Skocz do zawartości

[KZAK] Grande Punto?


smithski

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały pomysł na kupno auta. Troche zmęczyły mnie auta typu VW Seat itp. Jak wygląda sprawa Grande Punto? Stylistycznie wiadomo kwestia gustu każdego icon_rolleyes.gif. Wyposażenie niezłe ze nie duże pieniądze. Tylko jak z silnikami rdzą itp.? Jaki silnik w tym aucie najlepszy do sprawnego poruszania sie raczej w trasie ewentualnie troche miasto? Warte to zainteresowania czy można odpuścić? cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mały pomysł na kupno auta. Troche zmęczyły mnie auta typu VW Seat itp. Jak wygląda sprawa

> Grande Punto? Stylistycznie wiadomo kwestia gustu każdego . Wyposażenie niezłe ze nie duże

> pieniądze. Tylko jak z silnikami rdzą itp.? Jaki silnik w tym aucie najlepszy do sprawnego

> poruszania sie raczej w trasie ewentualnie troche miasto? Warte to zainteresowania czy można

> odpuścić?

zona ma 1.4. Fajne, wystarczające do sprawnej jazdy po miescie. Niestety, trochę żre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mały pomysł na kupno auta. Troche zmęczyły mnie auta typu VW Seat itp. Jak wygląda sprawa

> Grande Punto? Stylistycznie wiadomo kwestia gustu każdego . Wyposażenie niezłe ze nie duże

> pieniądze. Tylko jak z silnikami rdzą itp.? Jaki silnik w tym aucie najlepszy do sprawnego

> poruszania sie raczej w trasie ewentualnie troche miasto? Warte to zainteresowania czy można

> odpuścić?

Ja mogę opowiedzieć o 1.4 8V (77KM). Silnik i skrzynia (5b) raczej tylko do miasta. Jak chcesz coś szybciej lub dynamiczniej to 'nie jedzie'. Do normalnego poruszania się mi w zupełności wystarcza.

Po trasie trochę gorzej. Jak masz się poruszać 'raczej w trasie ewentualnie trochę miasto' to może być za słaby. Chociaż to jeszcze kwestia jakie trasy i jak bardzo zgodnie z przepisami. zlosnik.gif

Ja jestem ostatnio po kilku trasach właśnie GP i tak powyżej 110-120 jest już spory hałas.

Co do awaryjności to mi w ciągu 6 lat (90kkm):

- zeszła 'skóra' z kierownicy,

- złamał się wężyk tylnego spryskiwacza,

- piszczał rozrusznik (po nasmarowaniu przeszło),

- sprzęgło lekko szarpie przy ruszaniu jak się mocno rozgrzeje.

Spalanie od 5.5 w trasie do 7.5 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,4 77KM i jakoś z tym żyję. W mieście całkiem ok. Na trasę trochę mało KM. Co do wyposażenia mam wszystko co potrzebowałem (klima, elektryczne szyby, lusterka, podgrzewane lusterka, zestaw głośnomówiący ze sterowaniem głosem). Co do awaryjności to ja nie narzekam bo co się popsuło to było naprawione w ramach gwarancji, wszystkie niedomagania fabryczne usunęli na gwarancji. Części tanie, bez problemu jeździ na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki mały pomysł na kupno auta. Troche zmęczyły mnie auta typu VW Seat itp. Jak wygląda sprawa

> Grande Punto? Stylistycznie wiadomo kwestia gustu każdego . Wyposażenie niezłe ze nie duże

> pieniądze. Tylko jak z silnikami rdzą itp.? Jaki silnik w tym aucie najlepszy do sprawnego

> poruszania sie raczej w trasie ewentualnie troche miasto? Warte to zainteresowania czy można

> odpuścić?

Zaraz przyjdzie Vadero i uświadomi cię, że to złom.

I jak zwykle zapomni napisać, że jego egzemplarz to "L"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Grande Punto Sport 1.9 JTD z 2006r.

rdzy na razie nigdzie nie widziałem, ale może źle patrzę zlosnik.gif

w trasie bardzo fajnie sie smiga, wyprzedzanie to przyjemnosc

wczoraj zrobiłem skromną traskę sr spalanie 5,3 l/100 ale predkosc raczej spokojna ~90-100km/h przy 140 potrafi te 6,5 wciagnac

z rzeczy poza eksploatacyjnych ktore musialem wymienic to sprezyna zawieszenia i regeneracja maglownicy

w miescie w korkach z AC potrafi 8.5 wciagnac, ale teraz Łódź to najbardziej zakorkowane miasto w Polsce sick.gif

z upierdliwych rzeczy, niektóre plastiki lubią trzeszczeć, odstaje schowek i ramka ochronna nawiewu przedniej szyby

w korku klimatyzacja jest srednio wydajna

intercooler, chłodnica silnika, duzy motor, gorąco pod maską i nie ma jak tego schłodzić

tempomat, blue&me, wygodne fotele, przyjemna kierownica

generalni silniki 1.2 i 1.4 8v bym sobie odpuscił

szukałbym 1.4 95, 1.4 T-Jeta 120 albo 1.9

o cos takiego zlosnik.gif

jakiś tekst

jakiś tekst

ew taki, ale do lepszej weryfikacji bo juz numer telefonu zajeżdza handlarzem, ale aukcja wygląda zaskakująco normalnie

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup sobie, potem wrócisz szczęśliwie to VW, seat i już przy nich zostaniesz

> 1.4 8v żre koło dychy, oleju też dużo.

