Skocz do zawartości

Trampolina - zakup


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

muszę kupić trampolinę dzieciakowi bo strasznie truje grinser006.gif

Możecie polecić jakieś marki ?

Sklepy internetowe itd?

Napewno więcej niż 3 metry średnicy czyli jakieś 4m smile.gif

I to nie ma być na 1 sezon.

Udźwig najlepiej minimum 160kg więcej to lepiej .

Strasznie dużo jest firm, a hasła w aukcjach - "niemiecka jakość" do mnie nie przemawia jak nogi są spawane a nie przykręcane do okręgu.

Żeby w razie czego był jakiś serwis smile.gif

Budżet gdzieś około 1tyś.

Najważniejsze to siatka od wewnątrz, żeby dzieciaki nie wpadły na sprężyny, bo wiadomo dzieciak wszytko potrafi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hudora 366cm.

4 nogi to nie za mało ? jak ze stabilnością?

I jak z wytrzymałością siatki, czy przy "wpadnięciu" na siatkę boczna nie spowoduje wywrotki całej trampoliny?

mam duzy ogrod i mysle o takiej minimum 4m.

hudora ma troche maly udzwig chociaz nie wiem czy trzeba patrzec dokladnie na ten udzwig. jak ja wejde z dwoma dzieciakami to juz jest 150kg a gdzie zona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hudora 366cm.

siatka po zewnętrznej linii?

dla mnie odpada

siatka powinna być poprowadzona na granicy maty do skakania i nie obejmować zakrycia sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka jest mocno wklęsła, napięta, trzyma dzieciaki zdala od sprężyn i rur pionowych. Siatkę mam zamocowaną nad osłoną sprężyn (na niektórych zdjęciach widziałem montaż odwrotnie). Przez kilka lat nie widziałem żadnego przypadku wpadnięcia w sprężyny, są dobrze osłonięte.

Fota z netu: KLIK

Nogi stabilne, nigdy nawet nie drgnęła. Ale sami raczej dużo nie ważymy jak i nie wpuszczamy grubasów. Na szczęście znajomi i sąsiedzi też nie należą do wagi ciężkiej. grinser006.gif

Praktycznie każda osoba która widziała tą trampolinę twierdziła że to najlepsza jaką widzieli. Sporo znajomych wybrało później ten sam model.

Aha, wygląda na to, że co rok są zmiany w konstrukcji, różnice w mocowaniu rur pionowych, nóg, siatek. Widziałem kilka wariantów.

Jest chyba większa, 426... jak bym miał miejsce też bym brał większą. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siatka jest mocno wklęsła, napięta, trzyma dzieciaki zdala od sprężyn i rur pionowych. Siatkę mam

> zamocowaną nad osłoną sprężyn (na niektórych zdjęciach widziałem montaż odwrotnie). Przez

> kilka lat nie widziałem żadnego przypadku wpadnięcia w sprężyny, są dobrze osłonięte.

> Fota z netu: KLIK

> Nogi stabilne, nigdy nawet nie drgnęła. Ale sami raczej dużo nie ważymy jak i nie wpuszczamy

> grubasów. Na szczęście znajomi i sąsiedzi też nie należą do wagi ciężkiej.

> Praktycznie każda osoba która widziała tą trampolinę twierdziła że to najlepsza jaką widzieli.

> Sporo znajomych wybrało później ten sam model.

> Aha, wygląda na to, że co rok są zmiany w konstrukcji, różnice w mocowaniu rur pionowych, nóg,

> siatek. Widziałem kilka wariantów.

> Jest chyba większa, 426... jak bym miał miejsce też bym brał większą.

czy ja dobrze widze nogi sa spawane do ramy na tym zdjeciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ja dobrze widze nogi sa spawane do ramy na tym zdjeciu?

Mocowanie nóg (tuleje), o ile dobrze pamiętam spaw jest wzmacniany. Same nogi składa się jak rusztowanie. Nie mam pojęcia co trzeba by zrobić by to strzeliło.

Z trampolinami jest kilka problemów, po pierwsze, to się nudzi, jeśli sąsiedzi mają i utrzymujesz z nimi dobry kontakt to nie kupuj, wydaj kasę na coś innego. W mojej okolicy przy każdym domu jest trampolina... dzieciaki bawią się od wielkiego święta.

