Skocz do zawartości

dobra - to tera kominek


Rszczotka

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP, znaczy do palenia ciągłego,

Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP,

> znaczy do palenia ciągłego,

> Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat

> bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

> Podziękował.

DGP nie oznacza palenia ciągłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DGP nie oznacza palenia ciągłego.

Mam na wsi domek 110 m2 i ogrzewam tylko kominkiem z DGP.

Sprawdza się.

Kominek fachowcy tak dobrali, by mocą dawał radę.

Zimą podtrzymuję temp. w domu elektrycznie w okolicach 8*C.

Gdy przyjeżdżam spalam kilka taczek drewna, by rozgrzać dom - udaje się to w kilka godzin ok.gif

Pierwszego dnia i nocy pali się non-stop. Potem potrafi wygasnąć tylko na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ciągłego w sensie dokładam na noc i pewnie to wygaśnie i od południa czy rana na nowo do wieczora - ale to przy srogich zimach,

jesień/wiosna przepalane by złamać temperaturę

moc ma odpowiednią, ale czy nie jest to zwykły market?

chyba już lepiej tu nię casto i liroj smile.gif

musze popatrzyć na befhome i kfd zoaczye jakie ceny tego sa? bo jotul zabija cenowo

polecicie cos dobrego sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, ciągłego w sensie dokładam na noc i pewnie to wygaśnie i od południa czy rana na nowo do

> wieczora - ale to przy srogich zimach,

Tak, jak pisałem. Pierwszą dobę dokładam nawet w nocy, więc pali się non-stop. Ale jak już się rozpali, to redukuję dopływ powietrza i szyber wylotowy. Więc pali skromnie. A dmuchawa rozprowadza i oddaje ładnie ciepło ok.gif

> jesień/wiosna przepalane by złamać temperaturę

> moc ma odpowiednią, ale czy nie jest to zwykły market?

16 kW mam na 110 m2 w domku ok.gif

> chyba już lepiej tu nię casto i liroj

> musze popatrzyć na befhome i kfd zoaczye jakie ceny tego sa? bo jotul zabija cenowo

> polecicie cos dobrego sprawdzonego?

Ja zdałem się na fachowców.

Całość kosztowała mnie 10,5 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP,

> znaczy do palenia ciągłego,

> Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat

> bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

> Podziękował.

Witaj'

Jak juz uparles sie na ten kominek to przemysl czy nie lepiej zainstalowac taki z plaszczem wodnym plus zbiornik bufor i wymiennnik na podlogowke . Jak palisz w kominku to cieplo grzeje zbiornik a ten zbiornik przez wymiennik podlogowke plus cwu . Jak wygasnie kominek to jeszcze przez jakis czs grzeje odzyskujac cieplo zgromadzone w zbiorniku a jak tego braknie to kociol gazowy sie zalaczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP,

> znaczy do palenia ciągłego,

> Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat

> bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

> Podziękował.

O Kratkach slyszalem dobre opinie, jak chcesz szczegolow to na forum Muratora o Zuzi chyba jest nawet oddzielny watek. Do palenia ciaglego to lepszy bedzie PW + bufor, jak dobrze bedziesz mial zrobione to kilka godzin palenia wieczornego spokojnie wystarczy do nastepnego wieczoru.

Bardzo wazny jest tez montaz samego wkladu, odpowiednie doprowadzenie pow oraz samo palenie (sezonowane drewno + umiejetnosci palenia wink.gif). To w polaczeniu z wkladem zagwarantuje Ci, ze wklad pozyje duzo dluzej niz 10 lat a szyby nie bedziesz musial czyscic codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam na wsi domek 110 m2 i ogrzewam tylko kominkiem z DGP.

> Sprawdza się.

> Kominek fachowcy tak dobrali, by mocą dawał radę.

> Zimą podtrzymuję temp. w domu elektrycznie w okolicach 8*C.

> Gdy przyjeżdżam spalam kilka taczek drewna, by rozgrzać dom - udaje się to w kilka godzin

> Pierwszego dnia i nocy pali się non-stop. Potem potrafi wygasnąć tylko na noc.

nie o to mi chodziło. DGP to system dystrybucji gorącego powietrza, który można zamontować w każdym kominku. Są kominki fabrycznie do tego przystosowane, które mają dystrybutor i króćcie do podłączenia rur, ale można bez tego się obejść.

Natomiast kominek do palenia ciągłego musi spełniać odpowiednie parametry, żeby żeliwa szlag nie trafił. Moim zdaniem ten z kratki.pl się nadaje, ale dla pewności warto napisać do nich maila i zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie o to mi chodziło. DGP to system dystrybucji gorącego powietrza, który można zamontować w każdym

> kominku. Są kominki fabrycznie do tego przystosowane, które mają dystrybutor i króćcie do

> podłączenia rur, ale można bez tego się obejść.

> Natomiast kominek do palenia ciągłego musi spełniać odpowiednie parametry, żeby żeliwa szlag nie

> trafił. Moim zdaniem ten z kratki.pl się nadaje, ale dla pewności warto napisać do nich maila

> i zapytać.

Ja mam zwykły wkład i pobór gorącego powietrza z komory nad kominkiem.

Co do doboru wkładu i pozostałych elementów zdałem się na fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP,

> znaczy do palenia ciągłego,

> Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat

> bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

> Podziękował.

Ogladalem dzisiaj ta Zuzie i na tle innych jakos nie zrobil na mnie dobrego wrazenia. Inne wklady ktore ogladalem wygladaly jakos lepiej zrobione, Zuzia 16kW jest dosc mala, zeby nie powiedziec kompaktowa, obok stal Zibi i jest ciut szerszy (panoramiczny). Kolejny minus to nie ma wkladu ceramicznego ani nawet miejsca zeby go wcisnac tongue.gif

Ja nastawiam sie na produkty Unico, wygladaja na lepiej zrobione i maja wiecej bajerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z racji że nawarstwiło się kilka spraw, mam pytanie czy kominek ZUZIA z kratki.pl nada się do DGP,

> znaczy do palenia ciągłego,

> Zasadniczo plan jest taki że grzane gazem a w zimie dogrzewane kominkiem, wytrzyma to to z 10 lat

> bez problemu czy szukać innego wkładu - jeśi inny to jaki?

> Podziękował.

też stałem przed takim wyborem i w końcu kupiłem :

HALMAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.