Skocz do zawartości

Pytanie do tych co jeżdżą na 50tkach


Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest taka pogoda jak teraz jeździcie w letnich ubraniach (w sensie koszulka z krótkim rękawem i krótkie spodenki) czy jednak zakładacie kurtkę i długie spodnie?? Niby prędkości niewielkie niewiem.gifhmm.gif, nawet rowerzyści Nas wyprzedzają ooniee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest taka pogoda jak teraz jeździcie w letnich ubraniach (w sensie koszulka z krótkim rękawem i

> krótkie spodenki) czy jednak zakładacie kurtkę i długie spodnie?? Niby prędkości niewielkie ,

> nawet rowerzyści Nas wyprzedzają

kolega jezdzil w jeansach i kurteczce. Po swoim pierwszym szlifie, piaseczek na luku, predkosc prawie maksymalna grinser006.gif, dzisiaj odebral paczke z tanimi ciuchami motocyklowymi - za komplet z allegro czyli spodnie z protektorami i kurtke dal 1kpln.

Ze strat po tym szlifie to kurtka i jeansy do wywalenia, on podrapany lokiec i bark i posiniaczony bok. Poza tym przestal sie nasmiewac z mojego ubioru wink.gif

btw. kask tez wymienia z otwartego na integrala grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę 125 ale vmaxy na razie do 70 (czyli tyle co 50cmm odblokowane) i jeżdżę w full ubiorze

może bym się skusił na letni ubiór po jakiś wioskach gdzie jedno auto na godzine przejedzie, ale w Warszawie duża szansa na zrobienie sobie kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja jeżdżę 125 ale vmaxy na razie do 70 (czyli tyle co 50cmm odblokowane) i jeżdżę w full ubiorze

> może bym się skusił na letni ubiór po jakiś wioskach gdzie jedno auto na godzine przejedzie, ale w

> Warszawie duża szansa na zrobienie sobie kuku

I buty!!! old.gif

Kolega z fabryki zaczął jeździć w motobutach po tym, jak przy niemalże zerowej szybkości miał trąca z autem. Stopa pęknięta w kilku miejscach, gips/usztywnienie przez kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I buty!!!

> Kolega z fabryki zaczął jeździć w motobutach po tym, jak przy niemalże zerowej szybkości miał

> trąca z autem. Stopa pęknięta w kilku miejscach, gips/usztywnienie przez kilka tygodni.

Mi przy takim tryknięciu wyrwało stopę ze stawu i obróciło o 180 stopni oslabiony.gif

Dziwnie to wyglądało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak jest taka pogoda jak teraz jeździcie w letnich ubraniach (w sensie koszulka z krótkim rękawem i

> krótkie spodenki) czy jednak zakładacie kurtkę i długie spodnie?? Niby prędkości niewielkie ,

> nawet rowerzyści Nas wyprzedzają

Kurtka, długie spodnie i buty ponad kostkę. ok.gif Niby 50-ka na liczniku ale lepiej mieć tylko siniaki niż pościeraną skórę 20.GIFok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w jeansach/bojówkach - ogólnie zwykłych spodniach...

Kurtka motocyklowa z powypinanymi wszystkimi podpinkami - jest w sam raz przewiewnie...

Rękawiczki skórzane...

Kask integral - co prawda nie najwyższej klasy, ale...

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczające, żeby w razie W zabrakło skóry na d..pie do przeszczepu.

Wiesz to zawsze jest dylemat...

Prezes firmy w której pracuje jeździ skuterem hondy 125 cm3 w marynarce pod krawatem....

ja po mieście nie rozwijam prędkości większych niz on a zawsze nakładam kurtkę...

I sam nie wiem czy kusi mnie skuter czy nie....

Choc generalnie z uwagi na to że do pracy mam 4,5 km jeżdże rowerem... 15 minut do pracy 17 minut z pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I buty!!!

> Kolega z fabryki zaczął jeździć w motobutach po tym, jak przy niemalże zerowej szybkości miał

> trąca z autem. Stopa pęknięta w kilku miejscach, gips/usztywnienie przez kilka tygodni.

Buty zdecydowanie zlosnik.gif Moja przygodę z 2oo zacząłem od złamania sobie nogi przy użyciu skutera - przy prędkości praktycznie zerowej, na podjeździe. Udało mi się skuter przewrócić na nogę - efekt - pęknięcie śródstopia. Więc teraz buty to podstawa.

