Skocz do zawartości

Focus 1,6 2008r pomoc w zakupie


ancka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie dołączy większy brat do fieścinki smile.gif Dlatego też potrzebuję opinii o Focusie 1,6 2008r. Mam do kupna pewny egzemplarz od pierwszego właściciela, przebieg 60tys km potwierdzony, można powiedzieć, że w rodzinie więc auto znam, jak dotąd bez awarii itd, nie powycierane, bezwypadkowe i ogólnie bardzo ładne. Proszę powiedzcie czy ten silnik sprawia jakieś problemy, rocznie jeżdżę ok 30 tys km. Czy są jakieś typowe usterki, myślę też nad gazem do niego.

Dziękuję z góry za odpowiedzi. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp smile.gif

może ktoś ma doświadczenie z gazem w takim aucie ? Troszkę km jeżdżę a chyba do najoszczędniejszych, jeśli chodzi o spalanie to auto nie należy więc może warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odp

> może ktoś ma doświadczenie z gazem w takim aucie ? Troszkę km jeżdżę a chyba do

> najoszczędniejszych, jeśli chodzi o spalanie to auto nie należy więc może warto ?

100KM czy 115KM?

Mi 100KM palił 7.5-8.5. ale wiem, że są tacy co niżej jak 10 nie schodzą - o dziwo wszyscy z wawy zlosnik.gif

co do gazu to opinie są różne - ale ci co mają nie narzekają - grunt to porządna instalacja i porządny warsztat. Zasadniczo fordy nie wybaczają fuszerki jeśli idzie o LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do Warszawy i po będę nim jeździć i to w godzinach większych korków stąd mój wynik pewnie byłby w górnych granicach . To ten 100konny o ile dobrze pamiętam. W niedzielę się do niego przymierzę i dopytam dokładnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, prawdopodobnie dołączy większy brat do fieścinki Dlatego też potrzebuję opinii o Focusie

> 1,6 2008r. Mam do kupna pewny egzemplarz od pierwszego właściciela, przebieg 60tys km

> potwierdzony, można powiedzieć, że w rodzinie więc auto znam, jak dotąd bez awarii itd, nie

> powycierane, bezwypadkowe i ogólnie bardzo ładne. Proszę powiedzcie czy ten silnik sprawia

> jakieś problemy, rocznie jeżdżę ok 30 tys km. Czy są jakieś typowe usterki, myślę też nad

> gazem do niego.

> Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Samochód trochę głośny.

Jeżeli to jest wersja Gold-X to ma trochę utwardzone zawieszenie. Dla niektórych może być za twardo.

U mnie co prawda rok 2011 ale troche problemów już było (mimo małego przebiegu 22k).

1. Wymiana przegubu zewnetrznego.

2. Raz silnik wszedł w tryb awaryjny i wyskoczyły błędy. (Ponoć coś z przepustnicą) ale potem sie juz nie powtórzyło.

3. Niekiedy zapala za drugim, trzecim razem. (Raz na 100 odpaleń).

Moje średnie spalanie to 7.7 po miastach Górnego Śląska.

Różne opinie o gazie do Focusa 1.6 słyszałem, raczej negatywne (konieczność sprawdzania luzu zaworowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką fokę z 2007r. Silnik 100KM. Przebieg obecny 229kkm. Nic się nie dzieje. W Warszawie spalanie 8,6litra miałem +/- 270751858-jezyk.gif.

Olej wymieniam co 10kkm-5w30,zawieszenie ok,tylko piastęz przodu musiałem wymienić.poza tym zupełnie bezawaryjny.

p.s. nie mam gazu tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak "Sport" przed liftem miał twardszy zawias.. Miałem takiego ok.gif A to wszystko zbudowane jest na pakiecie Trend , który ma zawsze twardszy i/lub lekko niższy zawias..w mk1 też tak było ztcp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze jak?

> chcesz powiedziec, ze ma inne niz ghia, titanium i inne zwykle-nie "sportowe" wersje?

Nie wiem jakie ma Ghia czy Titanium ale pakiet Gold-X zawierał zawieszenie utwardzone i jest na pewno twardziej niż w normalnych wersjach. Fotele też są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ta wersja 100KM to brać bez strachu. Teść ma taki motor w swoim focusie '05. Od 9 lat w zasadzie tylko wymiany eksploatacyjne - olej, filtry, itd.

Ten sam motor miał w poprzedniku mk I i tam też nie było żadnych problemów.

Ja osobiście jeździłem w firmie focusem I z tym silnikiem i motor nie sprawiał kłopotów.

Co do spalania to teść odnotowuje spalanie około 9-9.5 po mieście (ale ma trochę przyciężkawą nogę zlosnik.gif).

Co do gazu się nie wypowiadam bo nie miałem styczności niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie ma Ghia czy Titanium ale pakiet Gold-X zawierał zawieszenie utwardzone i jest na

> pewno twardziej niż w normalnych wersjach. Fotele też są inne.

Nowością mi sypnąłeś shocked.gif

Mam gold-x'a i o ile fotele faktycznie są inne niż np w focusie szwagra (on ma golasa) to co do zawieszenia to pierwsze słyszę. W jeździe między jego a moim autem nie zauważyłem różnicy hmm.gif

Muszą być bardzo subtelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowością mi sypnąłeś

> Mam gold-x'a i o ile fotele faktycznie są inne niż np w focusie szwagra (on ma golasa) to co do

> zawieszenia to pierwsze słyszę. W jeździe nie między jego a moim autem nie zauważyłem różnicy

> Muszą być bardzo subtelne...

W FordEtis to się nazywa:

Zawieszenie - drogi asfaltowe.

Czyli na szuter sie nie nadaje hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W FordEtis to się nazywa:

> Zawieszenie - drogi asfaltowe.

> Czyli na szuter sie nie nadaje

No faktycznie, sprawdziłem i też tak mam. Ale coś się w tym etisie chyba pozmieniało bo jak sprawdzałem jakiś czas temu to informacje były trochę inne. Parę rzeczy mi nie pasuje w tym zestawieniu dotyczącym mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowością mi sypnąłeś

> Mam gold-x'a i o ile fotele faktycznie są inne niż np w focusie szwagra (on ma golasa) to co do

> zawieszenia to pierwsze słyszę. W jeździe między jego a moim autem nie zauważyłem różnicy

> Muszą być bardzo subtelne...

to co opisujecie nazywa się paket sport, czy jakoś tak - kosztował 500zł i sklada się na niego - trójramienna skórzana kierownica, lepsze fotele, 2cm niższy i twardszy zawias.

nie był obligatoryjnie w goldX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co opisujecie nazywa się paket sport, czy jakoś tak - kosztował 500zł i sklada się na niego -

> trójramienna skórzana kierownica, lepsze fotele, 2cm niższy i twardszy zawias.

> nie był obligatoryjnie w goldX.

Mam wszystkie te trzy rzeczy w Gold-X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.