Na autostradzie to i 16 potrafi spalić grinser006.gif

Ogólnie auto tym silnikiem słabo jedzie, kręcisz wyżej a on dalej nie chce jechać tylko wyje i żłopie...

W aucie, które używam padł alternator (zwarcie) przy ok. 44kkm

Punto jest dość przestronne w środku, z większym silnikiem byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W aucie, które używam padł alternator (zwarcie) przy ok. 44kkm

tam wiele więcej rzeczy wymienia się eksploatacyjnie - alternator jest jedną z nich - co trochę nie dziwi skoro odprowadzenie wody z podszybia, jest właśnie prosto na niego biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza, a raczej łuszczący się lakier, oglądaj auto w okolicy (nie mówię, że może być ale w niektórych rocznikach był z tym problem ):

- rant przednich nadkoli

- okolice w których są albo powinny być zamontowane chlapacze z przodu

- dolna krawędź klapy bagażnika

Czasem są problemy z odmą (niski koszt wymiany rury), sprzęgło po rozgrzaniu (auto potrafi skakać jak kangur), pękająca obudowa alternatora (spartolony odpływ wody z podszybia).

I tyle, te rzeczy mogą, ale nie muszą wystąpić.

Osobiście jeżdżę 1.4 8V77KM z LPG - jak to mówią szału nie ma, normalny wózek do jazdy. Pali 7/8l LPG na trasie, 9/10 w mieście, oleju nie bierze w ogóle. Przy wyprzedzaniu TIRów trzeba brać poprawkę na redukcję skrzyni do 3. wink.gif Jak w lato włączam klimę odczuwam spadek mocy.

Niskie koszty eksploatacyjne, chyba najwięcej miejsca w kabinie ze wszystkich samochodów klasy B.

Sporo jest tych samochodów z polskich salonów (sporo też jeździło na L).

Jak chcesz trochę dynamiczniejsze auto, to szukaj 1.4 90KM lub T-Jeta.

Na dieslach się nie znam, to nie opiszę. W sumie jeśli nie oczkujesz przyśpieszenia do 100km/h w 6 sekund, jakiś miękkich plastików na desce, się zainteresuj autem mocniej. W środku 4 facetów po 190cm się mieści bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez przesady, nie każda pada

M32 kazda kiedys padnie, kwestia czasu.

> miałem, używałem i było ok

> nowy właściciel tez jeździ i nie narzeka

> wiesz, różnica 35KM w tej budzie robi trochę różnicy

Roznica w cenie klockow, tarcz, opon itd tez spora zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na autostradzie to i 16 potrafi spalić

> Ogólnie auto tym silnikiem słabo jedzie, kręcisz wyżej a on dalej nie chce jechać tylko wyje i

> żłopie...

> W aucie, które używam padł alternator (zwarcie) przy ok. 44kkm

> Punto jest dość przestronne w środku, z większym silnikiem byłoby ok.

O przepraszam, mylisz się zasadniczo. Więcej jak 15,3 przy vmax mi nie pokazywał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam Grande Punto Sport 1.9 JTD z 2006r.

> rdzy na razie nigdzie nie widziałem, ale może źle patrzę

> w trasie bardzo fajnie sie smiga, wyprzedzanie to przyjemnosc

> wczoraj zrobiłem skromną traskę sr spalanie 5,3 l/100 ale predkosc raczej spokojna ~90-100km/h przy

> 140 potrafi te 6,5 wciagnac

> z rzeczy poza eksploatacyjnych ktore musialem wymienic to sprezyna zawieszenia i regeneracja

> maglownicy

> w miescie w korkach z AC potrafi 8.5 wciagnac, ale teraz Łódź to najbardziej zakorkowane miasto w

> Polsce

> z upierdliwych rzeczy, niektóre plastiki lubią trzeszczeć, odstaje schowek i ramka ochronna nawiewu

> przedniej szyby

> w korku klimatyzacja jest srednio wydajna

> intercooler, chłodnica silnika, duzy motor, gorąco pod maską i nie ma jak tego schłodzić

> tempomat, blue&me, wygodne fotele, przyjemna kierownica

> generalni silniki 1.2 i 1.4 8v bym sobie odpuscił

> szukałbym 1.4 95, 1.4 T-Jeta 120 albo 1.9

> o cos takiego

> jakiś tekst

> jakiś tekst

> ew taki, ale do lepszej weryfikacji bo juz numer telefonu zajeżdza handlarzem, ale aukcja wygląda

> zaskakująco normalnie

> jakiś tekst

U mnie jeszcze zepsuła się manszeta półosi i egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.