A koleżanka której potem ten skuter sprzedałem zablokowała koło na piaseczku a nieszcześliwie, była ubrana w letnią sukienkę.. Predkość minimalna ale oglądanie jej rąk i nóg to nie był zbyt miły widok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I buty!!!

> Kolega z fabryki zaczął jeździć w motobutach po tym, jak przy niemalże zerowej szybkości miał

> trąca z autem. Stopa pęknięta w kilku miejscach, gips/usztywnienie przez kilka tygodni.

Ale co taki but jest w stanie zmienić, przecież nie jest z betonu, rozumiem kurtkę, spodnie w razie upadku chronią przed otarciem. Jazda w klapkach to głupota ale porządne skórzane adidasy na skuter to chyba powinny wystarczyć. Bynajmniej ja w takich jeżdżę, może nie jest to do końca dobre, ale ubieranie się w cały osprzęt,żeby podjechać 8 km do pracy to by mi całą przyjemność jazdy odebrało. A tak kurtkę mam w kufrze zakładam na grzbiet, na nogach dżinsy i adidasy i jadę. Nie wiem czy to ochroni mnie ale myślę, że to taki złoty środek coby na goło nie jeździć z jednej strony i w zbroi z drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co taki but jest w stanie zmienić, przecież nie jest z betonu, rozumiem kurtkę, spodnie w razie

> upadku chronią przed otarciem. Jazda w klapkach to głupota ale porządne skórzane adidasy na

> skuter to chyba powinny wystarczyć. Bynajmniej ja w takich jeżdżę, może nie jest to do końca

> dobre, ale ubieranie się w cały osprzęt,żeby podjechać 8 km do pracy to by mi całą przyjemność

> jazdy odebrało. A tak kurtkę mam w kufrze zakładam na grzbiet, na nogach dżinsy i adidasy i

> jadę. Nie wiem czy to ochroni mnie ale myślę, że to taki złoty środek coby na goło nie jeździć

> z jednej strony i w zbroi z drugiej.

Buty usztywniają ci kostkę i w jakimś tam stopniu ograniczają możliwość zwichnięcia stopy/kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buty usztywniają ci kostkę i w jakimś tam stopniu ograniczają możliwość zwichnięcia stopy/kostki.

to rozumiem, ale równie dobrze na rower też by trzeba takie buty zakładać, ja jednak zostanę przy adidasach, obym tylko nie musiał żałować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to rozumiem, ale równie dobrze na rower też by trzeba takie buty zakładać, ja jednak zostanę przy

> adidasach, obym tylko nie musiał żałować

Twoje nogi = Twoja sprawa... wazniak.gifwazniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to rozumiem, ale równie dobrze na rower też by trzeba takie buty zakładać, ja jednak zostanę przy

> adidasach, obym tylko nie musiał żałować

na 8km to rower wystarczy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to rozumiem, ale równie dobrze na rower też by trzeba takie buty zakładać, ja jednak zostanę przy

> adidasach, obym tylko nie musiał żałować

czy salomon podpada pod adidas'a?

rps20140526_150439_641.jpg

rps20140526_150535_250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale skarpety to się czasem zmienia

i spodnie jakieś takie obszarpane rotfl.gif

Swoja drogą na foto nie widać, ale nie bez powodu poszarpana...

Nie robiłbym szopki z buta w mieście.

Pod warunkiem, że będzie ubrany jakiś chroniący kostkę.

Zawsze lepszy wysoki turystyk niż szmaciany trampek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy salomon podpada pod adidas'a?

czyli buty salomona sa odpowiednikiem 'krotkich butow' motocyklowych - dadza rade ale chronia niespecjalnie. Inaczej jak masz wysokie buty motocyklowe to i pewnie skarpetki by nie potargalo wink.gif

co do spodni - jak widac nie zdaly egzaminu wink.gif a wystarczylby pewnie najprostszy nakolannik smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się przejmujesz , właśnie 5 minut temu widziałem gościa na S1000RR w krótkich spodenkach,

> koszulce z krótkim rękawkiem i trampkach...

> Ale kask miał doinwestowany, fakt...

Ja takiego mijałem w piątek... Jeszcze z dupą w krótkich szortach jechał na plecaku, na GSXRce 1000 facepalm%5B1%5D.gif

Ciekawi mnie strasznie czy dojechały by oczy jakby tak się położyli na prostej przy 100km/h hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

But ochroni Ci kostkę i zabezpieczy przed skręceniem, zmiażdżeniem stopy (oczywiście wysoki but motocyklowy)

Miałem obcierkę przy prędkości 20-30 i skończyło na uszkodzonym bucie oraz siniaku (strzał w nogę plus przyciśnięcie ciężarem motocykla). Gdyby nie buty było by źle a to raptem prędkość spacerowa...

