Skocz do zawartości

łożysko główki ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak da się sprawdzić czy są one do wymiany? Nie mam centralnej stopki, przy kręceniu kierownica nie ma luzow ale ostatnio przy ostrym hamowaniu przodek mi telepal jakbym miał abs ( nie nie mam uprzedzając odpowiedzi zlosnik.gif) . Ile może kosztować wymiana? Chodzi mi o samą robociznę bo łożyska kupie sam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniałem w Bandicie.

Objawy:

- przy bardzo mocnym hamowania "ABS"

- od czasu do czasu, na dużych dziurach stuki

- "wężykowanie" w zakręcie w dużym złożeniu

- przy skręcie kierownicy 3/4 max w lewo/ prawo i wciśniętym hamulcu przednim wyczuwalne były luzy przy "bujaniu" przód/tył

- przy kierownicy na wprost niby było ok.

- przy v.max 2oo łapało "shimmy"

- nierównomierny opór przy kręceniu kierownicą. Na centralce to dużo łatwiej wychwycić. Nie mając, jedz do pierwszego lepszego warsztatu samochodowego gdzie ustawiają zbieżność. Postaw koło "na krążku" ( platforma z ruchomą w poziomie głowicą) i poruszaj.

W Bandicie "N" serwisy życzyły sobie między 100-200zł za wymianę sciana.gif

U mnie łożysko dolne było w rozpaczliwym stanie. Górne OK. Wymieniłem oba. Koszt koło 120zł za "średnią" półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łożyska wymienione, ale szczerze to nie widzę różnicy w prowadzeniu motonga icon_rolleyes.gif

Poza tym się dowiedziałem ze rama była prostowana bo są ślady grzania palnikiem, cóż tak to jest jak lajkonik jedzie kupować motór sam oslabiony.gif na szczęście idzie prosto i w sumie mam to w dUUpie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dlatego też, troszkę czasu mi zeszło zanim znalazłem dla siebie nie kombinowanego Bandita 98r (uparłem się na ten rocznik). A długo szukałem egzemplarza, gdzie rama, spawy nie były ruszane, moto nie malowane, a stan techniczny wróżył pszyszłość.

To samo było z SV kumpla, jak nie serwisowane, to igiełki z "rajchu" gdzie żywcem było widać, że ktoś już kombinował przy ramie, a podobno w SV się nie da, bo "ameliniowa" zlosnik.gif

Problemy po "prostowaniu" pojawiają się przy dużych obciążeniach, wtedy niestety, moto potrafi zachowywać się "drażliwie" frown.gif

Znajomy tak się szybko pozbył XJ600. Moto po załadowaniu kufrów z dwoma osobami przy hamowaniu ostrzejszym i na zakrętach sprawiało wrażenie zbudowanego z "plasteliny". Zawias, opony, główka ramy, przegląd tylnego zawieszenia, bez rezultatów :/

Kolejny egzemplarz xj 600 już nie sprawiał takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Jak da się sprawdzić czy są one do wymiany? Nie mam centralnej stopki, przy kręceniu

> kierownica nie ma luzow ale ostatnio przy ostrym hamowaniu przodek mi telepal jakbym miał abs

> ( nie nie mam uprzedzając odpowiedzi ) . Ile może kosztować wymiana? Chodzi mi o samą

> robociznę bo łożyska kupie sam

Potrzebujesz jeszcze jedna osobe do pomocy.

Kolega siada, wciska przedni hamulec i mocno buja ...Ty podkladasz dlon (palce) po gorna polke i starasz sie wyczuc pukanie. Im glosniejsze ..tym szybciej nalezy wymienic lozysko.

Uwaga .. to pukanie (przy wcisnietym przednim i mocnym bujaniu przod-tyl) moze byc mylone z pukaniem na zaciskach z konczacymi sie klockami (zaciski podobnie pukaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kierownica nie ma luzow ale ostatnio przy ostrym hamowaniu przodek mi telepal jakbym miał abs

> ( nie nie mam uprzedzając odpowiedzi ) .

Telepać może także z powodu mocno wyząbkowanej przedniej opony. Mój przód też się nieco niestabilnie zachowuje przy hamowaniu, jak zerknąłem na oponę, to wszystko było już jasne grinser006.gif Jeśli sam nie jesteś pewien, podjedź do moto-gumiarza, zanim przejrzysz net w poszukiwaniu super okazji na łożyska grinser006.gifok.gif

Oczywiście objawy mogą się nakładać - i wyząbkowana opona i wyrobione łożyska ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile na nich zrobiłeś?

> BTW na wiosnę, któryś z kolegów tu pisał o nowych oponach przy których moto mu pływało...może coś z

> tych rzeczy

ale u mnie wszystko jest w porządku. Po prostu musiałem mieć minimalny luz gdyż tylko raz wydawało mi się ze coś jest nie tak. Ale wymieniłem profilaktycznie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To widocznie mam szczęście w nieszczęściu bo motocykl idzie jak po sznurku czy jadę 60 czy 160

Znajomy teraz wraz z "drewnem na zimę" dostał gratis Fazera 1000 zlosnik.gif

Chłopaki już odwinęli maszynę, powymieniali co trza, a chłop się cieszy, że zaoszczędził 20-30% względem ceny rynkowej.... póki co V-max nie testował, ale dwa-dwa idzie bez bólu i niespodzianek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja zapytam czy zawsze w wypadku luzu na tym łożysku zachodzi konieczność jego wymiany

> Przecież tam są łożyska stożkowe-nie wystarczy skasowanie luzu nakrętką

można, ale po pierwsze moje było przegrzane a po drugie nie lubię półśrodków wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja zapytam czy zawsze w wypadku luzu na tym łożysku zachodzi konieczność jego wymiany

nie zawsze

> Przecież tam są łożyska stożkowe-nie wystarczy skasowanie luzu nakrętką

moze byc juz tak skasowany ze sie ledwo obraca kierownica wink.gif - tak bylo u mnie, dokrecanie bardzie kasowalo luz oraz mozliwosc obracania wink.gif . Wymienilem i swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.