Skocz do zawartości

Który Mercedes W124 z silnikiem benzynowym?


Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie

> Zakladamy, ze nie bedzie nigdy zagazowany. chodzi o przyjemnosc z jazdy takim autem na codzien

> Ktory z silnikow jest godny polecenia i jak najbardziej bezawaryjny i nad ktorym mechanik nie

> rozplacze sie pod katem serwisowania/naprawy.

> Na co szczegolnie zwrocic uwage przy zakupie, w tak leciwym aucie, poza klasycznymi sprawami?

> Pytanie glownie do praktykow, nie ukrywam ze opinia KoNika interesuje mnie silnie

> pozdrawiam

> a.

jak kiedyś rozmawiałem z Luki na temat W124 to dostałem takie odpowiedzi:

- odpuścić wszystko przed 92 rokiem ze względu na ukłąd KE-Jetronic

- brać silniki 2.2, 2.8, 3.2 od 1992

- sprawdzać czy była robiona wiązka silnika, bo jak się rozsypuje to jest spory kłopot

- skrzynia automatyczna 4 biegowa

- silnik 2.0 ma problemy z modułem PMS

edit: Konik to Ci pewnie coś takiego doradzi: http://allegro.pl/mercedes-benz-280-se-3-5-w-108-i4388308752.html biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - odpuścić wszystko przed 92 rokiem ze względu na ukłąd KE-Jetronic

> - brać silniki 2.2, 2.8, 3.2 od 1992

CUT

nie do końca, bo kolega stwierdził że nie będzie jeździł na gazie - w takim wypadku jak najbardziej można kupić i cieszyć sie autem z KE-jetem, pod warunkiem że mamy pewność że auto NIGDY nie miało gazu! Układ KE-jetronic to nie jest zły układ, jest to jedynie coś co nie toleruje gazu szczególnie 1 i 2 generacji grinser006.gif

jak najbardziej można poszukać W124 z M104 na KE-jecie, do tego powinien być znacząco tańszy niż odpowiednik na wtrysku elektronicznym waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> CUT

> nie do końca, bo kolega stwierdził że nie będzie jeździł na gazie - w takim wypadku jak najbardziej

> można kupić i cieszyć sie autem z KE-jetem, pod warunkiem że mamy pewność że auto NIGDY nie

> miało gazu! Układ KE-jetronic to nie jest zły układ, jest to jedynie coś co nie toleruje gazu

> szczególnie 1 i 2 generacji

> jak najbardziej można poszukać W124 z M104 na KE-jecie, do tego powinien być znacząco tańszy niż

> odpowiednik na wtrysku elektronicznym

no dobra, to teraz wjezdzam w ogloszenia. jak cos znajde to sie pochwale, ale spokojnie - nie bedziemy oceniac odcieni lakieru i szpar miedzy elementami wink.gif dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak kiedyś rozmawiałem z Luki na temat W124 to dostałem takie odpowiedzi:

> - odpuścić wszystko przed 92 rokiem ze względu na ukłąd KE-Jetronic

> - brać silniki 2.2, 2.8, 3.2 od 1992

> - sprawdzać czy była robiona wiązka silnika, bo jak się rozsypuje to jest spory kłopot

> - skrzynia automatyczna 4 biegowa

> - silnik 2.0 ma problemy z modułem PMS

o! dzieki! musze sprawdzic dokladnie nazwewnictwo, w BMW wszystko jest takie latwe wink.gif

> edit: Konik to Ci pewnie coś takiego doradzi:

> http://allegro.pl/mercedes-benz-280-se-3-5-w-108-i4388308752.html

gdyby tylko dalo sie takim autem jezdzic na codzien.. serce.giffood.gif

jednak po pierwszej rysie wylapanej w korku, jej sprawca musialby odejsc, a ja poszedlbym siedziec wink.gif

tak wiec W124 jest bezpieczniejsze dla wszechswiata zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra, to teraz wjezdzam w ogloszenia. jak cos znajde to sie pochwale, ale spokojnie - nie

> bedziemy oceniac odcieni lakieru i szpar miedzy elementami dzieki wielkie.

wiem że to śliski grunt, ale ten wydaje się być całkiem OK

http://otomoto.pl/mercedes-benz-s-300-3-0-b-aut-po-oplatach-warszawa-C33310780.html

jest to własnie auto z M104 na KE-jecie, IMO możanby go zobaczyć, wygląda nawet całkiem całkiem a cena śmieszna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem że to śliski grunt, ale ten wydaje się być całkiem OK

> http://otomoto.pl/mercedes-benz-s-300-3-0-b-aut-po-oplatach-warszawa-C33310780.html

