Skocz do zawartości

Op-com kto naprawia?


bratPit

Rekomendowane odpowiedzi

> Poszukaj kontaktu do gościa o nicku "piwek" lub "piwek96" z Płocka.

> Specjalista od A do Z w temacie interfejsów, korzystałem kiedyś z jego usług i polecam!

> Jeśli masz konto na Elekrodzie

Dzięki Panowie 20.GIF

napisałem już przez elektrodę do człowieka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam i ja uwalonego, kolezka zlal mnie sikiem prostym.

szczęśliwie nie jest on jedynym który się tym zajmuje, gdzieś znalazłem dyskusję na elektrodzie i ktoś inny pisał że sam naprawił więc być może się podejmie naprawy odpłatnie, poza tym na forum opel24.com też ktoś naprawia, więc tak czy inaczej znajdzie się ktoś kto to uruchomi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piwek ma trochę dziwny sposób wypowiedzi i ludzi traktuje trochę z góry.

jeżeli tak to raczej nie porozumiem się z tym panem no.gif

> Odnośnie Op-Coma to najczęściej padają przekaźniki, jeśli to one są winne to można naprawić to

> samemu:

> http://peb.pl/4121059-post848.html

poszperam, thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm właśnie nie jestem pewien czy przy próbie łączenia się z tymi modułami z którymi jest problem

> cyka... posłucham dobrze w poniedziałek,

Moj cyka zawsze, ale "laduje" mase bledow w sterowniki.

Przelutowalem to co uznalem za zle luty i o polowe zmniejszylem ilosc tych bledow.

Przekaznikow nie znalazlem w elektronicznym i odpuscilem zabawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm właśnie nie jestem pewien czy przy próbie łączenia się z tymi modułami z którymi jest problem

> cyka... posłucham dobrze w poniedziałek,

Swój też naprawiałem.

Problem polega na tym, że przekaźniki są źle dobrane gabarytowo. Za ciasno siedzą na płycie.

Rozważałem wymianę na nowe lecz wystarczyło zdjąć plastikową obudowę przekaźnika, która blokowała przełączanie jego styków.

Spróbuj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moj cyka zawsze, ale "laduje" mase bledow w sterowniki.

przedmiotowy - problematyczny nie powoduje takich problemów z tymi modułami z którymi się łączy, wcześniej miałem inny egzemplarz i nie było z nim żadnych problemów,

> Przekaznikow nie znalazlem w elektronicznym i odpuscilem zabawe..

jeżeli to będzie problem przekaźników, powinno się znaleźć coś zamiennego dostępnego w TME czy innych sklepach online, z tego co widzę cewki tych przekaźników są na 4,5 V, Omron czy Panasonic powinien mieć coś zamiennego w ofercie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swój też naprawiałem.

> Problem polega na tym, że przekaźniki są źle dobrane gabarytowo. Za ciasno siedzą na płycie.

> Rozważałem wymianę na nowe lecz wystarczyło zdjąć plastikową obudowę przekaźnika, która blokowała

> przełączanie jego styków.

> Spróbuj....

O! cenne info, thx ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary opcom kiedyś się zwalił, szukałem przekaźników, pisałem do TME czy mi by coś dobrali nic nie znaleźli dopiero na ebayu zakupiłem odpowiednie, ale próba wymiany przekaźników moim sprzętem nie udała się więc zakupiłem nową sztukę opcoma i gdzieś mi zostały zakupione przekaźniki, musiałbym poszukać może jeszcze ich nie wyrzuciłem.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój stary opcom kiedyś się zwalił, szukałem przekaźników, pisałem do TME czy mi by coś dobrali nic

> nie znaleźli dopiero na ebayu zakupiłem odpowiednie, ale próba wymiany przekaźników moim

> sprzętem nie udała się więc zakupiłem nową sztukę opcoma i gdzieś mi zostały zakupione

> przekaźniki, musiałbym poszukać może jeszcze ich nie wyrzuciłem.

> PZDR VEN

ok.gif

ja trochę poszperałem i wychodzi mi, że zamiennikiem oryginalnych przekaźników powinny być Panasonic AGN2004H do kupienia w PL.

Jeszcze nie rozebrałem problematycznego urządzenia bo "zarobiony jestem" sick.gif żebym mógł to posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W swoim nacielem gore przekaznika, wieczorem moge sprawdzic ktorego bo juz nie pamietam czy dwoch

> nie nacinalem, poruszalem stykami - dziala juz ze trzy lata od mojej pseudo naprawy, bez

> wymiany

no to też ciekawa metoda naprawy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolego była jeszcze lepsza, jak mi nie działał, lekko mnie wnerwił z nie łączeniem się, więc rzuciłem dziadem o ścianę w przekonaniu, że trzeba będzie kupić nowy, i... też już odpukać 2 lata działa wink.gif (jak to było na bajowej TV, "dzieci nie róbcie tego w domu" wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.