Skocz do zawartości

Problem z gazem


wito99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Otóż od pewnego czasu w punciaku mojej mulher.gif coś złego dzieje się z gazem. Przykładowo jak dojeżdża do świateł i zrzuci z biegu na luz lub trzyma na sprzęgle auto samoczynnie gaśnie, nie jest to notoryczne ale dość częste. Oczywiście niezależne od temperatury silnika bo zdarza się to na zimnym i ciepłym. Dodam że na benzynie ww problem nie występuje. Sterownik w tej instalacji to AC, jest to instalacja I generacji. Problemy zaczęły się około miesiąca temu a przez ostatni rok było ok. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sterownik w tej instalacji to AC, jest to instalacja I generacji.

Jeżeli jest sterownik to II generacja, chyba że o sterowniku mówimy w sensie przełącznika w kabinie. Najprostszą metodą jest podjechanie do gazownika na regulacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba zasłonić wlot powietrza, aby powietrze nie było przez niego wtłaczane. Może kiedyś był

> zasłonięty, albo odwrócony i ktoś go przestawił. Potem trzeba zrobić regulację.

> Pozdr.

Wlot powietrza został odwrócony, regulacja zrobiona i nic, dalej jest to samo. Około miesiąca temu byłem u gazownika coś tam pokręcił, dołożył dodatkową masę i był spokój przez dwa tygodnie a teraz znowu to samo. Ja już nie mam pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlot powietrza został odwrócony, regulacja zrobiona i nic,

A na postoju, po utrzymaniu np. 2500 obr/min przez 5 sekund i puszczeniu gaśnie również?

A w ogóle to napisz jaka instalacja, bo I gen to chyba nie jest, jak tam jakaś elektronika jest...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na postoju, po utrzymaniu np. 2500 obr/min przez 5 sekund i puszczeniu gaśnie również?

> A w ogóle to napisz jaka instalacja, bo I gen to chyba nie jest, jak tam jakaś elektronika jest...

> Pozdr.

Dzisiaj znalazłem chwilkę i sam się przejechałem autem, ww objawy występują tylko przy zimnym silniku. Wystarczy niezależnie od obrotów wcisnąć sprzęgło i od razu obroty lecą w dół i silnik gaśnie. Z wypowiedzi małżonki wynikało że to się dzieje tylko na gazie, ale objaw występuje także na Pb. po samoczynnym zgaśnięciu ciężko jest go uruchomić od razu, jak ciepły to pali od strzała. Sterownik to Stag L Plus, reduktor Lovato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.