Skocz do zawartości

Alkomat


FrugOs

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu zakładałem już taki wątek, ale wtedy skończyło się na zakupie czegoś co i tak określiłbym dziś mianem "zabawki". Teraz chciałbym kupić coś, czemu będzie można w miarę zaufać. Czy możecie polecić sprzęty, których używacie? Zabawki z allegro za 100 zł odpadają. Stacjonarne sprzęty za 1kpln również zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka lat temu zakładałem już taki wątek, ale wtedy skończyło się na zakupie czegoś co i tak

> określiłbym dziś mianem "zabawki". Teraz chciałbym kupić coś, czemu będzie można w miarę

> zaufać. Czy możecie polecić sprzęty, których używacie? Zabawki z allegro za 100 zł odpadają.

> Stacjonarne sprzęty za 1kpln również

Ja kiedyś dostałem w prezencie CA 2000 (jeśli dobrze kojarzę symbol) smile.gif

Sprawdza się. Tylko nie wolno dmuchać tuż po wypiciu, bo potem wskazuje głupoty.

Do porannej weryfikacji, czy jeszcze coś mamy w wydychanym powietrzu nadaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzales z policyjnym?

W tych alkomatach raczej nie ma co oczekiwac dokladnosci pomiaru.

Raczej traktowac na zasadzie 0-1. Jak cokolwiek pokazuje, to nie wsiadac i juz.

Bo moze sie okazac, ze zamiast 0,2 bylo jednak 0,4.

Ja uzywam Alcosafe X5 i wg mnie dziala poprawnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzales z policyjnym?

Nie.

Używam, gdy rano czuję się niepewnie - zawsze potwierdza, że moja niepewność była uzasadniona zlosnik.gif

A czy wskazuje poprawnie ilość promili, to już mniej istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka lat temu zakładałem już taki wątek, ale wtedy skończyło się na zakupie czegoś co i tak

> określiłbym dziś mianem "zabawki". Teraz chciałbym kupić coś, czemu będzie można w miarę

> zaufać. Czy możecie polecić sprzęty, których używacie? Zabawki z allegro za 100 zł odpadają.

> Stacjonarne sprzęty za 1kpln również

najlepszym bedzie mniej pic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś dostałem w prezencie CA 2000 (jeśli dobrze kojarzę symbol)

> Sprawdza się. Tylko nie wolno dmuchać tuż po wypiciu, bo potem wskazuje głupoty.

> Do porannej weryfikacji, czy jeszcze coś mamy w wydychanym powietrzu nadaje się.

mam ten sam zawiesil sie kiedys przy 4,3

od tej pory nigdy nic nie wskazuje clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko i wyłącznie z czujnikiem elektrochemicznym a nie półprzewodnikowym, ceny zaczynają się od ok

> 300 zł.

A czemu? O co w tym chodzi?

> Ja akurat używam DA 7100 od ponad roku bez problemów

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka lat temu zakładałem już taki wątek, ale wtedy skończyło się na zakupie czegoś co i tak

> określiłbym dziś mianem "zabawki". Teraz chciałbym kupić coś, czemu będzie można w miarę

> zaufać. Czy możecie polecić sprzęty, których używacie? Zabawki z allegro za 100 zł odpadają.

> Stacjonarne sprzęty za 1kpln również

Mam i polecam CA2000, test klikamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tych alkomatach raczej nie ma co oczekiwac dokladnosci pomiaru.

> Raczej traktowac na zasadzie 0-1. Jak cokolwiek pokazuje, to nie wsiadac i juz.

> Bo moze sie okazac, ze zamiast 0,2 bylo jednak 0,4.

> Ja uzywam Alcosafe X5 i wg mnie dziala poprawnie

Popieram. Testowałem ze skalibrowanym identycznym jak policyjnym i alkomaty w przedziale 300-650 zł wykazywały różnicę 0,18 ...

Wnioskuje, że :

- kupić za min 200 zł i dbać o kalibracje (jeśli leży pół roku nieużywany to też musi byc skalibrowany)

- traktować wskazania orientacyjnie i przyjąć 90% gwarancji, że jak będzie 0.00 to można jechać.

Niestety znam przykłady gorzkich pomyłek, które skończyły się utratą pracy .....

Można tutaj długo polenizować, jeden wypije 0,4 wódki o rano ma 0,00 a drugi do 23 wypije 4 piwa a o 7:00 ma 0,4 !! (mierzone "policyjnym" sprzętem w domowym zapleczu).

Poza tym jak to powiedziała koleżanka zajmująca się psychologią zakup alkomatu do domu to kolejny stopień alkoholizmu ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz chciałbym kupić coś, czemu będzie można w miarę

> zaufać. Czy możecie polecić sprzęty, których używacie? Zabawki z allegro za 100 zł odpadają.

> Stacjonarne sprzęty za 1kpln również

Są również przenośne sprzęty powyżej 1k pln, tego typu "pałki" policyjne co tylko stwierdzają obecność alkoholu właśnie tyle pewnie będą kosztować.

Po moich doświadczeniach z alkotesterem opartym na sensorze półprzewodnikowym, powiem tylko tyle, jeżeli chcesz coś pewnego to tylko i wyłącznie z sensorem elektrochemicznym, niestety cena zdecydowanie rośnie, a te najtańsze pewnie pokażą wbrew pozorom mniejszą dokładność niż dobre, a tańsze oparte na sensorze połprzewonikowym ale no właśnie ale, wynik jest pewniejszy i powtarzalny.

Nie pamiętam jaki miałem model ale coś z serii DA, który w testach stał wysoko, kalibracja co 200pomiarów i/lub co pół roku.

Dbałem, dmuchałem zgodnie z zaleceniami, nie bezpośrednio po spożyciu (min. 30min) nie po jedzeniu, absolutnie nie po paleniu tytoniu i co? i wg. mnie z każdym pomiarem "tracił parametry", wierzyć należało w pierwsze 5-10 pomiarów.

Niestety taki alkotest nie informuje Cię, że jest coś nie halo, a utrata parametrów polegała niestety na zaniżaniu pomiarów.

Tak, że jeżeli ktoś chce coś w miarę pewnego to niestety trzeba się sporo wykosztować.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.