Skocz do zawartości

Majówka, majówka...


Rekomendowane odpowiedzi

> Moja jakieś dwa tygodnie też przeszła wszystkie próby diagnosty i była sprawdzana dobre 40 minut.

> Wielkie było moje zdziwienie kiedy we wtorek pojechałem na wymianę hamulców i okazało się że mam

> pękniętą przednią sprężynę i na 99% ta sprężyna nie pękła w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.

> Wychodzi z tego że Pan diagnosta jest ślepy i jestem ciekawy jakie samochody dopuszcza on do

> ruch skoro nie zauważa w samochodzie pękniętej sprężyny.

no tu mozna polemizowac czy w ciagu 2 tyg nie moze wystapic jakeis zjawisko.

Moja tez przeszla badanie tiptop

Nic nie kapie, rudej nie ma ino sie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tu mozna polemizowac czy w ciagu 2 tyg nie moze wystapic jakeis zjawisko.

> Moja tez przeszla badanie tiptop

> Nic nie kapie, rudej nie ma ino sie

Pęknięcie było mocno skorodowane, a ona od badania do wymiany hamulców nie widziała wody i może przejechała z 200 km. Raczej na pewno była pęknięta już na przeglądzie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie myj tak często , bo ci potem reklamacji lakieru nie uznają

> A moja była czysta niezbyt niedługo , bo już na drugi dzień zaczęło lać dobrze chociaż że

> zdążyłem wosk nałożyć .

ta tylko lakieru juz nie widac, ja na rowerze jezdze, a Dominika do pracy.To opel sie rozgrzewa teraz caly czas zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany jest pytanie robił ktoś odgrzybienie ultradźwiękami?

> Jest sens to robić? Są lepsze efekty niż po ozonowanie?

> Czy szkoda kasy na to i lepiej zrobić ozonowanie.

> Zawsze robiłem ozonowanie ale może by sprawdzić jakie są efekty po ultradźwiękach.

Najlepsza metoda to bezpośrednie natryśnięcie pinaki lub płynu czyszczącego na parownik. Niestety jest to często niemożliwe bez ingerencji mechanicznej w obudowę parownika. W Stilo wystarczyło zdjąć boczek tunelu środkowego i nawiercić dziurę w odpowiednim miejscu, za pomocą wężyka aplikowało się środek czyszczący bezpośrednio na parownik, pozostałości odpływały razem ze skroplinami. To była jedyna metoda, która wyeliminowała u mnie na stałe problem "zapachu mokrej szmaty". W Cromie nigdy tego problemu nie maiłem i regularnie co rok stosowałem "granat" Liqui Moly oraz ozonowanie. Ultradźwięki doskonale dają radę w myjkach ultradźwiękowych, tylko w tym przypadku medium przenoszącym i czyszczącym jest ciecz, nie mam pojęcia jak to ma działać, kiedy medium jest powietrze niewiem.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja rano spojrzałem w dokumenty i się zorientowałem że badanie techniczne jestważne do dzis

ja mam do niedzieli. Wiec zyskam 1 dzien😊

a wczoraj do rzeszowa jechalem w ulewie wiec bylo jak na karcherze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dzisiaj

(poznałem po WC hahaha.gifhahaha.gif)

parę kroków wcześniej, w kierunku portu stacjonowała beżowa Croma po FL, chyba jakąś naklejke Piraty czy coś w tym stylu miała.

ejdit:

yanosik a nie pirat biglaugh.gif

DSC0172jp_enarwpx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MimiGS chciałeś kolory porównać??