> jest to własnie auto z M104 na KE-jecie, IMO możanby go zobaczyć, wygląda nawet całkiem całkiem a

> cena śmieszna

tego sie obawialem zlosnik.gif 140tka od dawna jest na mojej liscie marzen ok.gif w tym aucie wszystko jest na nie, ze az cale auto jest na bardzo tak wink.gif

tyle tylko, ze jesli chodzi o 124 mam jakies pojecie i fachowcow odnosnie serwisowania, tak jesli chodzi o 140tke wszyscy odradzaja. i badz madry wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego sie obawialem 140tka od dawna jest na mojej liscie marzen w tym aucie wszystko jest na nie,

> ze az cale auto jest na bardzo tak

> tyle tylko, ze jesli chodzi o 124 mam jakies pojecie i fachowcow odnosnie serwisowania, tak jesli

> chodzi o 140tke wszyscy odradzaja. i badz madry

też bym odradzał ALE ten konkretny egzemplarz to raczej auto niewiele bardziej skomplikowane niż 124 i myślę że spokojnie do utrzymania ok.gif Ja bym pojechał obejrzeć na Twoim miejscu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też bym odradzał ALE ten konkretny egzemplarz to raczej auto niewiele bardziej skomplikowane niż

> 124 i myślę że spokojnie do utrzymania Ja bym pojechał obejrzeć na Twoim miejscu

Gora Kalwaria to niedalekie rewiry ok.gif masz racje. nasampierw zadzwonie do sprzedawcy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się marzy E420 ...

> Kwintesencja samochodu.

> Kiedyś sobie kupię ...

tez nastawiam sie na V8 ok.gif

mialem wczesniej dwie BMW 540, z czego jedna w manualu, i tego typu auto najbardziej mi pasuje, z kazdym rokiem coraz bardziej zlosnik.gif starosc nie radosc zlosnik.gif

jednak BMW prawie nie ma, a jesli sie pojawiaja to zagazowane i podrutowane. tak wiec chce sprawdzic rynek Mercedesow ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..a gdybys mial chec i chwile czasu, moglbys napisac mi ktorych wersji W140 TWOIM zdaniem sie

> wystrzegac?

> chodzi mi zarowno o silniki jak i wyposazenie..

> thnx

moim zdaniem nalezy się wystrzegać wersji V12 zlosnik.gif

ale generalnie W140 im więcej ma tzw "wypasu" tym robi się gorzej z utrzymaniem, w dodatku wersje z elektronicznym wtryskiem mają te same problemy z wiązką co nowsze W124. ta jest o tyle ciekawa, bo jest stara, stosunkowo nieskomplikowana i wygląda dośc nieźle za ta kasę zlosnik.gif Jak nie masz daleko to można sobie zrobic spacerek. Cos tam widze chyba lekkiego rosta na rantach błotników z przodu, ale to jest akurat typowe dla W140 więc za bardzo bym się tym nie przejmował, poza tym nie gniją ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moim zdaniem nalezy się wystrzegać wersji V12

> ale generalnie W140 im więcej ma tzw "wypasu" tym robi się gorzej z utrzymaniem, w dodatku wersje z

> elektronicznym wtryskiem mają te same problemy z wiązką co nowsze W124. ta jest o tyle

> ciekawa, bo jest stara, stosunkowo nieskomplikowana i wygląda dośc nieźle za ta kasę Jak nie

> masz daleko to można sobie zrobic spacerek. Cos tam widze chyba lekkiego rosta na rantach

> błotników z przodu, ale to jest akurat typowe dla W140 więc za bardzo bym się tym nie

> przejmował, poza tym nie gniją

no i cos chyba bylo z drzwiami kierowcy, bo listwy okienny chyba same z siebie nie wyrywaja sie wink.gif

sprzedawca nie odbiera telefonu, ale bede jeszcze dzwonil..

dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gora Kalwaria to niedalekie rewiry masz racje. nasampierw zadzwonie do sprzedawcy

to auto stoi w Warszawie

nie doczytałeś ogłoszenia waytogo.gif

jedziemy obejrzeć?

ps: to, że nie ma klimy to widzisz?

ps2: auto z DK, przebieg do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to auto stoi w Warszawie

> nie doczytałeś ogłoszenia

nie doczytales ogloszenia zlosnik.gif auto stoi w komisie w G.Kalwarii. myslisz, ze gdyby w naglowku byla GK zamiast wawy, ktokolwiek przyjechalby obejrzec? wink.gif

> jedziemy obejrzeć?

mozna, tylko niech gosc odbierze w koncu telefon..

