywiście jest trochę do zrobienia, a mianowicie:

- tarcze i klocki przód,

- łożysko podporowe półosi napędowej (bardzo głośne i lada chwila się rozleci)

- pasek wielorowkowy (jest spękany)

- klima działa, ale czynnik w cudowny sposób ucieka devil.gif (pan tłumaczył, że dlatego, bo filtrów mu nie wymienili yikes.gifhehe.gif,

- koło zapasowe na flaku (spory gwozdek wystaje wink.gif ),

- i łącznik stabilizatora

Auto kupione na firmę, więc jeśli dogadamy się co do ceny, to wystawią mi f-rę VAT.

I teraz pytanie: czy gdy dostanę f-rę VAT, to muszę płacić podatek od wzbogacenia 2%? i czy w ogóle muszę składać PCC w US ?

Druga sprawa: auto kiedyś było w leasingu, ale rok temu zostało spłacone - czy mogę żądać jakichś dokumentów potwierdzających całkowitą spłatę leasingu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to już obejrzany - nie wygląda źle - rzeczywiście jest trochę do zrobienia, a mianowicie:

> - tarcze i klocki przód,

> - łożysko podporowe półosi napędowej (bardzo głośne i lada chwila się rozleci)

> - pasek wielorowkowy (jest spękany)

> - klima działa, ale czynnik w cudowny sposób ucieka (pan tłumaczył, że dlatego, bo filtrów mu nie

> wymienili ,

> - koło zapasowe na flaku (spory gwozdek wystaje ),

> Auto kupione na firmę, więc jeśli dogadamy się co do ceny, to wystawią mi f-rę VAT.

> I teraz pytanie: czy gdy dostanę f-rę VAT, to muszę płacić podatek od wzbogacenia 2%? i czy w ogóle

> muszę składać PCC w US ?

nic nie musisz - nawet nic zgłaszać.

> Druga sprawa: auto kiedyś było w leasingu, ale rok temu zostało spłacone - czy mogę żądać jakichś

> dokumentów potwierdzających całkowitą spłatę leasingu ?

jak auto ma właściciela w dowodzie tego co ci auto sprzedaje a nie leasing, to nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic nie musisz - nawet nic zgłaszać.

o, fajnie

> jak auto ma właściciela w dowodzie tego co ci auto sprzedaje a nie leasing, to nie

o to mi właśnie chodzi - bo jak jest wciąż leasing, to coś w dowodzie jest wbite, tak ? podobnie jak z kredytem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o, fajnie

> o to mi właśnie chodzi - bo jak jest wciąż leasing, to coś w dowodzie jest wbite, tak ? podobnie

> jak z kredytem ?

no jak leasing to w dowodzie masz firme leasingową a nie tą co ci auto sprzedaje. użytkownika masz wpisanego jako firme co ci auto sprzedaje, ale wlasciciel jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trzeba naprawdę źle założyć tą lampę żeby coś obtarło błotnik nawet jak tą spinke połamiesz, to

> jak reszte mocowań prawidłowo założysz, to nie ma szans.

Niestety szanse są. Kiedyś w zimie, na drodze wymieniałem żarówkę i przy tej akcji połamałem tą %^&* angryfire.gif spinkę. W efekcie sobie lampa chyba trochę latała. Przy następnej wymianie odkręciłem reflektor, a tam na krawędzi błotnika widać goły metal. Zrobiłem zaprawkę, kupiłem nową spinkę i od tego czasu mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety szanse są. Kiedyś w zimie, na drodze wymieniałem żarówkę i przy tej akcji połamałem tą

> %^&* spinkę. W efekcie sobie lampa chyba trochę latała. Przy następnej wymianie

> odkręciłem reflektor, a tam na krawędzi błotnika widać goły metal. Zrobiłem zaprawkę, kupiłem

> nową spinkę i od tego czasu mam spokój.

więc muszę zająć się tematem, bo cenę w końcu ugadałem - dziś mamy finalizować transakcję 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jak leasing to w dowodzie masz firme leasingową a nie tą co ci auto sprzedaje. użytkownika masz

> wpisanego jako firme co ci auto sprzedaje, ale wlasciciel jest inny.

Kurde wczoraj rozmawiałem z Właścicielką i powiedziała mi, że samochód jest na firmę i że go amortyzowała, ale nie pamięta czy księgowała f-rę zakupu auta w leasingu...

Możliwe to ?

Wydaje mi się, że jak w dowodzie jest firma, to f-ra musi być wystawiona ?!? blush.gif

Ok, a jeśli jest na firmę, a Właścicielka nie wystawi f-ry, a tylko spiszemy umową k-s, to kto będzie miał później kłopoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurde wczoraj rozmawiałem z Właścicielką i powiedziała mi, że samochód jest na firmę i że go

> amortyzowała, ale nie pamięta czy księgowała f-rę zakupu auta w leasingu...

> Możliwe to ?

> Wydaje mi się, że jak w dowodzie jest firma, to f-ra musi być wystawiona ?!?

> Ok, a jeśli jest na firmę, a Właścicielka nie wystawi f-ry, a tylko spiszemy umową k-s, to kto

> będzie miał później kłopoty ?

Jeżeli jest na firmę, to fakturę musi wystawić. Jeżeli nie wystawi a znajdą to gdzieś kiedyś, to będzie miałą problem z urzędem skarbowym - chodzi o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli jest na firmę, to fakturę musi wystawić. Jeżeli nie wystawi a znajdą to gdzieś kiedyś, to

> będzie miałą problem z urzędem skarbowym - chodzi o VAT.

ok, okazało się, że auto zostało zdjęte z działalności i jest normalnie zarejestrowane na właścicielkę - spisaliśmy więc umowę K-S - no niestety matula będzie musiała zapłacić podatek 2% w US.

Cenę udało się nieco zbić, a i oponki zimowe jeszcze od nich wymęczyłem 893goodvibes.gif, więc transakcja została sfinalizowana.

Jeszcze wczoraj pozamawiałem wszystkie potrzebne graty, tj.:

-tarcze z klockami, pasek wielorowkowy, łożysko półosi i łącznik stabilizatora i dziś od rana miałem się brać za naprawę, ale pogoda za oknem fatalna, a nie wiem, czy w warsztacie choć jedno wolne stanowisko confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko bardzo przypadło do gustu Matuli - tylko trochę za szybkie zlosnik.gif

ja natomiast zauważyłem brak komputera pokładowego....

można jakimś sposobem "doprogramować" wyświetlanie spalania i temperatury zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> autko bardzo przypadło do gustu Matuli - tylko trochę za szybkie

> ja natomiast zauważyłem brak komputera pokładowego....

> można jakimś sposobem "doprogramować" wyświetlanie spalania i temperatury zewnętrznej ?

Witam,

Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi tutaj: http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/

Edit: MK VII to specyficzne autko: wspomaganie kierownicy, sprzęgło, hamulce, biegi - wszystko pracuje lekko i płynnie stąd pewnie zadowolenie kobiety ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.