Skocz do zawartości

Moduł komfortu


mariush1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zwariowała mi chyba centralka od komfortu - drzwi ryglują się kiedy chcą, szyby też działają w sobie tylko znanej sekwencji. Gdzie jest zamontowana ta centralka i czy można ja podmienić z dowolnej wersji silnikowej i wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> zwariowała mi chyba centralka od komfortu - drzwi ryglują się kiedy chcą, szyby też działają w

> sobie tylko znanej sekwencji. Gdzie jest zamontowana ta centralka i czy można ja podmienić z

> dowolnej wersji silnikowej i wyposażenia?

znajduje sie ona pod boczkiem w drzwiach przednich po bou stronach. Mozna wymienic nie zaleznie od silnika ale co do wypos. to juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> zwariowała mi chyba centralka od komfortu - drzwi ryglują się kiedy chcą, szyby też działają w

> sobie tylko znanej sekwencji. Gdzie jest zamontowana ta centralka i czy można ja podmienić z

> dowolnej wersji silnikowej i wyposażenia?

czekaj , centralka czy moduł komfortu ?

moduł jest chyba pod tylna kanapą na środku, centralki tak jak Kraz napisał pod boczkami drzwi.

edyta:

to znalazłem na innym forum:

kolego rozbierz boczek kierowcy i popatrz czy na wtyczkach od modułu centralnego zamka nie ma czasem śniedzi - moduł też możesz rozkręcić i przeczyścić (w drzwiach pasażera też jest), następnie wtyczki w słupkach, na koniec możesz zajrzeć do modułu komfortu (pod tylną kanapą)

pisał jaro190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj , centralka czy moduł komfortu ?

Raczej moduł - wszystkie zamki zamykają się jednocześnie więc to "mózg" szwankuje smile.gif. Pod tylną kanapą, jakoś nie rzuciło mi się do tej pory w oko, chyba że jest pod plastikowym deklem ale on osłania chyba dojście do pompy paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej moduł - wszystkie zamki zamykają się jednocześnie więc to "mózg" szwankuje . Pod tylną

> kanapą, jakoś nie rzuciło mi się do tej pory w oko, chyba że jest pod plastikowym deklem ale

> on osłania chyba dojście do pompy paliwa...

pod wykładzina na środku kanapy, poszukam obrazka, ale nie wiem czy wszystkie wersje to miały. do wcześniejszego posta dodałem info z innego forum, tam tez lokalizuja moduł pod kanapą.

tak wygląda sam moduł

moduł luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, jak wiem gdzie go namierzyć, to znajdę. W przypadku podmiany będzie hulał od razu czy trzeba go

> jakość z siecią "ożenić"?

nie mam pojęcia, ale to idzie pewnie przez CAN więc pewnie trza żenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie czegoś takiego nie ma.

No właśnie też się zaczynam zastanawiać czy mam bo moja wersja wyposażenia jest iście spartańska. A jeśli nie byłoby rozbudowanego modułu to sterowanie zamkiem i domykanie szyb odbywa się tylko z centralek w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie też się zaczynam zastanawiać czy mam bo moja wersja wyposażenia jest iście spartańska. A

> jeśli nie byłoby rozbudowanego modułu to sterowanie zamkiem i domykanie szyb odbywa się tylko

> z centralek w drzwiach?

Ja mialem okna, drzwi, lusterka wszystko sterowane z modulu.

Jakie masz wyposazenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mialem okna, drzwi, lusterka wszystko sterowane z modulu.

> Jakie masz wyposazenie?

Dziwne bo u mnie pod tylna kanapa nie było żadnego modulu, mimo tego zamek z pilota działał, szyby działały, do.tkanie działało, wycieraczki działały itp. Dynamic 2002 rok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne bo u mnie pod tylna kanapa nie było żadnego modulu, mimo tego zamek z pilota działał, szyby

> działały, do.tkanie działało, wycieraczki działały itp. Dynamic 2002 rok:)

Moze rocznikowo przekladali elektronike, co by potem drzwi nie rozbierac..

U mnie w 2003 juz byl pod kanapa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne bo u mnie pod tylna kanapa nie było żadnego modulu, mimo tego zamek z pilota działał, szyby

> działały, do.tkanie działało, wycieraczki działały itp. Dynamic 2002 rok:)

A to nie jest przypadkiem tak, że wszystkim steruje body komputer a centralki w drzwiach tudzież pod kanapą tylko "rozdzielają" sygnały z CAN do poszczególnych urządzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko "rozdzielają" sygnały z CAN do poszczególnych urządzeń?

Nie, magistrala CAN nie ma jednostki nadrzędnej, wszystkie moduły wysyłają sygnały do CAN i dany sygnał wszystkie odbierają, a wykonuje ten którego komunikat dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.