Skocz do zawartości

Skrzypienie przy skręcie kołami


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif

Od kilku dni pojawił się u mnie w aucie dziwny problem. W stilo coś skrzypi przy skręcie kołami. Tak jakby jakaś guma tarła o gumę. Słychać to wyraźnie przy małych prędkościach. Jak jadę szybciej to jest lepiej. Dziś dowaliłem powietrza do kół, bo myślałem że to przez to - jednak się myliłem :/ Co o tym myślicie?

Ja się powoli zbieram i idę na Life Festival - dziś koncert Soundgarden smile.gif

Miłego popołudnia

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle dziś przestało skrzypieć... Zobaczymy na jak długo? wink.gif

ps. Znowu dziś przestała działać zmieniarka płyt. Po przełączeniu z zmieniarkę wyświetla sie napis "check disc", a po chwili "CD pause" i nic sie nie dzieje frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nagle dziś przestało skrzypieć... Zobaczymy na jak długo?

Z pewnością problem niebawem powróci. Masz suche łożysko oporowe. Chwilowo może pomóc WD, lub coś podobnego. Od strony koła spryskaj to miejsce, gdzie oparta jest góra sprężyny. To miejsce jest dosyć szczelne, jednak sporo pryskając jakaś część smarowidła dojdzie do łożyska. Jednak nie uniknione jest wyjęcie amorka, rozmontowanie łożyska i solidne przesmarowanie, w przeciwnym razie trzeba będzie łożysko wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co o tym myślicie?

Myślę, że na 90% skrzypią łożyska górne mocowania amortyzatorów.

To bolączka Stilo i jeśli chcesz pozbyć się tego raz na zawsze, to kup zamienniki KYB. Nie oryginalne, po skrzypienie wróci po pewnym czasie.

Mało prawdopodobne natomiast, że skrzypią amortyzatory... chyba, że masz amortyzatory KYB zlosnik.gif Tym zdarzało się skrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie

> Od kilku dni pojawił się u mnie w aucie dziwny problem. W stilo coś skrzypi przy skręcie kołami.

> Tak jakby jakaś guma tarła o gumę. Słychać to wyraźnie przy małych prędkościach. Jak jadę

> szybciej to jest lepiej. Dziś dowaliłem powietrza do kół, bo myślałem że to przez to - jednak

> się myliłem :/ Co o tym myślicie?

> Ja się powoli zbieram i idę na Life Festival - dziś koncert Soundgarden

> Miłego popołudnia

> kubussss

Witam!

Sprawdź mocowanie wewnętrznych tulei/łączków staba. Przez przypadek odkryłem, że to pięknie skrzypi hehe.gifok.gif

Sprawdź resztę śrub wózka zawieszenia przedniego - dokręć wyczuciem.

Po wymianie wahaczy i dokręceniu o 0,5-1,5 obrotu śrub wózka mam ciszę na przodzie i jest sztywniej oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi jak sprawdzić łączniki stabilizatora?

W moim przypadku fachowiec przebywając w kanale nasłuchiwał skąd trzeszczy a ja kręciłem powolutku kierownicą.

> Ile one mnie więcej wytrzymują przebiegu?

Oryginały nie trzeszczały mi wcale.

Pierwszy zamiennik (nie pamiętam) wytrzymał kilka miesięcy (czyli jakieś kilka tys km) a wymieniony w ramach reklamacji dał radę jakiś rok (ok 30 000km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi jak sprawdzić łączniki stabilizatora? Ile one mnie więcej wytrzymują przebiegu? Mój

> juz ma prawie 150000 i nie wiem czy byly kiedykolwiek wymieniane.

Na pewno były, łączniki tyle nie wytrzymają. Myślę że 30 do 50 tys km powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przekręciłem mocno koła. Chwyciłem za łącznik i nim szarpałem - nie wyczułem żadnego luzu. Jednak stuki w zawieszeniu są ewidentne (dlatego myślę nad profilaktyczną wyminą łączników - ja mam to auto od 50000 km i nie wymieniałem nigdy łączników). Jeśli chodzi o skrzypienie to na ten moment przestało wink.gif Ale skrzypienie zaczynało się od momentu przekręcania kierownicą w lewo smile.gif

Miłego dnia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedzcie mi jak sprawdzić łączniki stabilizatora? Ile one mnie więcej wytrzymują przebiegu? Mój

> juz ma prawie 150000 i nie wiem czy byly kiedykolwiek wymieniane.

