Skocz do zawartości

1,9 dci 2003


Darczi

Rekomendowane odpowiedzi

> Taaak, popsuty ... musi, albo niemiecki

Diesle bez dpf dymią w konkretnych sytuacjach. Tdci fordowy dymil nawet nowy. But w podłodze i dojście do konkretnych obrotów. Ale jak dymi cały czas albo kolor tego dymienia jest inny niż normalnie to cos jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesle bez dpf dymią w konkretnych sytuacjach. Tdci fordowy dymil nawet nowy. But w podłodze i

> dojście do konkretnych obrotów. Ale jak dymi cały czas albo kolor tego dymienia jest inny niż

> normalnie to cos jest nie tak.

Z dymieniem to jest różnie, laguna III to i z DPF dymi jak dostanie w palnik smile.gif podobnie jak Mondeo smile.gif

Natomiast miałem 2.0HDi 8v 109KM (w Evasionie)

bez żadnych FAPów z wycietym KAT i nie dymił nawet jak dostawał w palnik smile.gif a miał 200 kkm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3 z DPFem dymi jak ma nieszczelna rure intercoolera - ta gumowo metalowa. Dojscie jest gowniane i jesli cos widac to user sie najczesciej polapie jak zobaczy kropelki oleju pod autem. Po wymianie dymi jeszcze przez chwile i ustaje.

A jak sie nie polapie to moze tak i jezdzic do nastepnej wymiany oleju.

A ostatnio poganialem sie z "siostra" na autostradzie i nie widzialem zeby dymila hmm.gif U mnie rury tez bez sladu nalotu a auto z 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diesle bez dpf dymią w konkretnych sytuacjach. Tdci fordowy dymil nawet nowy. But w podłodze i

> dojście do konkretnych obrotów. Ale jak dymi cały czas albo kolor tego dymienia jest inny niż

> normalnie to cos jest nie tak.

cały czas nie dymi, właśnie to jest najlepsze, klka razy but w podłogę i dymek, za jakis czaqs autem znów gdzies jade, but w podłoge i nic, ale nie dymi jakoś specjalnie na czarno i mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> L3 z DPFem dymi jak ma nieszczelna rure intercoolera - ta gumowo metalowa. Dojscie jest gowniane i

> jesli cos widac to user sie najczesciej polapie jak zobaczy kropelki oleju pod autem. Po

> wymianie dymi jeszcze przez chwile i ustaje.

> A jak sie nie polapie to moze tak i jezdzic do nastepnej wymiany oleju.

> A ostatnio poganialem sie z "siostra" na autostradzie i nie widzialem zeby dymila U mnie rury tez

> bez sladu nalotu a auto z 2008

miałem te rurkę wymienianą, efekt taki że przed wymianą dymił jak traktor, no dosłownie zostawiałem łunę czarnego smoga na ulicy a zderzak był cały czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wam tez dymi przy dodaniu gazu? bo nie chce myśleć by u mnie był wtryski do wymiany

mam ten silnik w Scenicu, rocznik 2002, 105 KM.

Dymi jak dostanie w palnik konkretnie, ale to tak naprawdę pedał w podłodze. Zauważyłem to przy wyprzedzaniu, w lusterku wstecznym szczególnie wieczorem jak dymek podświetla auto jadące za mną.

W normalnej eksploatacji nie zauważyłem, ale też sam za sobą raczej nie jeżdżę. Osmolonego tyłu nie mam, rura czysta.

Teraz robię chipa, zobaczymy co będzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wam tez dymi przy dodaniu gazu? bo nie chce myśleć by u mnie był wtryski do wymiany

Nie no skąd, dym w dieselku ???? grinser006.gifgrinser006.gif

Szkoda, że wam w tych śmierdzielach nie montują rur wydechowych z przodu zlosnik.gif

> przecież diesel to sama oszczędność

Widzę, że mamy te same doświadczenia hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no skąd, dym w dieselku ????

> Szkoda, że wam w tych śmierdzielach nie montują rur wydechowych z przodu

> Widzę, że mamy te same doświadczenia

Nie no benzyna kilkuletnia, zwłaszcza z LPG to wogóle ani nie śmierdzi ani nie dymu na niebiesko) smile.gif

Tym z LPG to powinni rurę montować wewnątrz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no benzyna kilkuletnia, zwłaszcza z LPG to wogóle ani nie śmierdzi ani nie dymu na niebiesko)

> Tym z LPG to powinni rurę montować wewnątrz

Dziś jechałem za NOWYM Lexusem LS460 AWD czyli banzina.

Takiego smrodu dawno już nie czułem jadąc za innym pojazdem. To ja już naprawdę wolę chmurę czarnego dymu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no benzyna kilkuletnia, zwłaszcza z LPG to wogóle ani nie śmierdzi ani nie dymu na niebiesko)

> Tym z LPG to powinni rurę montować wewnątrz

mam chyba zepsuty bo mój ani nie śmierdzi ani nie kopci buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no benzyna kilkuletnia, zwłaszcza z LPG to wogóle ani nie śmierdzi ani nie dymu na niebiesko)

> Tym z LPG to powinni rurę montować wewnątrz

Jak masz zrypany silnik to i śmierdzi i kopci. Z tą różnicą że w dieslu jest wiecznie zrypany w ten sposób silnik, więc idąc tropem posiadacze śmierdziela powinni mieć układ spalin wprowadzany w płuco i dopiero po tym wypuszczane do atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz zrypany silnik to i śmierdzi i kopci. Z tą różnicą że w dieslu jest wiecznie zrypany w ten

> sposób silnik, więc idąc tropem posiadacze śmierdziela powinni mieć układ spalin wprowadzany w

> płuco i dopiero po tym wypuszczane do atmosfery.

możesz rozwinąć myśl "wiecznie zrypany" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wam tez dymi przy dodaniu gazu? bo nie chce myśleć by u mnie był wtryski do wymiany

no i wuj hehe.gifhehe.gif dzis but w podłoge, jeden, dwa, trzy, cztery lekki dymek, a jeszcze ze dwa dni temu na trójce dawał dymem biglaugh.gif i weź go zrozum niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz rozwinąć myśl "wiecznie zrypany" ?

Kopci.

Bo żadna sprawna benzyna czy też LPG nie kopci, a podniesiony został argument że parolatki z LPG kopcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.