Druga sprawa to składnie i przechowywanie przez zimę, trochę czasu i miejsca to zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez szukam dla cory, nie chce takiej duzej bo mala wazy 16kg i bedzie ciezko sie odbic, myslalem

> o takiej, 4 nogi, siatka z pierscieniem na gorze

> Alle

Jak masz tylko miejsce to mniejszej niż 366 nie bierz, przyjdzie więcej dzieciaków i będzie ciasno. Moje ważą podobnie i nie narzekają. grinser006.gif

Ta z aukcji fajnie wygląda, jak ja szukałem takiego rozwiązania nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz tylko miejsce to mniejszej niż 366 nie bierz, przyjdzie więcej dzieciaków i będzie ciasno.

> Moje ważą podobnie i nie narzekają.

> Ta z aukcji fajnie wygląda, jak ja szukałem takiego rozwiązania nie widziałem.

No własnie tak myslę nad tym rozmiarem, 300 czy 366, ogladalem ostatnio za 1400 taka ponad 4 metrowa z namiotem do zalozenia i super fajna sprawa, tylko jak tak patrze dac 1400 za chwilowa zajawke to sam nie wiem, te za 600-700 tez dadza rade i nie bede sie wsciekal za kazdym razem jak spojrze ze nikt od tygodnia nie uzywal ze 1400 poszlo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komentarze gościa poczytaj, zwłaszcza negi przeszukaj na hasło trampolin. Zdecydowanie polecam coś

> markowego, z suportem.

a możesz coś konkretnego podrzucić? Wiadomo że cena też wchodzi w grę, nie chce jakiejs fortuny wydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie tak myslę nad tym rozmiarem, 300 czy 366, ogladalem ostatnio za 1400 taka ponad 4

> metrowa z namiotem do zalozenia i super fajna sprawa, tylko jak tak patrze dac 1400 za

> chwilowa zajawke to sam nie wiem, te za 600-700 tez dadza rade i nie bede sie wsciekal za

> kazdym razem jak spojrze ze nikt od tygodnia nie uzywal ze 1400 poszlo ;-)

ja mam 305

starcza dla grupy dzieciaków w wieku przedszkolnym oraz dla dwójki dorosłych którzy jeszcze czują się dziećmi biglaugh.gif

kupiłem w promo w Biedronce

siatka trzyma się bardzo dobrze, mata do skakania odbija bardzo fajnie

3 sezony już użytkuję i mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 305

> starcza dla grupy dzieciaków w wieku przedszkolnym oraz dla dwójki dorosłych którzy jeszcze czują

> się dziećmi

> kupiłem w promo w Biedronce

> siatka trzyma się bardzo dobrze, mata do skakania odbija bardzo fajnie

> 3 sezony już użytkuję i mogę polecić

no tak, ale tych z biedronki już nie ma nigdzie frown.gif a czekać kolejny rok to wiesz ... tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałem te z Biedronki i te z Lidla, każda wyglądał mi jak te po 400 z wysyłka z allegro, a były sporo droższe, jedyna która jest w jakiś sposób inna to ta co podlinkowałem wcześniej z tym ringiem na siatkę. Reszta na allegro niczym się nie różni, dopiero od 1kpln jest coś wizualnie lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie tak myslę nad tym rozmiarem, 300 czy 366, ogladalem ostatnio za 1400 taka ponad 4

> metrowa z namiotem do zalozenia i super fajna sprawa, tylko jak tak patrze dac 1400 za

> chwilowa zajawke to sam nie wiem, te za 600-700 tez dadza rade i nie bede sie wsciekal za

> kazdym razem jak spojrze ze nikt od tygodnia nie uzywal ze 1400 poszlo ;-)

no właśnie tez mi to chodzi po głowie i może kupie jakąś +- 500zł 3,6m i jak się sprawdzi i będzie ok, no to jak ja dzieciaki wykończą to kupie porządną, nie będzie żal wydanych 1400zł smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie tez mi to chodzi po głowie i może kupie jakąś +- 500zł 3,6m i jak się sprawdzi i będzie

Kilka lat temu (przynajmniej z 5) kupiłem dla synów coś takiego z allegro, nie był to model zbyt wyszukany - 4 nogi, siatka, cena coś koło 600 zł. Obecnie synowie mają powyżej 180 cm, trampolina stoi co roku przez całe wakacje i poza sparciałymi gąbkami, które były osłonami na rurkach, nic jej nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może mi ktoś to wyjaśnić?

> Maksymalne obciążenie - 170 KG , obciążenie statyczne 500 kg !!!

