Skocz do zawartości

Sposób na stare uszczelki drzwi?


teg

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę słyszę wiatr z drzwi lub szyb przy dużych prędkościach. Uszczelki są już nieco "wklęsłe". Zamienników nie znalazłem, oryginalne mają ceny kosmiczne, a na szrot to w ogóle nie ma po co zaglądać bo kupię to samo co mam.

Znacie jakiś środek zmiękczający gumę, żeby dało się ją uformować? Kiedyś widziałem coś takiego do opon rowerowych. A może inny patent? Silikon do wnętrza uszczelek?

Wydaje mi się że świszczą uszczelki szyb bo jak przytykam rękę do brzegu szyby to trochę cichnie, ale to by było dziwne, uszczelki tam są sztywne i nie widać żeby coś się z nimi działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę słyszę wiatr z drzwi lub szyb przy dużych prędkościach. Uszczelki są już nieco "wklęsłe".

> Zamienników nie znalazłem, oryginalne mają ceny kosmiczne, a na szrot to w ogóle nie ma po co

> zaglądać bo kupię to samo co mam.

> Znacie jakiś środek zmiękczający gumę, żeby dało się ją uformować? Kiedyś widziałem coś takiego do

> opon rowerowych. A może inny patent? Silikon do wnętrza uszczelek?

> Wydaje mi się że świszczą uszczelki szyb bo jak przytykam rękę do brzegu szyby to trochę cichnie,

> ale to by było dziwne, uszczelki tam są sztywne i nie widać żeby coś się z nimi działo.

Niestety chyba nie do ogarnięcia.mam ten sam problem.Cena uszczelki oryginalnej 150zł sztuka nie zachęca do zakupu.Ponoć na giełdach sprzedają z metra,ale szczerze wątpię byś do japończyka coś podpasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę słyszę wiatr z drzwi lub szyb przy dużych prędkościach. Uszczelki są już nieco "wklęsłe".

> Zamienników nie znalazłem, oryginalne mają ceny kosmiczne, a na szrot to w ogóle nie ma po co

> zaglądać bo kupię to samo co mam.

> Znacie jakiś środek zmiękczający gumę, żeby dało się ją uformować? Kiedyś widziałem coś takiego do

> opon rowerowych. A może inny patent? Silikon do wnętrza uszczelek?

> Wydaje mi się że świszczą uszczelki szyb bo jak przytykam rękę do brzegu szyby to trochę cichnie,

> ale to by było dziwne, uszczelki tam są sztywne i nie widać żeby coś się z nimi działo.

A może do starej uszczelko dokleić uszczelkę okienną,tylko żeby to nie piło wody hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winiarski wężyk silikonowy do wnętrza uszczelki, 4-5mm zazwyczaj załatwia sprawę

A czy czasem problemem nie są górne uszczelki na rancie drzwi? Tam nie ma jak wcisnąć rurki. widziałem patent z wklejeniem czarnej pianki do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy czasem problemem nie są górne uszczelki na rancie drzwi? Tam nie ma jak wcisnąć rurki.

> widziałem patent z wklejeniem czarnej pianki do okien.

to trzeba mieć rant drzwi zlosnik.gifzlosnik.gif

A tak poważnie już, problemem zazwyczaj jest środkowa część, która z czasem przez utratę elastyczności przestaje wypełniać przestrzeń. Lata nacisku robią swoje, wpakowanie do środka wężyka wypiera uszczelkę i pozwala odzyskać szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy czasem problemem nie są górne uszczelki na rancie drzwi? Tam nie ma jak wcisnąć rurki.

> widziałem patent z wklejeniem czarnej pianki do okien.

No właśnie się zastanawiam CO jest problemem, rurka w uszczelkę nie pomogła :/

Na dodatek, na plastikach na drzwiach mam zacieki po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygladają uszczelki w toyocie, ale może patent stosowany w lanosie pomoże - dokłada sie drugą uszczelke z nubiry i w ten sposób jest podwójne uszczelnienie (oryginalne na drzwiach oraz dołożone na około otwory drzwiowego na zgrzewach). Wiele aut ma dziś podwójne uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym ci ja wiedział, które są przyczyną W te pierwsze włożyłem rurki i to chyba nie to.

a jakiej grubości rurki dałeś?

przy takich uszczelkach czasem trzeba dać dwie - za górną i dolną część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo chyba przyczyna są te na drugiej fotce. Przynajmniej znalazłem taki problem na forum Peugeota

Na 2 zdjęciu to tzw zgarniacz wody albo aksamitka.Zakładam ,iż przyczyną są te z 1 fotki.Macie jakieś foty jak powkładać te wężyki paliwowe?Bo nie bardzo sobie to wyobrażam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> winiarski wężyk silikonowy do wnętrza uszczelki, 4-5mm zazwyczaj załatwia sprawę

Te 4-5mm to średnice wewnętrzna/zewnętrzna tej rurki?

Jak sie ją montuje w starą uszczelkę? Masz jakiś rysunek poglądowy?

Gdzie to kupić?

Muszę uszczelnić szyberdach, bo przecieka w dużym deszczu.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te 4-5mm to średnice wewnętrzna/zewnętrzna tej rurki?

> Jak sie ją montuje w starą uszczelkę? Masz jakiś rysunek poglądowy?

Robisz dziurkę w uszczelce i wsuwasz wężyk do środka smile.gif

W Toyocie są tak jakby 3 uszczelki, górna i dolna (miękkie) i taki "zgarniacz" (twarda). O ile przyczyną nie są uszczelki szyby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te 4-5mm to średnice wewnętrzna/zewnętrzna tej rurki?

zewnętrzna, taka nas w tym wypadku interesuje.

> Jak sie ją montuje w starą uszczelkę? Masz jakiś rysunek poglądowy?

> Gdzie to kupić?

tu masz filmik ocb z "wypełnianiem" uszczelki http://youtu.be/1r3_il2AI2s?t=2m30s

Co prawda takiego czegoś jak on tam używa nie widziałem i nawet nie wiem jak to po naszemu nazwać żeby szukać/pytać.

Wężyki kupić można w sklepach winiarskich - i tu jest pełny wybór średnic - albo w marketach. Bywają w castoramie.

> Muszę uszczelnić szyberdach, bo przecieka w dużym deszczu.

> Pozdro

> Bartek

nie wiem czy z szybrem będzie tak łatwo, tam jest chyba zamknięta uszczelka typu O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wężyki kupić można w sklepach winiarskich - i tu jest pełny wybór średnic - albo w marketach.

> Bywają w castoramie.

Poszukam. Casto mam pod nosem.

> nie wiem czy z szybrem będzie tak łatwo, tam jest chyba zamknięta uszczelka typu O

Najwyżej rozmontuję szyber, żeby wyciągnąć uszczelkę. Już to robiłem raz.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupowałem wężyki w OBI. Ale myślę że nie to jest przyczyną tylko uszczelka szyby. Muszę jechać

> na myjkę ciśnieniową i kogoś wsadzić do środka...

Jeśli chodzi o wężyki igielitowe to raczej proponował bym paliwowe gumowe z prostej przyczyny.Igielit w zimie stanie się twardy i mało plastyczny.Jak znajdę chwilę to u siebie będę musiał się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.