Kolor można porównać, ale jakość wykonania to już nie 270751858-jezyk.gif Vetta to sam plastik jest - tandetny do tego. Croma zwycięża ten pojedynek biglaugh.gif

> ponoc ludki wiecej mesiow wciagaja niz Facioróf:)

> Kuzyn ma C 6.2 AMG 500 KM, ładne toto i oszczedne nawet:)

Cóż zaleta nowych silników, jak się postara to i ta Vetta w mieście tylko 12l/100km wciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło na rozmyślanie ile Croma ma rezerwy paliwa. Najwięcej zatankowałem do Cromy 54 litry. Przeważnie tankuje zaraz po zaświeceniu rezerwy i wchodzi mi około 50 litrów. Croma ma zbiornik 62 czyli by wychodziło że jest 12 litrów rezerwy więc można przejechać prawie 200 km na rezerwie.

Ile wam przeważnie wchodzi paliwa jak tankujecie pod korek? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie naszło na rozmyślanie ile Croma ma rezerwy paliwa.

Z moich zapisków wynika że najwięcej zatankowałem

59,46 litra po 1000 km tankuje zawsze do pierwszego odbicia... ( najwięcej przejechałem na 1 tankowaniu 1085 km )

Tak więc jeśli zapali się kontrolka to spoko masz jeszcze dużo paliwa... około 11-14 litrów jeśli wskazówka opadnie na same dno to już czas zatankować zlosnik.gif nigdy mi paliwa nie zabrakło więc tak naprawdę nie wiem czy mamy zbiornik 60 litrowy czy tak jak podają 62 czy może 68 litrowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja cromka coś się zdenerwowała i zaczęła kopać prądem . Po przejechaniu parudziesięciu kilometrów przy wysiadaniu w momencie dotknięcia drzwi razi prądem i to zarówno pasażerów jak i kierowcę w zależności kto pierwszy wysiada .Zdarzyło się już wcześniej coś takiego , ale po paru dniach zaprzestała takich praktyk .Jednak po około 2 miesiącach ponowiła atak . Jakieś przebicie ? Czy coś w tym stylu? Złe uziemienie jakieś ? Czy może ktoś spotkał się u siebie z takim zjawiskiem?

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Moja cromka coś się zdenerwowała i zaczęła kopać prądem . Po przejechaniu parudziesięciu kilometrów

> przy wysiadaniu w momencie dotknięcia drzwi razi prądem i to zarówno pasażerów jak i kierowcę

> w zależności kto pierwszy wysiada .Zdarzyło się już wcześniej coś takiego , ale po paru dniach

> zaprzestała takich praktyk .Jednak po około 2 miesiącach ponowiła atak . Jakieś przebicie ?

> Czy coś w tym stylu? Złe uziemienie jakieś ? Czy może ktoś spotkał się u siebie z takim

> zjawiskiem?

Zazwyczaj jest to zależne od ubrania, które masz na sobie, jeśli jednak dotyczy to różnych osób, to stawiam na jakiś środek, którym potraktowałeś karoserię. To "kopanie" jest sutkiem gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto ma zamontowany wideo rejestrator - jak to się sprawuje i co polecacie

Ja mam prestigio roadrunner 505, i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto ma zamontowany wideo rejestrator - jak to się sprawuje i co polecacie

I mi po glowie chodzi, a w Oko wpadl Modecom MC MM 10, malenstwo i ladowanie w uchwycie ma.

Zwlaszcza zasadne, ze byle dres nie powie Ci , ze wjechales mu w tyl skoro....stałes:)

Jakby jeszcze mozna bylo taki filmik uzyc na policji pokazujacy cwaniactwo na drodze...ehhh to by bylo spokojniej nieco.

Ciekawe czy schowaloby sie pod lusterkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to, ciepło ma być do końca tygodnia. Przesiadam się na Suzuki, tam wentylacja działa jak

> szalona

Tutaj bylo do dzis popoludnia po 32 stopnie, a potem zaczelo padac,ale znow przestalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic to, ciepło ma być do końca tygodnia. Przesiadam się na Suzuki, tam wentylacja działa jak

> szalona

Ja dziś wsiadam w aucie chyba +50 włącza się nawiew a tam świerszczyk, chyba w upały punto odpalę bo tam cisza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.