Skocz do zawartości

Corsa C - patent na wodę w środku


andre1992

Rekomendowane odpowiedzi

witam, temat poruszany już bardzo wiele razy - lecąca woda w okolicach nóg kierowcy, próbowałem oczyścić i uszczelniać ale nie przyniosło rezultatów.

Czy warto robić patent z przepołowioną butelką robiącą za odpływ wody do odpowiedniego kanału ?

Jeśli ma ktoś zdjęcia był bym wdzięczny grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie leci przez miejsce, gdzie jest odpływ z podszybia do komory silnika ?

> Mógł byś wskazać zdjęciem ? Jak zapobiegłeś temu i czy są rezultaty ?

nie mam foty, ale:

jak otworzysz maskę, to z prawej strony masz pod podszybiem taką plastikową czarną skrzynkę, której przykrywka jest mocowana na kilka torxów - polej kubłem wody na szybę, to zobaczysz, że woda skapuje na ową skrzynkę i powinna zlewać się na boki, ale niestety tak nie jest, bo większość wlewa się właśnie do niej...

jak zdejmiesz przykrywkę, to zobaczysz kilka przekaźników i prześwit na podłogę kierowcy !

ta gąbka uszczelniająca straciła swoje właściwości i po prostu puszcza....

ja zamiast gąbki dałem silikon dekarski i nie mam już wody w korsie zlosnik.gif

podobno podobnie jest w tigrze i jeszcze w czymś tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> SUPER wielkie dzięki za odpowiedź

> A masz pomysł czym innym zastąpić silikon który dałeś ?tak żeby było prościej i po kosztach ?

a to można jeszcze taniej ? zlosnik.gif

możesz kupić miękką gumową rurkę, na tyle cienką, żeby wchodziła w rynienkę obudowy przekaźników i wszystko skręcić do kupy cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak zdejmiesz przykrywkę, to zobaczysz kilka przekaźników i prześwit na podłogę kierowcy !

> ta gąbka uszczelniająca straciła swoje właściwości i po prostu puszcza....

ale gąbka/uszczelka skrzynki czy w środku jest jeszcze jakaś gąbka wypełniająca przelotkę kabli?

W Corsie mulher.gif uszczelnienie skrzynki/pokrywy jest zrobione na silikonie a i tak przy większym deszczu leci do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale gąbka/uszczelka skrzynki czy w środku jest jeszcze jakaś gąbka wypełniająca przelotkę kabli?

> W Corsie uszczelnienie skrzynki/pokrywy jest zrobione na silikonie a i tak przy większym deszczu

> leci do środka

chodzi mi o tę gąbkę pod przykrywką - bo po niej leje się woda i wpływa d skrzynki blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.