Skocz do zawartości

Łożysko czy opona?


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem trasę 450km i coś zaczęło mi słychać z tyłu. Jakbym jechał na terenowych oponach. Dźwięk jest zależny od prędkości, przy wyższych prędkościach trzeba się wsłuchiwać, bo zagłusza go pęd powietrza. Jednak przy niższych słychać go wyraźnie. Prędkość obrotowa i bieg nie ma wpływu na ten dźwięk.

Nie wiem czy to łożysko może być tak słychać czy opony się wyząbkowały. Opony jeżdżą pierwszy sezon i ich przebieg to około 5000km. Opony to Pirelli P7 Cinturato Blue. Czy łożysko może tak być słychać, czy to raczej opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zrobiłem trasę 450km i coś zaczęło mi słychać z tyłu. Jakbym jechał na terenowych oponach.

> Dźwięk jest zależny od prędkości, przy wyższych prędkościach trzeba się wsłuchiwać, bo

> zagłusza go pęd powietrza. Jednak przy niższych słychać go wyraźnie. Prędkość obrotowa i bieg

> nie ma wpływu na ten dźwięk.

> Nie wiem czy to łożysko może być tak słychać czy opony się wyząbkowały. Opony jeżdżą pierwszy sezon

> i ich przebieg to około 5000km. Opony to Pirelli P7 Cinturato Blue. Czy łożysko może tak być

> słychać, czy to raczej opony?

Nie wiem, czy ten wątek traktować jako żart niewiem.gif

Zastanowiłeś się, zanim to spłodziłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zrobiłem trasę 450km i coś zaczęło mi słychać z tyłu. Jakbym jechał na terenowych oponach.

> Dźwięk jest zależny od prędkości, przy wyższych prędkościach trzeba się wsłuchiwać, bo

> zagłusza go pęd powietrza. Jednak przy niższych słychać go wyraźnie. Prędkość obrotowa i bieg

> nie ma wpływu na ten dźwięk.

> Nie wiem czy to łożysko może być tak słychać czy opony się wyząbkowały. Opony jeżdżą pierwszy sezon

> i ich przebieg to około 5000km. Opony to Pirelli P7 Cinturato Blue. Czy łożysko może tak być

> słychać, czy to raczej opony?

A czujesz jakieś bicia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zrobiłem trasę 450km i coś zaczęło mi słychać z tyłu. Jakbym jechał na terenowych oponach.

> Dźwięk jest zależny od prędkości, przy wyższych prędkościach trzeba się wsłuchiwać, bo

> zagłusza go pęd powietrza. Jednak przy niższych słychać go wyraźnie. Prędkość obrotowa i bieg

> nie ma wpływu na ten dźwięk.

> Nie wiem czy to łożysko może być tak słychać czy opony się wyząbkowały. Opony jeżdżą pierwszy sezon

> i ich przebieg to około 5000km. Opony to Pirelli P7 Cinturato Blue. Czy łożysko może tak być

> słychać, czy to raczej opony?

Na podnośnik, zakręć kołami i będziesz wiedział, wróżenie troche..

Tak wg mnie to skoro im szybciej tym zanika bo pęd powietrza zagłusza a jak wolniej to lepiej słychać to bym obstawiał łożyska zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czujesz jakieś bicia?

Zaraz po wymianie na nowe, letnie opony miałem lekkie bicie, ale okazało się, że mam krzywą felgę. Dałem felgę do prostowania, ale po ponownym wyważeniu bicie nadal występowało.

Dopiero po wizycie u mojego zaufanego wulkanizatora, doprowadziłem koła do porządku. Co prawda wulkanizator jedną oponę obracał kilka razy na feldze i po znalezieniu odpowiedniej pozycji powiedział, że powinno być lepiej, ale opona jest źle nalana i w zasadzie nadawałaby się do reklamacji. Dał ją na tył a ja niestety nie miałem czasu na reklamację i ponieważ bicia nie było, to tak to zostawiłem.

Teraz zauważalnego bicia nie ma. Jest tylko ten charakterystyczny hałas i zastanawiam się czy to możliwe, że opony po tak krótkim czasie się zużyły (np. wyząbkowały).

Oczywiście nie oczekuję diagnozy, ale może coś podpowiecie z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy ten wątek traktować jako żart

Nie.

> Zastanowiłeś się, zanim to spłodziłeś ?

Ktoś inny mógłby odpisać, że na pewno dlużej niż ktoś przed twoim poczęciem. Ale ja odpowiem Ci po prostu: tak, zastanawiałem sie nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz po wymianie na nowe, letnie opony miałem lekkie bicie, ale okazało się, że mam krzywą felgę.

> Dałem felgę do prostowania, ale po ponownym wyważeniu bicie nadal występowało.

> Dopiero po wizycie u mojego zaufanego wulkanizatora, doprowadziłem koła do porządku. Co prawda

> wulkanizator jedną oponę obracał kilka razy na feldze i po znalezieniu odpowiedniej pozycji

> powiedział, że powinno być lepiej, ale opona jest źle nalana i w zasadzie nadawałaby się do

> reklamacji. Dał ją na tył a ja niestety nie miałem czasu na reklamację i ponieważ bicia nie

> było, to tak to zostawiłem.

> Teraz zauważalnego bicia nie ma. Jest tylko ten charakterystyczny hałas i zastanawiam się czy to

> możliwe, że opony po tak krótkim czasie się zużyły (np. wyząbkowały).

> Oczywiście nie oczekuję diagnozy, ale może coś podpowiecie z własnego doświadczenia.

Krzywa felga wybiła łożysko. Także słyszysz łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmień koła z przodu na tył, a jak nie masz warunków to jedz na SKP i niech Ci pan podniesie auto i

> maszynką rozpędzi koła z tyłu i zobaczysz czy coś słychać czy nie

Lewe łożysko (a w zasadzie piasta) do wwymiany. Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krzywa felga wybiła łożysko. Także słyszysz łożysko

Też się ku temu skłaniałbym. To, że wyważona niekoniecznie równa się prosta i tak mogło być. Miałem podobny przypadek kiedyś w X-Trail-u. Wyważona, ale krzywa, źle nalana opona załatwiła łożysko w 40 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.