Nie jestem pewien ale chyba chodzi o to że wytrzymałość na obciązenie ciągłe 500 kg a osoby skaczące łącznie nie mogą przekraczać 170 kg. Ktoś potwierdzi moje domniemania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem pewien ale chyba chodzi o to że wytrzymałość na obciązenie ciągłe 500 kg a osoby

> skaczące łącznie nie mogą przekraczać 170 kg. Ktoś potwierdzi moje domniemania?

Na logikę to tak własnie wygląda - że obciążyć ja można 500 kg ale skakać tylko 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż co tam masz na oku:) ? bo ja sam jeszcze w czarnej d**e jestem

po wielu namysłach jestem pewien że na początek kupie coś za 500zł cos około 3 czy 3,6m

jak się sprawdzi to kupie porządną za 2tyś,

bo jak to ma stać i służyć jako celownik do srania ptakom to szlag by mnie trafił gdybym od razu wydał na to 2tyś.

wiem, że chciałbym z siatką wew, ale jest ciężko bo z tego co widzę to siatka siatce nie równa jedne to jakieś ściemy nie chronią przed dostępem do sprężyn w trakcie skakania itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokaż co tam masz na oku:) ? bo ja sam jeszcze w czarnej d**e jestem

wstępnie wybrałem:

1. 619zł z wysyłką

2. 589zł z wysyłka

Pierwsza ma dłuższe mocowanie na nogach rur osłonowych, 6 nóg, siatka wew, udźwig 160kg,

Druga udźwig 180kg statyczne 500kg, 3 nogi, siatka zew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wstępnie wybrałem:

> 1. 619zł z wysyłką

> 2. 589zł z wysyłka

> Pierwsza ma dłuższe mocowanie na nogach rur osłonowych, 6 nóg, siatka wew, udźwig 160kg,

> Druga udźwig 180kg statyczne 500kg, 3 nogi, siatka zew

imho druga odpada ze względu na mocowanie siatki

pierwsza jest ok, choć zastanawia mnie czy sama trampolina nie jest za nisko

w sensie jak skoczy ktoś cięższy wysoko to czy nie gruchnie nogami w ziemię

edit:

może taka - 650 pln z przesyłką, ma cztery nogi a nie trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co w przypadku przekroczenia udzwigu o 20 czy 30 kg?

Myślisz, że wg jednego standardu określono tą obciążalność? Prawdę podali? Ktoś to weryfikuje? Czy 180 czy 150 to zwykły chwyt marketingowy. I tak mam wrażenie, że większość tych "niemieckich" trampolin powstało w jednej fabryce.

A dwa, raczej ciężko się skacze (wysoko) w kilka osób na raz. Jak chcesz się faktycznie mocno odbić to lepiej by reszta stała zdala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie tez martwi udzwig 150kg ja i dwojka dzieci to juz jest 150kg,, a ja do wagi 60kg 50kg nie

> zrzuce zeby jrszcze zona mogla wejsc razem z nami. hahaha

> pytanie do tych co maja trampoliny:

> co w przypadku przekroczenia udzwigu o 20 czy 30 kg?

moja ma oficjalny udźwig chyba 160 kg

przy czym raz była wykorzystywana przez osoby ważące w sumie kawałek powyżej 220 kg

nie zauważyłem, żeby coś się mocniej zużywało lub miało zniszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dlaczego jedne trampoliny maja udzwig 200kg te same identyczne na stronach www mają 180, a te gdzie sa promocje 2014 maja 150kg.

Dzwoniłem nawet do firmy która sprzedaje SS24 sport i zapytałem się co to za przekręt robią.

A gość mi że zmieniły się przepisy UE i nie można sprzedawać w 2014r legalnie trampolin z udźwigiem ponad 150kg do użytku domowego mimo iz te same w ubiegłym roku miały certyfikaty na 180kg, a te same w stanach mają udźwig 200KG firma SoniFit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj znalazłem jeszcze na ING kupujesz bankujesz. Co myślicie? KUPUJESZ BANKUJESZ

jest bardzo podobna do tej z Biedronki którą polecałem

jeśli cena Ci pasuje to nie ma co myśleć tylko brać waytogo.gif

jej plusem są stabilne nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jest gdzieś na śląsku jakiś sklep gdzie mogę kupić normalne trampoliny powiedzmy około 4m

Pytam bo ci sprzedawcy strasznie sobie w kule lecą, zamówienie kupione np dziś ale realizacja pod koniec lipca i tego jest multum. na aukcjach mają wysyłkę do 24H a po rozmowie okazuje się ze nie ma i 24h oczywiście ale jak oni zamówią dopiero tą zamówiona trampolinę.

Śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.