> ps: to, że nie ma klimy to widzisz?

no widze, troche to martwi. ale przynajmniej mialbym oglad sytuacji, co mozna kupic za niecale 9 klockow..

> ps2: auto z DK, przebieg do sprawdzenia

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie doczytales ogloszenia auto stoi w komisie w G.Kalwarii. myslisz, ze gdyby w naglowku byla GK

> zamiast wawy, ktokolwiek przyjechalby obejrzec?

> mozna, tylko niech gosc odbierze w koncu telefon..

> no widze, troche to martwi. ale przynajmniej mialbym oglad sytuacji, co mozna kupic za niecale 9

> klockow..

dobra, możesz nie dzwonić

przynajmniej na razie

komis jest z GK, ale ma też miejscówkę na Augustówce

a auto stoi na Rembertowie, bo wystawione jest grzecznościowo

do oglądania wieczorami lub najlepiej weekend

jest też u tego człowieka druga taka ale z klimą

tylko świeższa i trochę droższa

aha, jakby co na ten 533 dzwoń numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra, możesz nie dzwonić

> przynajmniej na razie

> komis jest z GK, ale ma też miejscówkę na Augustówce

> a auto stoi na Rembertowie, bo wystawione jest grzecznościowo

> do oglądania wieczorami lub najlepiej weekend

> jest też u tego człowieka druga taka ale z klimą

> tylko świeższa i trochę droższa

> aha, jakby co na ten 533 dzwoń numer

a masz jakis link to tej drugiej czy cos? bo ostatecznie to juz zapomnialem jak to jest nie miec klimy wink.gif wole sobie nie przypominac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> OK, jako ze KoNik olał mnie na priv to zapytam szerszego grona, co myslicie:

> >> W124 320E

jak dla mnie idealny - sprawdzić kiedy była robiona wiązka i jeździć...

cena zabija, da się kupić taniej bez większego problemu, ale tutaj akuratnie poziom wypasu trafia dokładnie w moje gusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dla mnie idealny - sprawdzić kiedy była robiona wiązka i jeździć...

> cena zabija, da się kupić taniej bez większego problemu, ale tutaj akuratnie poziom wypasu trafia

> dokładnie w moje gusta

rzucilem jako przyklad, bo juz dawno wyroslem z kupowania tanio i dokladania drugie tyle na podstawowe remonty ok.gif

zastanawiam sie tylko czy sa jakies tajemnicze sposoby sprawdzenia automatycznej skrzyni czy tego akurat silnika, tak aby ew zdyskwalifikowac to auto ZANIM pojade do jakiegos serwisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzucilem jako przyklad, bo juz dawno wyroslem z kupowania tanio i dokladania drugie tyle na

> podstawowe remonty

Z jednej strony racja, ale tu akurat przykład na zbyt wygórowaną cenę za takie auto. Warto dać więcej za dobre auto, ale też nie ma co bez sensu przepłacać. Sądzę, że znalazłoby się parę sztuk na alledrogo, które można byłoby umyć, odkurzyć, wyprać i ewentualnie parę detali zmienić, do tego porządnie zrobione zdjęcia i wyglądałyby równie dobrze co ten egzemplarz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z jednej strony racja, ale tu akurat przykład na zbyt wygórowaną cenę za takie auto. Warto dać

> więcej za dobre auto, ale też nie ma co bez sensu przepłacać. Sądzę, że znalazłoby się parę

> sztuk na alledrogo, które można byłoby umyć, odkurzyć, wyprać i ewentualnie parę detali

> zmienić, do tego porządnie zrobione zdjęcia i wyglądałyby równie dobrze co ten egzemplarz

napewno masz racje ok.gif

narazie zrazilem sie frown.gif poczytalem o wiazkach, o problemach ze skrzynia i z przepustnica w wersji z tempomatem pad.gif

niby wlasciciel mowi, ze wszystko dziala, a pytalem dosc konkretnie.

a na koncu ta cena..ja rozumiem, ze ludzie powariowali na punkcie youngtimerow, ale ceny W124 sa juz wyzsze od fajnych, nietypowych BMW E34 czy E38. eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napewno masz racje

> narazie zrazilem sie poczytalem o wiazkach, o problemach ze skrzynia i z przepustnica w wersji z

> tempomatem

> niby wlasciciel mowi, ze wszystko dziala, a pytalem dosc konkretnie.

> a na koncu ta cena..ja rozumiem, ze ludzie powariowali na punkcie youngtimerow, ale ceny W124 sa

> juz wyzsze od fajnych, nietypowych BMW E34 czy E38. eh.

volvo sobie kup

z nich nie robią jeszcze jangtajmerów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.