Skocz do zawartości

Szukam butów


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam butów, budżet koło 400, może 500. Buty na miasto, dalekiej turystyki na razie nie uprawiam. Mogą być krótsze.

No i najważniejsze

1. Ochraniały dobrze stopę w razie wypadku

2. Noga się nie gotowała w lato, wiem że gore tex to nie będzie, ale żeby trochę oddychały

3. Wytrzymywały z 30 minut w deszczu

4. Trwałe, żeby po sezonie się nie rozleciały

5. Nowe

Ma ktoś coś sprawdzonego? Na razie z tego co patrzyłem na budżet łapie się Adrenaline i część modeli z Modeki, Rebelhorn, Buse.

Aha nie patrzcie na razie że to na skuter, z czasem się pojawi i moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam butów, budżet koło 400, może 500. Buty na miasto, dalekiej turystyki na razie nie uprawiam.

> Mogą być krótsze.

> No i najważniejsze

> 1. Ochraniały dobrze stopę w razie wypadku

> 2. Noga się nie gotowała w lato, wiem że gore tex to nie będzie, ale żeby trochę oddychały

> 3. Wytrzymywały z 30 minut w deszczu

> 4. Trwałe, żeby po sezonie się nie rozleciały

> 5. Nowe

> Ma ktoś coś sprawdzonego? Na razie z tego co patrzyłem na budżet łapie się Adrenaline i część

> modeli z Modeki, Rebelhorn, Buse.

> Aha nie patrzcie na razie że to na skuter, z czasem się pojawi i moto.

we wtej cenie to ja bym dozbieral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> we wtej cenie to ja bym dozbieral

czy ja wiem, kurtke mam za 650, spodnie za 450 i z obu jestem zadowolony, teraz śmigam w turystykach górskich z gore i poza wyglądem jest ok wink.gif, nie licząc oczywiście braku ochrony

Jakoś średnio mi się chce wydawać więcej, chyba, że rzeczywiście taka bryndza w tej cenie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Rebelhorn street, narazie dużo nie natrzaskałem kilomentów ale noga mi się nie gotuje podczas jazdy i są bardzo wygodna w chodzeniu. W deszczu też nie jeździłem. Tylko wyczytałem na necie że powinny te 30 min wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air Plusy spełniają z nawiązką wszystkie Twoje wymagania (poza ceną).

Bez najmniejszego problemu da się je wyrwać sporo taniej niż w tym sklepie, ale nadal to będzie oscylowało w okolicach 600zł.

Niemniej jednak buty są na prawdę godne polecenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałęm czegoś w podobnym budżecie, ale dla mnie warunkiem było żeby były jak najbardziej normalne, żeby dało sie zsiąść ze skutera i gdzieś pójść do ludzi nie wyglądając jak idiota (no offence zlosnik.gif ).

Mój wybór padł na wrzucone przez RSSSS Alpinestars Fastlane. Za dużo doświadczeń z nimi nie mam, ale w czasie jazdy przy +20 paru noga się nie gotuje, ale już jak użyłem ich jak butów w tych samych warunkach (zostawiłem skuter w serwisie i wracałem SKM z Rembertowa do centrum) to było mi gorąco. Ale dramatu nie było smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja szukałęm czegoś w podobnym budżecie, ale dla mnie warunkiem było żeby były jak najbardziej

> normalne, żeby dało sie zsiąść ze skutera i gdzieś pójść do ludzi nie wyglądając jak idiota

> (no offence ).

> Mój wybór padł na wrzucone przez RSSSS Alpinestars Fastlane. Za dużo doświadczeń z nimi nie mam,

> ale w czasie jazdy przy +20 paru noga się nie gotuje, ale już jak użyłem ich jak butów w tych

> samych warunkach (zostawiłem skuter w serwisie i wracałem SKM z Rembertowa do centrum) to było

> mi gorąco. Ale dramatu nie było

Orientujesz się gdzie w Warszawie można je obejrzeć / przymierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miasto używam Probiker Active, dałem za nie w zimie bodaj 120 zł. Piszą, że przemakają, mi nie przemokły, impregnat za 5 zł. jest kluczem. Jeżdżąc na skuterze masz ochronę na zalewanie od spodu, a narażony jesteś na nachlapywanie z góry przez auta. Sztywne w kostce, dobrze wykonane, śmiało można dreptać po mieście.

Na trasy używam TCX S-Sportour, kosztowały mnie coś ponad 500 zł. Wodobeszczelne z natury plus impregnat. Chodzenie też nie sprawia kłopotów.

Podejmując decyzje, spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie ile razy Ty lub ile razy ktoś z naszych forumowiczów "użył" sliderów (nie licząc wywrotek)? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy mozecie cos powiedziec jak w rzeczywistosci wyglada kwestia ochrony palcow w tych butach?

