Skocz do zawartości

tymczasowe ogrodzenie panelowe


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

warto montowac na 2-3 lata ogrodzenie panelowe na slupkach punktowo zalewanych betonem? Chwilowo nie mam czasu robic porzadnie, a i jakos dyszki na porzadne mi zbywa, tylko czy:

- sa bramy podwojne uchylne bramy?

- czy mozna do nich montowac automat?

- czy da rade automat wybrac juz docelowy automat i potem przelozyc do wlasciwego ogrodzenia?

- ile trzeba z grubsza liczyc za panele z dwoma furtkami (smieci) i podwojna brama bez robocizny za jakies 22mb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto montowac na 2-3 lata ogrodzenie panelowe na slupkach punktowo zalewanych betonem? Chwilowo

> nie mam czasu robic porzadnie, a i jakos dyszki na porzadne mi zbywa, tylko czy:

Dziwnie sie powtarzasz, przez co ciezko zrozumiec pytania.

> - sa bramy podwojne uchylne bramy?

sa

> - czy mozna do nich montowac automat?

mozna

> - czy da rade automat wybrac juz docelowy automat i potem przelozyc do wlasciwego ogrodzenia?

tak

> - ile trzeba z grubsza liczyc za panele z dwoma furtkami (smieci) i podwojna brama bez robocizny za

> jakies 22mb?

wrzuc na jakis kalkulator na www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto montowac na 2-3 lata ogrodzenie panelowe na slupkach punktowo zalewanych betonem? Chwilowo

> nie mam czasu robic porzadnie, a i jakos dyszki na porzadne mi zbywa, tylko czy:

> - sa bramy podwojne uchylne bramy?

> - czy mozna do nich montowac automat?

> - czy da rade automat wybrac juz docelowy automat i potem przelozyc do wlasciwego ogrodzenia?

> - ile trzeba z grubsza liczyc za panele z dwoma furtkami (smieci) i podwojna brama bez robocizny za

> jakies 22mb?

1mb ogrodzenia bez podmurówki to 59,84zł bez furtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,.. mogę się podłaczyć z pytankiem? Potrzebuje postawić płotek z siatki. Jakieś 20 mb. Tylko jakoś nie mogę zaleźć info o "technologiach" dostępnych na naszym rynku. Np. w takiej castoramie, do której chadzam jest pełno siatek, słupków i dupereli. Ale pewnie kilku producentów, kilka systemów i nie kumam jak to zebrać do kupy. Może ktoś ma linka do jakieś stronki gdzie jest opisany dany typ, system i pokazane są elementy oraz jak to zmontować do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzuc na jakis kalkulator na www

wrzucilem na pierwszy lepszy i wyszlo 4200zl z brama 450cm (bez automatu) i jedna furtka... troche chora cena, jak za troche lepsza siatke.

http://www.rabatka.pl/kalkulator/ogrodzenia-panelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo to teraz kosztuje.

Ja w 2012 placilem 60 pln za metr panela 1.7m z podmurowka i wszystkimi akcesoriami (kupilem 260m). Za zamontowanie tego dalem chyba 3 tys.

Brama panelowa (5,5m) i furtka 1.5m, naped (jakies came) i montaz wyszedl kolo 5 tys.

Pamietam ze samo ogrodzenie bralem prosto z fabryki gdzie w okolicach Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> grubo to teraz kosztuje.

> Ja w 2012 placilem 60 pln za metr panela 1.7m z podmurowka i wszystkimi akcesoriami (kupilem 260m).

> Za zamontowanie tego dalem chyba 3 tys.

> Brama panelowa (5,5m) i furtka 1.5m, naped (jakies came) i montaz wyszedl kolo 5 tys.

> Pamietam ze samo ogrodzenie bralem prosto z fabryki gdzie w okolicach Wrocka.

a pamiętasz bliżej namiary na fabrykę?

brama i furtka po ile Cie wyszly za material? zalewales punktowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a pamiętasz bliżej namiary na fabrykę?

> brama i furtka po ile Cie wyszly za material? zalewales punktowo?

nie moge faktury odkopac a cene wzialem ze spisu z czasow budowy, na mailu ma jakies wyceny od kabart.com.pl. Mozliwe ze to od nich bralem panele i podmurowka (w tamtym czasie podmurowke tez od kogos brali, sami robili ogrodzenia).

Co do bramy to tu jest wycena, finalnie bylo chyba 10% mniej:

brama 4mb -1880 zł ocynk

brama 5mb-2350zł

listwa zębata 180zł

furtka 755 zł oc+ elektr.(słupy 80x80x3 w komp.)

automatyka 1400 zł -beninca bull.5m 2 piloty krańcowe wyłączniki magnetyczne ,pakiet serwisowy i 2 letnia gwarancja.

montaż bramy oraz furtki 1200zł

montaż automatyki 450zł (bez doprowadzenia zasilania do uzgodnienia)

W monazu bramy/furtki bylo tez zrobienie fundamentu pod brame zeby posadowic wozki, brama i furtka finalnie wyszly wieksze za ta sama cene, naped wjechal came bo w garazu tez mam came i prosciej bylo to spiac razem.

