Skocz do zawartości

cee'd czy i30 albo inna opcja do 25kpzl


sebaso

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja:

Dzwoni do mnie z godzinę temu dobry d kumpel i się mnie pyta: poradź mi co mam kupić cee'da 1.4 z gazem 130kkm czy I30 1.6 CRDI, oba w 5d 2008/9 rok. I30 prawdopodobnie sprowadzony, cee'd podobno salon pl.

Ja bym stawiał na Kię bo bardziej mi się podoba, ale ztcp to w tym 1.4 wypalają się gniazda zaworowe z lpg, a on chce tanie jeździdło grinser006.gif.

Co Wy drodzy koledzy byś zaproponowali alternatywnie?

Aha ma nie być na F sciana.gif min. kompakt i dośc tani w utrzymaniu zlosnik.gif.

Najlepsze że on chce to kupić a w zasadzie wyleasingowć do soboty.

Powiedziałem mu że nie wiem czy go taniej sumarycznie nie wyjdzie wzięcie np nowej fiesty czy czegokolwiek w jakimś finansowaniu fabrycznym, ale mnie wyśmiał bo on ma ojca doradcę podatkowego i ma ofertę na cokolwiek na 108% na 24 m-c do 25kpln smirk.gif i on wie najlepiej wink.gif.

Więc ponawiam pytanie i poradźcie co byście polecili w dieslu albo w benzynie łatwej do gazu w zadanym budżecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i Ceedem i I30. Obie były benzyny coś ponad 100KM. O dziwo IMO ceed wydawał mi się lepiej wykończony i przyjemniejszy w środku. Niestety oba auta wg mnie nie porywały mocą (mam porównanie do prywatnego jtd 115) i w trasie to raczej kiepsko się tym jeździło. Skoro ma nie być na F to może w tym budżecie Peugeot 308, focus 2 FL? W przypadku tego pierwszego będzie w miarę tanio w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem i Ceedem i I30. Obie były benzyny coś ponad 100KM. O dziwo IMO ceed wydawał mi się lepiej

> wykończony i przyjemniejszy w środku. Niestety oba auta wg mnie nie porywały mocą (mam

> porównanie do prywatnego jtd 115) i w trasie to raczej kiepsko się tym jeździło. Skoro ma nie

> być na F to może w tym budżecie Peugeot 308, focus 2 FL? W przypadku tego pierwszego będzie w

> miarę tanio w utrzymaniu.

Przecież Peugeot też jest na F (francuski). grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedziałem mu że nie wiem czy go taniej sumarycznie nie wyjdzie wzięcie np nowej fiesty czy

> czegokolwiek w jakimś finansowaniu fabrycznym, ale mnie wyśmiał bo on ma ojca doradcę

> podatkowego i ma ofertę na cokolwiek na 108% na 24 m-c do 25kpln i on wie najlepiej .

> Więc ponawiam pytanie i poradźcie co byście polecili w dieslu albo w benzynie łatwej do gazu w

> zadanym budżecie?

Takim osobom się nie doradza, szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i weź takiemu radź hehe.gif

Ale pytanie to teraz ja mam: bo koleżka z pracy twierdzi że 1.8tdci w FII to tyfus a 1.6tdci jest ok, natomiast temu co nie chciał auta na F powiedzieli odwrotnie. ZTCP to 1.6 to jest konstrukcją PSA, 1.8 to Ford. Jaka jest prawda, który silnik jest lepszy?

Bo jutro jadę z nim oglądać niby pewną fokę u nas w ASO Skody właśnie 1.8 i w sumie to bym chciał żeby kupił zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif bo dzwoni do mnie 10 razy dziennie i zadaje pytania a mi już ręce opadają bo co chwila inny pomysł niewiem.gif a nie chciałbym go na minę władować mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i weź takiemu radź

> Ale pytanie to teraz ja mam: bo koleżka z pracy twierdzi że 1.8tdci w FII to tyfus a 1.6tdci jest

> ok, natomiast temu co nie chciał auta na F powiedzieli odwrotnie. ZTCP to 1.6 to jest

> konstrukcją PSA, 1.8 to Ford. Jaka jest prawda, który silnik jest lepszy?

Z tego co czytałem przed kupnem, to 1.6tdci (PSA) jest lepszym wyborem niż 1.8 tdci. Pali śmiesznie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.