P.S. kasę za zniszczone buty można odzyskać z polisy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zwykłe jeansy czy jakieś motocyklowe?

To był dzień w którym kupiłem spodnie...które zostały w domu"ostatni raz" celem wymiany na większe.

Co jak widać na załączonym obrazku się zemscilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tym właśnie mówię

Kostka z kolanem ślimaczyly się dobre 3-4 miesiące.

Każda warstwa ochronna pomaga.

Oczywiscie im lepsza tym bardziej.

Decyzja zawsze kierownika jest.

Często można z postów wywnioskować jak to wszyscy zawsze w pełnym rynsztunku za 6 worków dukatow smigaja.

Niestety 10 minut na mieście obala te mity.

Były też tu zdjęcia mojej kurtki z tej samej gleby. W porównaniu do spodni i butów- bez uszkodzeń. Oczywiście porysowana i nadszarpnieta tu i tam. Kosztowała 300 z hakiem. Nie wiem co by mi pomogło gdyby kosztowała 1500.

Przy konkretniejszej głębię szmaty i tak nie pomogą.

Cena to komfort, wykonanie, materiał i wygoda, ale są też kompromisy całkiem ciekawe.

Reasumując zostaje jako druga, a ja szukam czegoś lekkiego na lato.

Moto jeansy z 4bikera za kolejne coś koło 300 tez drugi sezon dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kostka z kolanem ślimaczyly się dobre 3-4 miesiące.

> Każda warstwa ochronna pomaga.

> Oczywiscie im lepsza tym bardziej.

> Decyzja zawsze kierownika jest.

> Często można z postów wywnioskować jak to wszyscy zawsze w pełnym rynsztunku za 6 worków dukatow

> smigaja.

> Niestety 10 minut na mieście obala te mity.

> Były też tu zdjęcia mojej kurtki z tej samej gleby. W porównaniu do spodni i butów- bez uszkodzeń.

> Oczywiście porysowana i nadszarpnieta tu i tam. Kosztowała 300 z hakiem. Nie wiem co by mi

> pomogło gdyby kosztowała 1500.

> Przy konkretniejszej głębię szmaty i tak nie pomogą.

> Cena to komfort, wykonanie, materiał i wygoda, ale są też kompromisy całkiem ciekawe.

> Reasumując zostaje jako druga, a ja szukam czegoś lekkiego na lato.

> Moto jeansy z 4bikera za kolejne coś koło 300 tez drugi sezon dają radę.

To zależy na czym się jeździ. z pewnością na skuter, który rozwija 70 km/h nie potrzeba kurtki za 1500 i spodni za drugie tyle ze wszystkimi ochraniaczami itp., itd. Jednak jak już ktoś jeździ na moto to im lepsze zabezpieczenia tym lepiej. Nie ma znaczenia czy wyłożysz się na moto za 5 tysi czy za 50, bo na jednym i na drugim prędkość 100 km/h znaczy to samo i wtedy warto mieć na sobie zawsze dobry kombik. Skóra jak się zedrze to trudno. Kupisz drugą, ale jak się zetrze swoja własna to już nie za bardzo... Ja jeżdżę na nakedzie o średniej mocy, ale w ubrania zainwestowałem najlepsze na jaki mnie było stać. Firma RST, model kombika to traktech evo. To w zasadzie komik na tor, na sporta. Może to nawet dość śmiesznie wyglądać, bo ma on nieduży garb aerodynamiczny, ale mnie interesowało to, że za 2 tysie mam kompletny, dwuczęściowy kombik z pełnymi ochraniaczami, w tym ze tym na plecach. Skóra na nim solidna, gruba, więc daje to jakieś poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście gdy ktoś przyłoży głową w drzewo to mu żaden kombik nie pomoże, ale my tu mówimy o ślizgach, lekkich otarciach, upadkach bez kolizji ze stałymi przeszkodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę śmigałem 50-tką co prawie według GPS 70 km/h wyciąga. Byłem w ciuchach motocyklowych i dwa wnioski. Mijana policja na wsi mocno się przyglądała, ale nie zatrzymała mnie do kontroli i drugi, że przy tych 50 -70 km/h bez ciuchów z motonga to bym się chyba zbytnio stresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.