> Na tym filmiku (2:23) wyglada jakby nie bylo tam zadnego protektora:

>

nie ma, protektory są na pięcie i z boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma, protektory są na pięcie i z boku

Okazuje się, ze Fastlane'ow już nie robią - na 2014 r. zastapil je model Faster.

Jak przyjdzie nowa dostawa towaru MY 2014 w tym m.in rekawice to wybiorę się obejrzeć / przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okazuje się, ze Fastlane'ow już nie robią - na 2014 r. zastapil je model Faster.

> Jak przyjdzie nowa dostawa towaru MY 2014 w tym m.in rekawice to wybiorę się obejrzeć /

> przymierzyć.

Ogladalem zarówno Faster jak i Fast Lane - z plusow to na pewno ladny wygląd i lekka waga, natomiast ogolne wrazenie było takie ze oferują poziom bezpieczeństwa niewiele lepszy od przeciętnej pary adidasow grinser006.gif Podeszwa również raczej z tych węższych - nie wiem na ile zapewnia stabilność przy podparciu cięższego motocykla a i przy chodzeniu nie była zbyt wygodna. Obejrzalem dzisiaj jeszcze kilka innych par butow i ostatecznie chyba się zdecyduje na Daytona Journey XCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogladalem zarówno Faster jak i Fast Lane - z plusow to na pewno ladny wygląd i lekka waga,

> natomiast ogolne wrazenie było takie ze oferują poziom bezpieczeństwa niewiele lepszy od

> przeciętnej pary adidasow Podeszwa również raczej z tych węższych - nie wiem na ile zapewnia

> stabilność przy podparciu cięższego motocykla a i przy chodzeniu nie była zbyt wygodna.

> Obejrzalem dzisiaj jeszcze kilka innych par butow i ostatecznie chyba się zdecyduje na Daytona

> Journey XCR.

i dlatego najlepiej samemu pójść i pomacać zlosnik.gif

Ja np. nie mam cięższego motocykla tylko małego pierdzika zlosnik2.gif a normalny wygląd był dla mnie priorytetem. Do tego jedyne buty za kostkę jakie miałem do tej pory to zimowe HiMountain a tak zapierniczam w krótkich zamszowych pumach lub sparco do auta, wiec dla mnie te niewielkie wzmocnienia FastLane'ów to i tak niesamowity progres hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i dlatego najlepiej samemu pójść i pomacać

> Ja np. nie mam cięższego motocykla tylko małego pierdzika a normalny wygląd był dla mnie

> priorytetem. Do tego jedyne buty za kostkę jakie miałem do tej pory to zimowe HiMountain a tak

> zapierniczam w krótkich zamszowych pumach lub sparco do auta, wiec dla mnie te niewielkie

> wzmocnienia FastLane'ów to i tak niesamowity progres

100% racji ze w tych tematach dobre macanko to podstawa ok.gif

Mnie się Fast Lane / Faster b. podobają i generalnie pasowały by do zamówionych rękawic Alpinestars SP-2 natomiast w konfrontacji z tymi Daytona mam pewność ze warto doplacic te kilkaset złotych więcej. Co nie znaczy ze sa idealne - np. w porównaniu do ww. butow Alpinestars te Daytona maja wygląd zimowych papuci biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobry but ale czysto sportowy, dlugo to w nich nie wytrzymasz

No, ja też daleko nie jeżdżę. Mój rekord to jak na razie 500 km na dzień.

Jeździłem w nich trzy razy po mieście i chyba będzie ok - muszę się trochę do nich przyzwyczaić, one do mnie grinser006.gif

Od nowa uczę się jeździć bo inaczej się czuje hamulec i zmienia biegi.

Mam nadzieję, że będzie dobrze - kupowałem oczami zlosnik.gif

A zawsze mogę się przeprosić ze starymi (nie)dobrymi falco sirius grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może mało w temacie ale się pochwalę.

> Kupiłem sobie właśnie wymarzone buty - sidi vortice. Są piękne

Też je chciałem, niestety za chuda noga i musiały Alpiny Superteki frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainers Titanium

t_s24_titanium_183.jpg

Mam takie, zaczynają się rozwalać, ale po trzecim sezonie kilku szlifach i glebach, w deszczu też sporo jeździły, także właściwie spełniają wszystkie postawione warunki(zastanawiam się odrobinę nad komfortem termicznym, ale nigdy się w nich jakoś specjalnie nie gotowałem) i do tego są bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rainers Titanium

> Mam takie, zaczynają się rozwalać, ale po trzecim sezonie kilku szlifach i glebach, w deszczu też

> sporo jeździły, także właściwie spełniają wszystkie postawione warunki(zastanawiam się

> odrobinę nad komfortem termicznym, ale nigdy się w nich jakoś specjalnie nie gotowałem) i do

> tego są bardzo wygodne.

ciekawe, ale w Warszawie nigdzie ich nie widzę frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.