Skocz do zawartości

niestabilne zachowanie przy hamowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu mam moto dziwnie zachowuje się podczas hamowania. Przy hamowaniu z dużej prędkości czuć delikatne pukanie w kierownicę, ale motor zachowuje się stabilnie. Natomiast przy mniejszej prędkości ( na przykład dojazd do świateł i hamowanie do zera) motor zachowuje się już bardzo niestabilnie, mianowicie przód nurkuje i wstaje na przemian. Co podejrzewać? Spotkaliście się z czymś takim?

Wymienione klocki, przewody na oplot i płyn hamulcowy. Moto to fzs600.

Tarcze grubości 3,9 i 3,85mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pewnego czasu mam moto dziwnie zachowuje się podczas hamowania. Przy hamowaniu z dużej prędkości

> czuć delikatne pukanie w kierownicę, ale motor zachowuje się stabilnie. Natomiast przy

> mniejszej prędkości ( na przykład dojazd do świateł i hamowanie do zera) motor zachowuje się

> już bardzo niestabilnie, mianowicie przód nurkuje i wstaje na przemian. Co podejrzewać?

> Spotkaliście się z czymś takim?

> Wymienione klocki, przewody na oplot i płyn hamulcowy. Moto to fzs600.

> Tarcze grubości 3,9 i 3,85mm

sprawdź tarczę czy nie ma bicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak czuc pukanie przy hamowaniu, to sprawdz luz w lozyskach głowki ramy, i ewentualnie go wyreguluj

> (skasuj).

próbowałem sprawdzić.

motor na centralce, przednie koło w górę i za lagi próbowałem poruszać przód tył, ale żadnego luzu nie wyczułem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem sprawdzić.

> motor na centralce, przednie koło w górę i za lagi próbowałem poruszać przód tył, ale żadnego luzu

> nie wyczułem

Nie wiem jak w motocyklu, ale w skuterze luz na główce ramy wyczuwalny był tylko podczas jazdy, na postoju przy szarpaniu nie do wyczucia - za mała siła.

Na dziurach i przy hamowaniu łupało i w sumie trochę było czuć skakanie przodu na hamulcu, ale lekkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem sprawdzić.

> motor na centralce, przednie koło w górę i za lagi próbowałem poruszać przód tył,

A jak moto stoi na glebie, wciśniesz przedni hampulec grinser006.gif i pobujasz zawias, to coś stuka? Gdybyś miał trzecią rękę lub kogoś, kto by złapał ręką podczas bujania za główkę... oink.gifgrinser006.gif wtedy możesz też coś wyczuć lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak moto stoi na glebie, wciśniesz przedni hampulec i pobujasz zawias, to coś stuka? Gdybyś

> miał trzecią rękę lub kogoś, kto by złapał ręką podczas bujania za główkę... wtedy możesz

> też coś wyczuć lub nie.

chyba nic nie stuka. musze zabrac zone zeby zlapala za glowke oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tarcze, o ile "pływające" mają mieć swobodny luz na boki, ale nie góra dół. W Bandicie, powiedziałbym, że jest to 0,5mm, może 1mm na boki, ale zero luzu góra dół.

Jak przy hamowaniu widelec pracuje góra dół, a Ty nie czujesz zmiany siły hamowania, to może czas najwyższy wymienić olej w lagach ?

Nie wiem, czy u Ciebie da się wymienić zaworki tłumiące przepływ oleju, może tam coś jest nie "Halo".

U mnie stary olej pienił się po zlaniu jak woda z płynem do naczyń.

Nowy płyn nie wykazywał takich "dolegliwości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od pewnego czasu mam moto dziwnie zachowuje się podczas hamowania. Przy hamowaniu z dużej prędkości

> czuć delikatne pukanie w kierownicę, ale motor zachowuje się stabilnie. Natomiast przy

> mniejszej prędkości ( na przykład dojazd do świateł i hamowanie do zera) motor zachowuje się

> już bardzo niestabilnie, mianowicie przód nurkuje i wstaje na przemian. Co podejrzewać?

> Spotkaliście się z czymś takim?

> Wymienione klocki, przewody na oplot i płyn hamulcowy. Moto to fzs600.

> Tarcze grubości 3,9 i 3,85mm

sprawdz lagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Tarcze, o ile "pływające" mają mieć swobodny luz na boki, ale nie góra dół.

Czyli tarcza pływająca może mieć bicie boczne, ale nie bicie góra dół?

> Jak przy hamowaniu widelec pracuje góra dół, a Ty nie czujesz zmiany siły hamowania, to może czas

> najwyższy wymienić olej w lagach ?

> Nie wiem, czy u Ciebie da się wymienić zaworki tłumiące przepływ oleju, może tam coś jest nie

> "Halo".

Poprzedni właściciel twierdzi, że wymieniał, ale kto to tam wie. Chyba wymienię na zapas. Przy okazji zmierzę sprężyny, bo może też trzeba będzie wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co w nich sprawdzić? olej ponoć wymieniony, krzywe nie są (tak mi się wydaje).

ponoć?

ja mialem w SV podobny problem. mechanik łajza skopał (nie tylko to)... w lewej miałem 150 ml mniej oleju niz w prawej. a też "wymienili".

>Czy może to mieć

> związek z tym, że źle zamontowałem górną półkę? Była zdejmowana do malowania. Niemniej tego

> chyba nie da się źle zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli tarcza pływająca może mieć bicie boczne, ale nie bicie góra dół?

To nie jest "bicie" grinser006.gif

Poprostu ma możliwość pracy prostopadle do kierunku jazdy na tyle, ile jest luz na nitach, o ile, nie są zardzewiałe połączenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest "bicie"

> Poprostu ma możliwość pracy prostopadle do kierunku jazdy na tyle, ile jest luz na nitach, o ile,

> nie są zardzewiałe połączenia

wczoraj poczytałem trochę serwisówkę i yamaha twierdzi, że dopuszczalne jest 0,2mm, przy czym zaznacza, że jest to do regulacji. Wystarczy tarczę odkręcić o obracać na śrubach aż będzie dobrze. Muszę skombinować czujnik zegarowy i może jutro się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.