Co do montazu ogrodzenia to zalewane bylo tam gdzie slupki, w tym samym czasie lali mi tez fundamenty wiec resztki z gruchy tez tam poszly i podlali tez w polowie wiekszosci podmurowek i zasypali.

Spokojnie bedzie sie trzymac jak zalejesz tylko slupki i betonowy element podmurowki gdzie wtykasz slupek.

U mnie przy takim montazu, do zrobienia podjazdu rozbierali 3 przesla i pol dnia to rozbijali zeby nie poniszczyc i rozmontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie moge faktury odkopac a cene wzialem ze spisu z czasow budowy, na mailu ma jakies wyceny od

> kabart.com.pl. Mozliwe ze to od nich bralem panele i podmurowka (w tamtym czasie podmurowke

> tez od kogos brali, sami robili ogrodzenia).

> Co do bramy to tu jest wycena, finalnie bylo chyba 10% mniej:

> brama 4mb -1880 zł ocynk

> brama 5mb-2350zł

> listwa zębata 180zł

> furtka 755 zł oc+ elektr.(słupy 80x80x3 w komp.)

> automatyka 1400 zł -beninca bull.5m 2 piloty krańcowe wyłączniki magnetyczne ,pakiet serwisowy i 2

> letnia gwarancja.

> montaż bramy oraz furtki 1200zł

> montaż automatyki 450zł (bez doprowadzenia zasilania do uzgodnienia)

drogo.

brama przesuwna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> warto montowac na 2-3 lata ogrodzenie panelowe na slupkach punktowo zalewanych betonem? Chwilowo

> nie mam czasu robic porzadnie, a i jakos dyszki na porzadne mi zbywa, tylko czy:

> - sa bramy podwojne uchylne bramy?

> - czy mozna do nich montowac automat?

> - czy da rade automat wybrac juz docelowy automat i potem przelozyc do wlasciwego ogrodzenia?

> - ile trzeba z grubsza liczyc za panele z dwoma furtkami (smieci) i podwojna brama bez robocizny za

> jakies 22mb?

koniecznie brama uchylana? nie lepiej przesuwna?

opłaca Ci się teraz wydawać kase na 3 lata? Pozniej tego nie sprzedasz .

rób brame i bramki porzadna - takie jakie maja byc docelowo i panele. pozniej zmienisz tylko panele - bedzie taniej.

słupki metalowe? czy może 4ce83d9b6bf1ab0f43848c770a577c80.jpg

i zalać betonem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koniecznie brama uchylana? nie lepiej przesuwna?

uchylna i to podwojna - droga przy moim domu jest ziemna ubita i wąska na jakies efektywne 3m. Kazda posiadlosc ma wjazd wciety we wlasna dzialke - raz, ze mozna na chwilke zaparkowac bez blokowania, a dwa, ze jest jak sie minac, bo droga nie jest jednokierunkowa. Patrzac od rogu dzialki najpierw jest brama, potem furtka - przesuwna blokowalaby furtke.

> opłaca Ci się teraz wydawać kase na 3 lata? Pozniej tego nie sprzedasz .

> rób brame i bramki porzadna - takie jakie maja byc docelowo i panele. pozniej zmienisz tylko panele

> - bedzie taniej.

ale musialbym od razu robic fundament na calosci, bo brama bez fundamentu nie bardzo.

> słupki metalowe? czy może

> i zalać betonem??

takie betonowe trzeba potem jakos wykonczyc. Plytek klinkierowych mam dosc, a tynk trzeba bedzie myc co tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drogo.

> brama przesuwna?

mialem 8 ofert, ta byla najlepsza, brama przesuwna taka jak przemyslowa bo robila mi firma ktora robi takie wlasnie bramy, na grubych profilach. Patrzac na to co montuja inni jako ogrodzenie panelowe to tutaj bylo naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> grubo to teraz kosztuje.

> Ja w 2012 placilem 60 pln za metr panela 1.7m z podmurowka i wszystkimi akcesoriami (kupilem 260m).

> Za zamontowanie tego dalem chyba 3 tys.

> Brama panelowa (5,5m) i furtka 1.5m, naped (jakies came) i montaz wyszedl kolo 5 tys.

> Pamietam ze samo ogrodzenie bralem prosto z fabryki gdzie w okolicach Wrocka.

Nie była to firma z Wałbrzycha www.legipol.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.