Zewnętrzne stukają, wewnętrzne skrzypią zlosnik.gifok.gif

Powinieneś wymienić łączniki zewnętrzne i gumy w obejmach, te co do wózka są kręcone ok.gif

u mnie dzisiaj wykręcamy resztkę pękniętej śruby, wkręcamy nową i skrzypienia nie będzie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno były, łączniki tyle nie wytrzymają. Myślę że 30 do 50 tys km powinny wytrzymać.

Co innego w P2/2fl, w moim srebrnym mają już 232kkm i nic nie stuka i nie trzeszczy, a cały przód jeszcze fabryka siedzi icon_eek.gif

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj przekręciłem mocno koła. Chwyciłem za łącznik i nim szarpałem - nie wyczułem żadnego luzu.

> Jednak stuki w zawieszeniu są ewidentne (dlatego myślę nad profilaktyczną wyminą łączników -

> ja mam to auto od 50000 km i nie wymieniałem nigdy łączników). Jeśli chodzi o skrzypienie to

> na ten moment przestało Ale skrzypienie zaczynało się od momentu przekręcania kierownicą w

> lewo

> Miłego dnia

To u mnie identycznie, podczas szarpania stuków brak, ale skrzypi przy max skręcie lub na łuku w lewo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest kilka rodzajów łączników? Hmm?

Zewnętrzne masz z drutem, pałąk taki oink.gif

A wewnętrzne to masz takie gumowe tuleje w obejmie metalowej, która jest kręcona do wózka przedniego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zewnętrzne masz z drutem, pałąk taki

> A wewnętrzne to masz takie gumowe tuleje w obejmie metalowej, która jest kręcona do wózka

> przedniego

OK, teraz już wiem smile.gif A dam rady zrobić to samemu (w domu, pod garażem) czy muszę oddać do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, teraz już wiem A dam rady zrobić to samemu (w domu, pod garażem) czy muszę oddać do mechanika?

klucz płasko oczkowy i imbus i dasz radę, ja sam wymieniałem zewnętrzne łączniki.

wewnętrznych jeszcze nie ruszałem.

Ostatnio wahacze zmieniłem, bo były wytrzepane tuleje tylne, a nie sworznie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co innego w P2/2fl, w moim srebrnym mają już 232kkm i nic nie stuka i nie trzeszczy, a cały przód

> jeszcze fabryka siedzi

nic dziwnego, w wytrzeszczu nie ma łączników stabilizatora rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nic dziwnego, w wytrzeszczu nie ma łączników stabilizatora

Tam są gumy 270751858-jezyk.gif

No doobra, w Stilo jeden wymieniałem niepotrzebnie przy 140kkm, drugi dalej fabryczny.

Przy 156kkm wymieniłem oba wahacze, bo tylne tuleje były wytłuczone. Myślałem, że hałas z przodu to padnięta kolumna kierownicy, a okazało się, że po wymianie wahaczy i dociągnięciu śrub wszelkich przy sankach nastała cisza swiety.gif

Dzisiaj odebrałem od mechanika, bo jedna śruba pękła, zmontowane teraz należycie i nie ma pisków przy skręcie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam są gumy

no właśnie, a tu mowa o łącznikach staba zlosnik.gif

> No doobra, w Stilo jeden wymieniałem niepotrzebnie przy 140kkm, drugi dalej fabryczny.

> Przy 156kkm wymieniłem oba wahacze, bo tylne tuleje były wytłuczone. Myślałem, że hałas z przodu to

> padnięta kolumna kierownicy, a okazało się, że po wymianie wahaczy i dociągnięciu śrub

> wszelkich przy sankach nastała cisza

> Dzisiaj odebrałem od mechanika, bo jedna śruba pękła, zmontowane teraz należycie i nie ma pisków

> przy skręcie

duzo zalezy od tego jak auto jest eksploatowane, niestety dziury miejskie, studzienki itp niszczą zawieszenie szybciej niż trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie, a tu mowa o łącznikach staba

czyli za dobre zrobili, bo Panda już ma łączniki crazy.gif

> duzo zalezy od tego jak auto jest eksploatowane, niestety dziury miejskie, studzienki itp niszczą

> zawieszenie szybciej niż trasy

U mnie trasa jest niespecjalna, a i polne dukty się trafiają. sick.gif

Dlatego po zmianie wahaczy i dokręceniu wszystkiego wróciłem do fabrycznych 15" na stali zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.