Skocz do zawartości

dwumasa - reklamacja


QuBeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sytuacja. Wykitował silnik 2.0 TDCi. Będzie przekładka słupka no i przy okazji można wymienić coś z osprzętu. Do sedna - po wyjęciu przez mechanika dwumasy, zdiagnozował że nadaje się ona do wywalenia (gdy auto jeździło były symptomy typu - delikatne dzwonienie ustające po wciśnięciu sprzęgła). Dwumas miał przejechane ok. 40 tys km i raptem 10 miesięcy. Czy to normalne że on się tak szybko rozleciał? Czy jest szansa reklamować coś takiego? Czy ktoś przerabiał taki temat, jak przeprowadzić proces reklamacji żeby była ona skuteczna...? Z góry dzięki za odpowiedzi 20.GIF

ps. uwagi typu - kierowca dupa i zajechał sprzęgło możemy odrzucić z góry wink.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. uwagi typu - kierowca dupa i zajechał sprzęgło możemy odrzucić z góry

nie uda ci się tego reklamować .... Podstawa. masz pieczątki montażu i demontażu na karcie gwarancyjnej do dwumasy (o ile taką dostałeś) . Pewnie nie . Reklamować można jedynie defekty wykryte bezpośrednio po montażu , po 40 kkm nikt ci takiej reklamacji nie uzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie uda ci się tego reklamować .... Podstawa. masz pieczątki montażu i demontażu na karcie

> gwarancyjnej do dwumasy (o ile taką dostałeś) . Pewnie nie . Reklamować można jedynie defekty

> wykryte bezpośrednio po montażu , po 40 kkm nikt ci takiej reklamacji nie uzna.

Mhm, okej.... generalnie mechanik który to montował będzie próbował to reklamować. Czyli generalnie sprawa jest dla nas na straconej pozycji, czy jest jakiś manewr który można spróbować wykonać...? Tak czy inaczej będzie nowy dwumas zakładany, tylko no nie jest to normalne że ten rozwalił się w takim tempie.... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko no nie jest to

> normalne że ten rozwalił się w takim tempie....

Oczywiście, że jest...

Wszystko zależy od stylu jazdy.... w tym wypadku widać, że kierowca nie oszczędzał auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że jest...

> Wszystko zależy od stylu jazdy.... w tym wypadku widać, że kierowca nie oszczędzał auta...

No ja tym nie jeździłem, ale kierowca z tych lepszych jest. Może jakiś trefny egzemplarz był.... heh, no nic - dzięki za odpowiedzi ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja tym nie jeździłem, ale kierowca z tych lepszych jest. Może jakiś trefny egzemplarz był....

> heh, no nic - dzięki za odpowiedzi

Generalnie jeśli jest książka gwarancyjna , to wpisać przebieg demontażu około 100km po montażu z pieczątkami serwisu montującego część. Niewiele to da, ale zawsze coś. 40 kkm to jakiś minimum rok użytkowania. Nie chce być wyrocznią , ale szanse bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie jeśli jest książka gwarancyjna , to wpisać przebieg demontażu około 100km po montażu z

> pieczątkami serwisu montującego część. Niewiele to da, ale zawsze coś. 40 kkm to jakiś minimum

> rok użytkowania. Nie chce być wyrocznią , ale szanse bliskie zeru.

Dzięki, nowe już w drodze - przekażę to co tu się dowiedziałem i zobaczymy czy będzie jakaś walka czy nie.... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki, nowe już w drodze - przekażę to co tu się dowiedziałem i zobaczymy czy będzie jakaś

> walka czy nie....

Mój mechanior dwa razy składał reklamację tłukącego dwumasu i dwa razy się udało. Niestety nie znam szczegółów czasowych, ale musiał założyć klientowi drugi komplet kupiony za własne pieniądze i odzyskał kasę z reklamacji. Niestety za ponowny demontaż i montaż nic nie dostał. Oba zestawy brane z IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój mechanior dwa razy składał reklamację tłukącego dwumasu i dwa razy się udało. Niestety nie znam

> szczegółów czasowych, ale musiał założyć klientowi drugi komplet kupiony za własne pieniądze i

> odzyskał kasę z reklamacji. Niestety za ponowny demontaż i montaż nic nie dostał. Oba zestawy

> brane z IC.

A możesz dowiedzieć się od niego o jakieś szczegóły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A możesz dowiedzieć się od niego o jakieś szczegóły??

Oczywiście, jutro napiszę co i jak. Wiem, że zwrot gotówki nie nastąpił od razu, tylko koła trafiły do producenta i zostały przebadane, więc wychodzi na to, że sprzedają buble. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że LUK musi refurbished'ować takie koła, bo jak poczytasz o wadliwych nowych kołach to trochę tego się trafia.

Najlepsze jest to, że obydwa zestawy pochodziły z tego samego auta i jak ostatnio spotkałem ten samochód u niego w warsztacie, to dwumas znów tłukł. Pacjent to Vectra 1.9 CDTI 120KM.

Mechanik od wielu lat pracuje w ASO i nigdy im się trafiła wadliwa sztuka w robocie, mimo iż elementy LUKa różnią się z wyglądu od tych z sieci detalicznej tym, że mają wybite logo producenta auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez 40kkm to można każdy element w samochodzie rozwalić swoją jazdą, a co dopiero koło dwumasowe.

> Ta reklamacja to chyba jakiś żart

Reklamacja to nie żart.

Miałem podobny objaw w Passacie - dzwoniła dwumasa na biegu P.

Wymienili w ASO bez mrugnięcia okiem ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reklamacja to nie żart.

> Miałem podobny objaw w Passacie - dzwoniła dwumasa na biegu P.

> Wymienili w ASO bez mrugnięcia okiem

Ale Twój VW chyba był salonowy i serwisowany w tym ASO hmm.gif

A nie ze dwumase ktoś inny sprzedal, ktoś inny montowal, teraz wymontowal i chce reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.