Skocz do zawartości

O akumulatorach raz jeszcze bo zgłupiałem


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i czytam i już mętlik mam w głowie totalny...

Od razu dodam, że chodzi o aku do łajby żaglowej bez solara i żadnego wiatraka do części hotelowej (=nie ma uruchamiac silnika-ale może będzie z niego podładowywany lekko jakis altek zdaje 2A jest))

pyt1: technologia Ca/Ca - jej sens, rol, wpływ?

2. Aku ma dawac radę w cykłach głebokiego rozładowywania-którą technologię wybrać?

3.ma wytrzymywać bujanie na łajbie

Kiedyś było prościej do łajb było dwa, trzy produkty opisnae jako Marine i strzała-teraz... zatrzęsienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czytam i czytam i już mętlik mam w głowie totalny...

> Od razu dodam, że chodzi o aku do łajby żaglowej bez solara i żadnego wiatraka do części hotelowej

> (=nie ma uruchamiac silnika-ale może będzie z niego podładowywany lekko jakis altek zdaje 2A

> jest))

> pyt1: technologia Ca/Ca - jej sens, rol, wpływ?

W akumulatorach otwartych powodują mniejszy ubytek wody więc można nazwać je bezobsługowymi. W szczelnych AGM'ach nie ma to znaczenia.

> 2. Aku ma dawac radę w cykłach głebokiego rozładowywania-którą technologię wybrać?

Akumulator AGM lub prawdziwy żelowy (elektrolit z krzemionką).Kwestia ile masz kasy do wydania.

> 3.ma wytrzymywać bujanie na łajbie

Każdy z wymienionych wytrzyma - dzięki "kopercie" w której są płyty.

> Kiedyś było prościej do łajb było dwa, trzy produkty opisnae jako Marine i strzała-teraz...

> zatrzęsienie

Technologia idzie do przodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kwasowy jest praktycznie tylko do uruchamiania silników.

Głupoty wypisujesz! Kwasowy aku tzw. głebokiego rozładowania z powodzeniem współpracuje u mnie z przetwornicą i działa jako źródło zasilania 230V, do oświetlenia i prostych prac w garaż. No i nie pardzo nadaje się do rozruchu silników, bo ma stosunkowo niewielki prad rozruchowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa technologia to: akumulator głębokiego rozładowania (trakcyjny) jeżeli ma wytrzymać kilka sezonów.

Dla wygody zapewne żelowy albo AGM - żeby się elektrolit nie rozlał.

Jak na jeden sezon to zwykły żelowy też da radę ale zakończy żywot szybko.

Oczywiście do żelowych ładowarka mikroprocesorowa, automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty wypisujesz! Kwasowy aku tzw. głebokiego rozładowania z powodzeniem współpracuje u mnie z

> przetwornicą i działa jako źródło zasilania 230V, do oświetlenia i prostych prac w garaż. No i

> nie pardzo nadaje się do rozruchu silników, bo ma stosunkowo niewielki prad rozruchowy.

Moje nie nadają się do rozruchu. Podejrzewam, że pierwszy rozruch by je zniszczył. Taka informacja jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.