Skocz do zawartości

Mocowanie huśtawki w futrynie


open

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam zadanie zamontować huśtawkę dla malucha, najlepiej w futrynie drzwi.

Futryny są drewniane, dosyć stare, jedne standardowe 80, inne dużo szersze - haki mają być w kilku miejscach.

Teraz konkrety - jaką technikę wybrać?

1. Drążek rozporowy (taki do podciągania) - ale to do mnie nie nie przemawia, wydaje się, że w drewnianej futrynie nie będzie stabilnie, poza tym pewnie nie ma drążków na podwójne drzwi.

2. Haki wkręcane w drewno, czyli rodzaj wkrętu zakończony "ślimakiem" - czy to wytrzyma?

3. Haki z podkładką i nakrętką. Tutaj trzeba przewiercić się na wylot i zakręcić ale rozbijając ścianę nad futryną. Chyba że coś takiego można montować "w poziomie", czyli wiercić w futrynie równolegle do podłogi?

Aha, jestem fanem kotew chemicznych ale zdaje się, że one nie bardzo nadają się do drewna? Ewentualnie wybrać dłuuuugi hak, aby wszedł w beton nad futryną i tam dać kotwę chemiczną...

Ktoś coś podpowie? Dzieciak na razie lekki i mały ale ma być solidnie i przyszłościowo...

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli futryna mocno siedzi w otworze to rozporowy spokojnie powinien dać radę.

Jeśli nie chcesz rozporowego a ma być solidnie to przez futrynę wbijaj się w beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie wiekszy, to w drzwiach za malo miejsca bedzie do hustania, wiec odradzam "rozwiazanie przyszlosciowe". Moze lepiej haki w suficie w malo kolizyjnym miejscu w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś coś podpowie? Dzieciak na razie lekki i mały ale ma być solidnie i przyszłościowo...

solidnie i przyszłościowo to się nie montuje huśtawek w futrynach drzwi wink.gif

ale jeśli już to tylko długie haki, które będą zakotwione w nadprożu - nie wiem tylko z czego jest zrobione, bo z tego co piszesz to wygląda na stare budownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Haki wkręcane w drewno, czyli rodzaj wkrętu zakończony "ślimakiem" - czy to wytrzyma?

W zupełności. Miliony dzieci się tak huśtały i przeżyły.

Później wykręcisz, zaszpachlujesz otworki, zamalujesz i zapomnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zupełności. Miliony dzieci się tak huśtały i przeżyły.

> Później wykręcisz, zaszpachlujesz otworki, zamalujesz i zapomnisz.

to zależy, z czego jest ta futryna. Czasem było tak, że u góry dawali deskę wypełniającą o grubości ok 10 mm. W takie coś ja bym się nie odważył nic wkręcić, bo ja się z zasady oprócz tych milionów troszczę o swoje jedno wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ewentualnie wybrać dłuuuugi hak, aby wszedł w beton nad futryną i tam dać kotwę chemiczną...

Tak właśnie zrobiłem i spełnia to swoje zadanie doskonale od dwóch lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć, mam zadanie zamontować huśtawkę dla malucha, najlepiej w futrynie drzwi.

> Futryny są drewniane, dosyć stare, jedne standardowe 80, inne dużo szersze - haki mają być w kilku

> miejscach.

> Teraz konkrety - jaką technikę wybrać?

> 1. Drążek rozporowy (taki do podciągania) - ale to do mnie nie nie przemawia, wydaje się, że w

> drewnianej futrynie nie będzie stabilnie, poza tym pewnie nie ma drążków na podwójne drzwi.

> 2. Haki wkręcane w drewno, czyli rodzaj wkrętu zakończony "ślimakiem" - czy to wytrzyma?

> 3. Haki z podkładką i nakrętką. Tutaj trzeba przewiercić się na wylot i zakręcić ale rozbijając

> ścianę nad futryną. Chyba że coś takiego można montować "w poziomie", czyli wiercić w futrynie

> równolegle do podłogi?

> Aha, jestem fanem kotew chemicznych ale zdaje się, że one nie bardzo nadają się do drewna?

> Ewentualnie wybrać dłuuuugi hak, aby wszedł w beton nad futryną i tam dać kotwę chemiczną...

> Ktoś coś podpowie? Dzieciak na razie lekki i mały ale ma być solidnie i przyszłościowo...

Haki 8mm z gwintem do drewna można wkręcić w futrynę o ile belka pozioma futryny ma grubość> od długości gwintu. Spokojnie wystarczy do huśtania dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.