Skocz do zawartości

Zamienniki części do Aveo T300


gondoljerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników Cheroletów. Od kilu miesięcu użytkuję Aveo 1,2 86KM, a w zasadzie użytkuje go moja żona. Autko wdzięczne i naprawdę nam sie podoba. Tę sielankę mąci nieco egzotyka pojazdu. Zbudowany na nowej platformie GM, a Corsa na tej bazie jest spodziewana dopiero w 2015r. Efekt: niewiele zamienników części eksploatacyjnych na rynku.

Przykłady z mojej kikumiesięcznej historii: łacznik stabilizatora przedniego i swiece zapłonowe. Zamienników łącznika na rynku brak. To co oferują sklepy zwyczajnie nie pasuje. Świece zapłonowe z kolei też dziwaczna historia: w silniku siedzi Champion RC10MCCR6 firmowany przez GM. Według internetu swieca stosowana przez serwis do opli, w tym do Corsy D. Jedyny znaleziony bezpośredni zamiennik tej świecy to NGK ZFR6V-G. Zarówno GM jak NGK dość drogie i trzeba sprowadzać. Silnik 1,2 Aveo T300 to podobno ta sama jednostka co A12XER z Corsy D. Tymczasem wszystkie wyszukiwarki podają inne świece do Aveo niż do Opla. To w końcu jest ten sam silnik czy nie?

Czy ktoś z was miał podobne problemy i jak z nich wybrnął? Stosujecie zamienniki? Jesli tak, to jakie, skąd?

Może by podpiąć jakiś temat na górze forum: sprawdzone zamienniki części do Chevroletów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik ten sam ale dopiero po FL Corsy D. Poszukaj w Potaku tam maja spory wybor.

Po FL Corsy, czy przed? Bo np: wyszukiwarka świec Denso podaje takie same świece dla Corsy D przed liftem jak dla Aveo T300 (IK20L, KJ20CR, K20TT). Dla Corsy po lifcie podaje świeczki cieplejsze o numerek (IK16L, KJ16CR, K16TT). Dla większość wyszukiwarek T300 w ogóle nie istnieje.

Potak też nie ma świec do niego. Ale dzięki za linka, mają w ofercie łączniki stabilizatora, chociaż akurat niedostępne.

O ile to te właściwe, wszak sklepy w mojej okolicy też niby mają. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potak też nie ma świec do niego. Ale dzięki za linka, mają w ofercie łączniki stabilizatora,

> chociaż akurat niedostępne.

> O ile to te właściwe, wszak sklepy w mojej okolicy też niby mają.

Pytanie za 100 punktów: ile ceni sobie te części ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie za 100 punktów: ile ceni sobie te części ASO?

Zdaje sie, ze kolega ma do ASiO 80km (jezeli najblizsze jest w BI, bo w BL brak), moze dlatego szuka inaczej?

Poza tym to jest to samo ASiO co nie potrafilo znalezc mi, do glupiej Astry H, w katalogu czesci za 41zl, oferujac inna za 350 i twierdzac, ze w ten sposob nabede komplet (po 1 zupelnie mi niepotrzebny, a po 2 to jednak nie komplet a inna, nieprzydatna czesc). hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potak też nie ma świec do niego. Ale dzięki za linka, mają w ofercie łączniki stabilizatora,

samochod na gwarancji ?

jesli tak to laczniki wymieniali na gwarancji z powodu wady fabrycznej

u mnie 2 razy wymieniali - pierwszy raz jak zglosilem stuki, a drugi raz sami zadzwonili ze zalozyli wadliwa czesc i zebym przyjechal jeszcze raz ...

sprawdzajac numer czesci trzeba uwazac bo sa dwa nr na te laczniki stabilizatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> samochod na gwarancji ?

> jesli tak to laczniki wymieniali na gwarancji z powodu wady fabrycznej

> u mnie 2 razy wymieniali - pierwszy raz jak zglosilem stuki, a drugi raz sami zadzwonili ze

> zalozyli wadliwa czesc i zebym przyjechal jeszcze raz ...

> sprawdzajac numer czesci trzeba uwazac bo sa dwa nr na te laczniki stabilizatora

Cie choroba. Rzeczywiście, przecież wózek ma jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Zupełnie zapomniałem. mlot.gif

To moje pierwsze 4 kółka na tyle młode, że mają gwarancję. Trzeba się będzie wybrać do serwisu w B-stoku.

Tylko ciekawe, dlaczego świece wyglądają na zajeżdżone, a od ostatniego serwisu w książce minęło niecałe 10tyś. km. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ciekawe, dlaczego świece wyglądają na zajeżdżone, a od ostatniego serwisu w książce minęło

> niecałe 10tyś. km.

Znam czlowieka, ktory twierdzi, ze ten serwis przez 4 lata w Astrze H wymienial filtr kabinowy tylko na papierze.

Mimo to nadal tam jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam czlowieka, ktory twierdzi, ze ten serwis przez 4 lata w Astrze H wymienial filtr kabinowy

> tylko na papierze.

> Mimo to nadal tam jezdzi.

Może nie ma innego wyjścia.

Moje Aveo pochodzi z okolic Warszawy. Pieczątki serwisu z ul.Rudnickiego 3.

Ostatni przegląd klepnięty 2 tyś. km wstecz, więc albo podrobiony wpis w książce, albo świec nie wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może nie ma innego wyjścia.

> Moje Aveo pochodzi z okolic Warszawy. Pieczątki serwisu z ul.Rudnickiego 3.

> Ostatni przegląd klepnięty 2 tyś. km wstecz, więc albo podrobiony wpis w książce, albo świec nie

> wymienili.

Oni tam wielu rzeczy "niepotrzebnie" nie wymieniają.

Ale wpisać do książki to wpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a propos świec to katalog NGK nie pokazuje Twojego samochodu. Z zamienników bałbym się dobierać

> chyba, że ta referencję podaje sam GM

Wkręciłem wspomniane wcześniej NGK ZFR6V-G. To jest według NGK zamiennik dla oryginalnej świecy GM, przynajmniej według jej oznaczeń. Na razie żadnych negatywnych skutków ubocznych nie zauważyłem, a raczej skutki pozytywne: równiejsza praca na wolnych obrotach. Ale to nic dziwnego wobec opłakanego stanu starych świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wkręciłem wspomniane wcześniej NGK ZFR6V-G. To jest według NGK zamiennik dla oryginalnej świecy

> GM, przynajmniej według jej oznaczeń. Na razie żadnych negatywnych skutków ubocznych nie

> zauważyłem, a raczej skutki pozytywne: równiejsza praca na wolnych obrotach. Ale to nic

> dziwnego wobec opłakanego stanu starych świec.

A można też było zajechać do ASO i zakupić oryginały smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jezeli nie chce sie komus 160km po swiece pedalowac?

> Choc zgodnie z tytulem, bym podrzucil po drodze

Dlatego ja kupując auto biorę pod uwagę to, czy w pobliżu jest ASO zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.